Foorum

question-circle JERK lant kus kuidas ja millega

Info
18. aprill 2013 16.41 - 20. aprill 2013 09.46 #3293 kalamees17
Kevad on käes ja vähem kui kuu aega on jäänud haugi keeluaja lõpuni. Olen uurinud pingsalt ja põhjakult uusi lante(mudeleid) ning olen leidnud vägagi huvitavaid asju. Kui vanadest lantidest rääkida siis jäid silma väiksed jergi landid, nt strike pro buster ja salmo slider. Nimelt oleks plaan soetada need, aga kuna mul multirulli pole siis kas tavalise rulliga veab ka nad ära ?

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
19. aprill 2013 01.07 - 20. aprill 2013 09.46 #3296 ubinas
Oleneb sellest, mis suurust lanti sa mõtled. Keskmiste slideritega ei ole kindlasti probleeme. Ritv peab lihtsalt haugipüügile kohane olema. Kui sa juba mingeid 60gr alates lante otsa hakkad toppima, eks see ajapikku ikka mõjuma võib hakata jah. Jerk lant ei tähenda alati, et peab multikaga püüdma.

Info
20. aprill 2013 09.39 - 20. aprill 2013 09.46 #3299 hannes
Ma olen ka keskmiseid Slidereid tavalise haspelrulliga ujutanud. Eks ta vähe rohkem vatti saab ja võib-olla pikas perspektiivis võib kiiremini saba anda. Suuremate jerkide puhul ma seda kindlasti ei teeks ja ostaks ikka jergiridva + multirulli.

Info
21. aprill 2013 11.09 #3300 robert898
Tere.
Tegelen ise ka JERKIMISEGA . Olemas on Multirull ja vastav Ritv ja kõik jutud, Jerk-i lantidest kasutan peamiselt SAVAGEAR-i omasi, kuna nendega pole ma veel kunagi nulli jäänud, kui kalal käin. Kasutan ka Salmo Jerke. Olen Jerkimisega vägagi rahul. Algul alustasin ka Haspelrulliga, aga see tõesti ei pea vastu , mõnda aega töötab, siis on asi otsas, kergem osta kohe õige multirull. Minu Jerki komplekt läks maksma umbes 120€ . Aga multirullil on jama see et nöör kipub peal alati sassi minema, natukese kõvema viske teed siis takerdub kuskile vahele ja vise on ebaõnnestunud. Kui siin on keegi tark kes oskab öelda mis tegema peaks siis oleks hea. Ja multirulliga olen proovinud kergeid lante visata, siis minul vähemalt ei tulnud sellest asjast midagi välja, järjekordselt oli nöör peal näsuus ja hakka jälle nööri arutama. Aga üldiselt olen mina Jerkimisega rahul , soovitan kõigile, Proovige ära :) :) :)

• riks12
  • Kasutaja riks12 avatar
  • Külastaja
  • Külastaja
21. aprill 2013 11.57 #3301 riks12
riks12 vastas teemale JERK lant kus kuidas ja millega
Mis lante kasutad savagearidest?

Info
21. aprill 2013 14.36 #3302 robert898
Soft 4play, Plastik Jerkid(täpset nimetust ei oska öelda ) nüüd hiljuti soetasin endale ka Real Eel-id, Üldiselt on mul kõik Savageari landid olemas.

Info
21. aprill 2013 16.33 #3303 mercury
mu meelest 4play pigem nagu vobler?

Info
21. aprill 2013 17.06 #3305 raikoj
Mul üks tuttava tuttav püüab tavalise slideriga nii, et lihtsalt kerib seda ühtlaselt ja ta ikka saab vahel hauge. 4playga võib samuti nii saada, aga korralikult tööle hakkab ta ikkagi siis, kui jergitada.

Info
21. aprill 2013 19.38 #3306 robert898
Jah, ta ongi NAGU, vobler. Aga tegelikult on ta JERK-i nime all, see on isegi pakendile selgelt välja toodud, aga 4play-d saab loopida küll, ei ole hullu. Aint jah selliseid väikseid 4play-si visata ei saa kuna, minul tõmbab nööri peal sassi ka kohe see on jama ....

Info
22. aprill 2013 03.19 #3307 Vertu
Slidereid võib igat moodi mängitada. Ühtlaselt kerida, jerkida, pikk tõmme jne. Varjante palju, tihti töötab ühtlane kerimini hoopis paremini kui jerkimine. Ja otsajäämiste protsent ka kõvasti suurem.