Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
6 years 4 months ago #9618 by Karlil
Hei! Päris palju nõudmisi ühele komplektile. Ma isiklikult nii laiaks kasutuseks ühte ritva ei julgeks küll võtta. Haugi puhul on mul hetkel kasutusel Daiwa Prorex 40-80g, 229cm ritv ja selle peal kasutan Daiwa Tatula HD 200 rulli. Ritv ise disainitud kummi lantidega püüdmiseks, aga pikkuse poolest kannatab kergemate jerk lantidega ka väga mugavalt püüda.
Lõhet vast kannataks sellisega ilusti püüda, trollimise koha pealt ta kõige parem ei ole. Hetimiseks mõeldud multirullidel ei ole piduri libisemisel kõrinat. Trollides teeb selline lisa elu oluliselt mugavamaks.
Kvaliteedi ja töökindluse poole pealt olen selle rulliga väga rahul. Ise olen sellega nüüd 2 aastat püüdnud ja kestab väga hästi.
Ma ei tea, kas see on puhtalt T-wing süsteemi mõju, aga heitmisel olen märganud, et mina loobin enda väiksema ridva ja multirulliga lante sama kaugele kui sõbrad 2,7 ridva ja haspliga.

Kui sa asud Tallinnas või satud siia, siis võin sulle enda komplekti käega katsumiseks ja tunnetamiseks anda.
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
6 years 4 months ago #9619 by STF
Viimast nõuannet soovitan kuulata esimesena. Kõigepealt proovi. Kui on soov sama rullida ka lõhet trollida, siis uuri Ambassadeuri. Mul on üks selline "kärinaga" rull (Pro Rocket 6500CS), sellega saab väga hästi loopida. Kestab isalt pojale. Tekitab sõltuvust.



Kui pika ridvaga tahad jerke loopida, siis sobib hästi ka "tavaline" jäigem ritv "tavalise" robustsema rulliga. Mul on selleks 2,7 m Ugly Stik.
The following user(s) said Thank You: Rainer

More
6 years 4 months ago #9620 by Rainer

Karlil wrote: Hei! Päris palju nõudmisi ühele komplektile. Ma isiklikult nii laiaks kasutuseks ühte ritva ei julgeks küll võtta. Haugi puhul on mul hetkel kasutusel Daiwa Prorex 40-80g, 229cm ritv ja selle peal kasutan Daiwa Tatula HD 200 rulli. Ritv ise disainitud kummi lantidega püüdmiseks, aga pikkuse poolest kannatab kergemate jerk lantidega ka väga mugavalt püüda.
Lõhet vast kannataks sellisega ilusti püüda, trollimise koha pealt ta kõige parem ei ole. Hetimiseks mõeldud multirullidel ei ole piduri libisemisel kõrinat. Trollides teeb selline lisa elu oluliselt mugavamaks.
Kvaliteedi ja töökindluse poole pealt olen selle rulliga väga rahul. Ise olen sellega nüüd 2 aastat püüdnud ja kestab väga hästi.
Ma ei tea, kas see on puhtalt T-wing süsteemi mõju, aga heitmisel olen märganud, et mina loobin enda väiksema ridva ja multirulliga lante sama kaugele kui sõbrad 2,7 ridva ja haspliga.

Kui sa asud Tallinnas või satud siia, siis võin sulle enda komplekti käega katsumiseks ja tunnetamiseks anda.


Tänud asjaliku vastuse eest!

Ilmselt satun Tallinnasse umbes kuu aja pärast, aga sel juhul tuleks näpiks küll, annan teada! Eriti huvitab just rull, sest olen suht kindel, et pigem tahan ikkagi pikemat ritva. No ei meeldi kuidagi enam lühikesed ridvad. Isegi 2,30 forellikas tundub juba liiga lühike. :lol:

Okei, trollimist siis tõesti selle kombiga teha ei saaks, jälle natuke targem. :blush:

STF wrote: Viimast nõuannet soovitan kuulata esimesena. Kõigepealt proovi. Kui on soov sama rullida ka lõhet trollida, siis uuri Ambassadeuri. Mul on üks selline "kärinaga" rull (Pro Rocket 6500CS), sellega saab väga hästi loopida. Kestab isalt pojale. Tekitab sõltuvust.

Kui pika ridvaga tahad jerke loopida, siis sobib hästi ka "tavaline" jäigem ritv "tavalise" robustsema rulliga. Mul on selleks 2,7 m Ugly Stik.


Tänud hea soovituse eest!

Trollin ilmselt haspelrulliga edasi, sest kahte eraldi multirulli plaanis osta ei ole. No ja tegelikult ju meie tingimustes enamjaolt mingeid ulmesuuri voblereid, mis tulevad sügavalt ja on korraliku takistusega, ei kasutata.

Tavaliste robustsete asjadega mulle eriti püüda ei istu, need kaaluvad tavaliselt suhteliselt palju ega ole tihtipeale nii mugavad või käepärased.
More
6 years 4 months ago #9621 by Hein
Kusjuures trollimine on just palju mugavam multirulliga.
More
6 years 3 months ago #9656 by Rainer
Tänud kõigile, kes infot jagasid ja otsustada aitasid.

Võtsin siis Daiwa Tatula Type-HD 200HSL 7.3 ülekandega rulli ja Savage Gear Butch Light XLNT2 258cm 30-80g ridva.

Komplektiga täitsa rahul ja peaks ütlema, et päris huvitav on see multirulliga püük. (Y)

Üks väike klipp ka:

The following user(s) said Thank You: ceemic, Karlil, raulj, Hein
More
6 years 3 months ago - 6 years 3 months ago #9658 by hannes
Üks teema, mida rulliteemas kindlasti puudutada võiks - nimelt on usinamad Daiwa fännid kindlasti kursis sellega, et 2018 saabuvad müüki LT ehk Light & Tough kontseptsiooni rullid. Tutvustus: www.daiwa.com/global/en/lighttough/index.html

Lühidalt öeldes mõõt kahaneb, kuid rullid ise on tugevamad ja vastupidavamad. Rulle ise lubatakse siiakanti uue aasta alguses, Baltikum pole just esimeses järjekorras :)

Light & Tough mudelid on järgmised:

Ballistic LT
Exceler LT
Fuego LT
Legalis LT

Uurisin Daiwast, kui palju siis mõõdud muutuvad ja saadeti selline huvitav tabel

Tabelist on näha ka see, kuidas mõõdud on vastavuses Shimanoga (LT ja Shimano on päris sarnased). Nagu näha, siis päris suur kahanemine, eriti just suurematel mudelitel.
Last edit: 6 years 3 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: Karlil
Time to create page: 0.112 seconds
Powered by Kunena Forum