Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
23. juuli 2015 21.30 #6796 Justas
Ma tellisin oma Certate'ile 2500 vobler.ee poest ~59EUR eest.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
29. juuli 2015 18.39 #6823 ceemic
Õnnestus USAst tellida "magnetõli". Sõbra Caldia, mille Magsealist see otsa oli saanud, "täitsime" ära ning tundub kenasti töötavat.
Niiet saab ka Magseali näppida, kui vaja (Y)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Justas

Info
30. juuli 2015 01.20 #6826 Madis
Kas daiwa ei reklaaminud seda magseali kui eluaegset/lisaõlitamise vaba asja? :)

Info
30. juuli 2015 07.11 #6829 ceemic
Eks ta umbes nii võib ollagi, kuniks rulli lahti pole vaja kiskuda.
Lisaks oli tol Caldial miski defekt juba "sünnist" saati, kuna rootori all võll ja puks päris tsentris üksteise suhtes polnud...

Info
30. juuli 2015 09.14 #6831 Ridiculous
Ceemic, mille järgi tuvastasite, et õli otsas? Mul nimelt Luviasel talvel kui tamiil oli jäigem ja tekitas paar korda sasisid, oli kaks olukorda, kus tamiil poos ennast võlli vahele ja pärast oli tamiil osaliselt punaka õliga koos. Äkki peaks ka õli lisama, sest pika vihmase püügipäevaga on käik veidi raskemaks ja kahisevaks läinud. Pärast muidugi jälle ilusti siidine.

Info
30. juuli 2015 09.16 #6832 Ridiculous
Ahah, jõudsid juba enne vastata. Ma mõtlesin, et äkki oli samasugune tamiili poomise olukord nagu mul...

Info
30. juuli 2015 12.06 #6833 Jeekim
Ei tea kust pärineb arvamus, et Magseal muudab rulli hooldusvabaks. Rull muutub tänu tihendite asemel "ferrofluid"-õli kasutamisele vaid veekindlamaks, kuid kõik teised õlid ja määrded rullis liikuvatel osadel ajapikku vananevad, hakkavad sisaldama mikroskoopilisi metalliosakesi, mida näitab määrdeainete tumenemine ja loomulikult tuleb ka neid rulle endiselt hooldada.

Info
31. juuli 2015 11.14 - 31. juuli 2015 11.15 #6834 ceemic
Ridiculous, mis võlli ümber sul tamiil poos?

Ma räägin tiguvõllist ja IARi sees olevast puksist, mille ümber magseal.
Tuvastasime, et õli otsas ikka visuaalsel teel, kuna oli vaja rulli lahti võtta.
Esimest korda pidin avama selle Caldia talvel seepärast, et IAR hakkas jukerdama ning ei rakendunud.
Siis oli osa magseal õli IARi rull-laagrite peale sattunud. Siis märkasin ka, et puks pole päris tsentris.
Teist korda võtsin rulli lahti nüüd hiljuti, kuna vändaloks oli päris suureks läinud, ning sai platist lisaseibe tellitud, mis suruks hammasratta rohkem teo vastu.
Pärast rulli kokkupanekut enam õli magseali ketta ja puksi vahel täielikult ühendust ei tekitanud. Seda õli on seal ikka üsna vähe.
Seepeale tellisimegi "ferrofluidi". Eelnevalt sai puhastatud ning vahetatud ka rulli sees määre.

Tundub, et sõbra Caldia 2004 lihtsalt õnnetu mudel trehvanud. Mina enda 2508H üle küll ei kurda. Samuti on sõbral 2500 suuruses rull, mis kenasti töötab.

Info
01. august 2015 05.29 #6837 Vertu
Mag seal on muidugi eelkõige tihend vee kaitseks.
Sa Ceemic seda oled võrrelnud et kas selle 5,6 ülekandega caldia H puhul on püügi ajal kerimine raskem ka kui 4,8 ülekandega tavalise caldiaga?

Info
01. august 2015 08.09 #6838 ceemic
Olen üritanud korra võrrelda jah. Vahe on suht olematu, kuid siiski aimatav.

Info
14. august 2015 23.21 #6900 karlan
ceemic vaatasin, et su 2508 caldial oli väike käepideme nupp pandud, kas tellisid selle kuskilt, või võtsid mõne vana rulli küljest?

Info
15. august 2015 01.23 #6901 ceemic
Tellisin japsist. Müüakse "high grip" nupuna. Reaalselt ongi veidi kummisem, kui originaalnupud. Luviasel ka sama.

Info
20. august 2015 20.05 #6913 ceemic
Uue Luviase kohta esimene video. Kahjuks ametlikke spece veel pole...

Info
20. august 2015 21.39 #6914 Jeekim
tacklenews.net/15luvias-daiwa.html
Kahjuks eesti keelest ei aita muuks, kui tabeli uurimiseks.

Info
20. august 2015 21.42 #6915 ceemic
Seda saiti linkisin ma kalale.ee rulliteemas kah.
Ootaks siiski Daiwa ametliku lehe ära...

Info
21. august 2015 06.57 #6916 ceemic
Nüüd on Daiwa lehel ka esimene info olemas:
daiwa-fishingshow.globeride.jp/2015aw/luvias/en.html

Kahjuks ei paista olevat Magsealed loogarullikut. Võib-olla see 1 lisalaager võrreldes 2012a mudeliga on pooli sees, et aidata ATD-d.