Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
18. juuli 2013 09.54 #3713 hannes
Küsimus laiale ringile. Kuidas te oma rulli transpordite? Ma püüan olla korralik ja võtan rulli peale igat püüki ridva küljest lahti. See aga tekitab olukorra, kus rull on kalale sõidu ajal lahtiselt kotis. Eriti täbar olukord on siis, kui jõekat püüdes on vaja kõigepealt mitu kilomeetrit jõeni jalutada, samal ajal loksub rull lahtiselt kotis. Viimasel ajal olen hakanud igaks juhuks ka varurulli kaasas kandma ja siis on lausa kaks rulli kotis üles-alla hüppamas.

Eelmise rulli suutsin niimoodi poolenisti pekki keerata - loog ja vänt said pika peale kannatada.

Olen poes vaadanud neid tugevamast plastikust toidukarpe (et need siis seestpoolt porolooniga ära polsterdada), kuid sobivas mõõdus pole midagi silma hakanud.

On kellelgi mingi nipp või soovitus?
Info
18. juuli 2013 10.10 #3714 Jeekim
Minul on rullihoidmisel lahenduseks olnud naiste parfümeeria ja muud taolised kotikesed. Nende hulgas leidub küllalt sobivaid ja ka soodsaid.
Info
18. juuli 2013 11.18 #3715 aapua
Aga mida see rulli eraldi transport annab? Mul on rull stabiilselt ridva küljes, pole seda peale-maha kerimist. Ei saa küll aru, miks selline transport rulli kuidagi rohkem kulutama peaks. Samuti jalutan püügikohale kuitahes pika maa kuitahes rasket maastikku läbides ikka nii, et ritv on käes (küll kokkupanduna) ja rull küljes.
Info
18. juuli 2013 11.28 - 18. juuli 2013 11.30 #3716 hannes
Irww, lootsin siin vaikselt, et keegi seda ei küsi, kuna ma ei oska seda siin kuigi adekvaatselt ära põhjendada :woohoo: :cheer:

Seda rääkis mulle kunagi Normarki Mati, et ritvadele pidi sõidu ajal kehvasti mõjuma, kui rull on küljes. Ilmselt mingi vibratsioon / hõõrdumine äkki? Ausalt öeldes ma enam seda teooriat täpselt ei mäleta, mäletan vaid seda, et rull tuleb ridva küljest maha võtta :cheer:

Kuna ma usun vanemaid inimesi, siis olen seda juttu tõsiselt võtnud :woohoo:
Info
18. juuli 2013 11.39 #3717 Jeekim
Lihtsalt harjumus, aga ühtlasi ka ettevaatusabinõu. Rull kotti ja ritv säilitustorusse.
Info
18. juuli 2013 11.46 #3718 aapua
Kui ritva torus kanda, siis tõesti tuleb rull maha kerida, muudmoodi ei ole võimalik. Olen nii teinud mõned korrad, siis sai laiskus võitu. Ritv on autos mitte püstises asendis vaid tagaistme peal pikali, ei ole erilist rappumist ja vibrat-hõõrdumist täheldanud. Samas, ega ma ei vaidle, võibolla käitun hoopis mina valesti.
Info
18. juuli 2013 12.15 #3719 sven862
Ma mõtlesin ka vahepeal, et peaks kõmpimise ajal rulli maha võtma. Et koperdan kuskil auku ja kukun ridva/rulli peale, kuid samamoodi võin sellili kukkuda...õnneks on tekkinud refleks, et kui koperdan siis ritv kukub tiba eemale. Samas talvel püügikäigus libisesin jääl ja kukkusin vända (rulli oma) tiba kõveraks, algul oli kuidagi imelik aga töötab siiani.

Hoian ikkagi alati ritva ja rulli koos ning sõidu ajal samuti istme peal. Pigem hakkan rulli maha unustama vms kui kruttima hakkad :D ma nats udupea.
Info
18. juuli 2013 12.20 - 18. juuli 2013 12.43 #3720 hannes

sven862 kirjutas: Samas talvel püügikäigus libisesin jääl ja kukkusin vända (rulli oma) tiba kõveraks, algul oli kuidagi imelik aga töötab siiani.

Ilma sulgudeta oleks see tipptasemel lause :woohoo:

Mäletan, et Mati hoiatas tookord ka horisontaalse autos hoidmise eest... Äkki on siis nii, et kui mõlemad ridvapooled lahtiselt tagaistme peal ja auto rapub, siis rulli raskus võib ridva ülemisele poolele liiga teha. Kui nad omavahel miskise lindiga kokku tõmmatud on, siis vast asi parem..

Kosmeetikakotike on kindlasti abiks, kuid mõtisklen natuke toekama rullikaitse peale. Näide: viimastel kordadel, kui jõekas on otsas olnud, olen vette järgi läinud. Kuna vesi võib olla sügav, olen koti enne seljast maha visanud. Kui varurull on kotis, siis võib see korraliku obaduse saada. Seepärast mõtlen, et äkki peab ikka mingi kõvem karp olema?

Üks väike argument on rulli jõe ääres külge panemisel veel - kui ritv on kasvõi selle riidest kotikese sees (see, mis ridvaostuga kaasa tuleb), siis on teekond jõeni minu meelest tiba mugavam, kuna muidu kipub stuff vegetatsiooni sisse lihtsamini kinni jääma. Vahe ei ole suur, kuid siiski...

Eks see ole suuresti individuaalne asi, kuidas keegi on harjunud ja mugavamaks peab. Näiteks paljud ei võta jõe äärde üldse kotti kaasa, vaid on vestiga. Kardetavasti siis muud varianti ei ole - rull peab sel juhul kogu aeg ridva küljes olema...
Info
18. juuli 2013 12.30 #3721 Jeekim
Ühe hoiatus lisaks veel. Kui jõe ääres tuleb pikem vahemaa püüdmata läbida, siis ritvadel, mil pole spetsiaalset kohta landi konksu kinnitamiseks, ei tohi kunagi kinnitada otse rõngasse vaid ainult rõnga jala külge, muidu rikub rõnga keraamilist sisu.
Info
18. juuli 2013 12.36 #3722 hannes
Jeekim, hea soovitus (Y)

Lisan siia ühe veel, mis võetud sellest artiklist :

Ärge kerige lanti, landikinnituskarabiini või vaherõngaid esimesse ridva rõngasse. Ridvarõnga sisemine liugepind on küll piisavalt tugev, kuid habras ning võib tugevast löögist puruneda.
Info
18. juuli 2013 23.07 - 18. juuli 2013 23.08 #3724 Kivi
Kui rullile sobilikku polsterdusega kotti otsida, siis arvan, et mõnest fotopoest leiab mõne digika koti, mis sobiks.
Näiteks [url=http://http://www.photopoint.ee/et/fototarvikud/kotid-vutlarid]Photopointis [/url]valik päris suur
Info
27. august 2014 15.15 - 27. august 2014 17.00 #5399 karlan
Küsimus suurele ringile, või tähendab ootan soovitusi uue jõeforelli rulli ostul. Olen põhiliselt uurinud daiwa ja shimano rulle. Väga ulmekallist ei soovi, hind võiks jääda 100 euri kanti. Kui kellegil veel mõne teise firma rullidega hea kogemus võite sellest ka rääkida. Suurus peaks jääma 1000-2000 kanti. Üritasin Kalale portaalist ka midagi otsida rullide kohta aga võimatu tegevus, mingi aeg läheb ikka seal lambi lõõpimiseks ära. :lol:
Info
27. august 2014 15.59 - 27. august 2014 16.02 #5400 Jeekim
Daiwalt on selle raha eest Saksamaal praegu soodsalt Excelerid X ja S. Mina olen kasutanud sellest seeriast küll vaid Exceler Plussi. Täitsa korralik rull.
www.fishing-attack-shop.de/homepage/rollen/stationaerrolle/mit-frontbremse/daiwa-exceler-s.html
www.fishing-attack-shop.de/homepage/rollen/stationaerrolle/mit-frontbremse/daiwa-exceler-x.html
Mõlemil on komplektis ka tagavarapoolid.
Info
27. august 2014 16.47 #5401 ceemic
Mul olemas Exceler S 1500 suuruses. Sai ~1,5 hooaega forellipüügil korralikult vatti ja töötab seni normaalselt. Käik on tal üllatavalt kerge, isegi kergem, kui Luviasel.
Selle raha eest julgeks soovitada küll.
Samas, kui kannataks hinnapiiri 30€ võrra ülespoole lükata, peaks Lexa väga hea valik olema.
Info
27. august 2014 17.39 #5402 Jeekim
Lexa puhul paneb mõtlema 6-6,2:1 ülekanne. Kas on just mõistlik sellist kiirust taga ajada? Samas ju kerimine ka raskem.
Info
27. august 2014 17.55 #5403 tamma
Jeekimiga Lexa ülekande osas nõus. Ja raske on ka. Ostsin ka ise Saksamaalt 89 EURiga exceler x-i ja täitsa OK rull, aga selle raha eest on minu kindel soovitus Shimano Aernos 1000. Käik parem, tamiili laotus parem, sidur sujuvam (võrreldes siis exceler x-iga). Olen nüüd kasutanud 2 hooaega jõekapüügil ja rahul. Mina sain kunagi talvise sooduka ajal www.bobo.ee-st 80 euroga. saksas pakutakse ka soodsalt.