Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lantide teema

More
10 years 8 months ago #3595 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Lantide teema

jass wrote: See 7cm on nii väärt kraam et mul tuttav oleks sügisel landi päästeoperatsiooni käigus peaaegu põhja läind. Aga lant on karbis tagasi ja mees õnnelik :)

hannes wrote: Kahjuks pole SubWardi fännidele häid uudiseid, viimane info on selline, et ka sel aastal 7 cm mudelid tootmisesse ei tule.

Siiski, siiski... E-poodi saabus väike partii 7 cm SubWarte. Tegemist vanade laojääkidega, mida on vaid limiteeritud kogus ning mida ilmselt mujalt poodidest ei leia. Suurepärane (viimane?) võimalus soetada endale haruldane ja eriti nõutud lant.

Muideks, SubWarti on tiba raskem ära kaotada, kui teisi lante, sest ta ei vaju põhja.

Kiirustage seltsimehed ja -naised, landid lähevad praegu nagu soojad saiad :fish2:
More
10 years 8 months ago - 10 years 8 months ago #3601 by robert898
Replied by robert898 on topic Vastus: Lantide teema
Tere. Sooviks teada millised landivärvid toimivad suvel paremini ? Sügisel peaks olema naturaalsed toonid väheke erksamad. Aga suvel ? Siiani olen kasutanud Sinist (Savagear 4play) siiani on olnud nulli ring, täielik. Äkki saate midagi soovitada :)
Aitäh
Last edit: 10 years 8 months ago by hannes.

More
10 years 8 months ago - 10 years 8 months ago #3612 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Lantide teema
Otseselt suviseid toone on raske soovitada.. rusikareegel on selline, et soojemas vees soojad toonid ja külmemas vees (sügis-kevad) külmemad toonid. Ja kui on pilvine, siis heledamad-erksamad landid, kui pilvitu, siis tumedamad. Enda lemmik suvine toon haugipüügil on naturaalne ahvena imitatsioon, tihti panen otsa ka papagoivärvides ja oranžikaid lante. Kuid samas on suvel mulle kala edukalt toonud ka külmad toonid: sini-hõbe jms.

Eks pead erinevaid proovima ja katsetama.... ning kui värviteema veel huvi pakub, võid ka seda artiklit kõrvale lugeda: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/306-varvitoonid-vee-all

Edu!
Last edit: 10 years 8 months ago by hannes.
More
8 years 11 months ago #6300 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Vastus: Lantide teema
Foorumites tihti esitatud küsimus, mida teha kui landil keel murdub. Neid on võimalik isvalmistada ja minu meelest parim materjal valmistamiseks on tavaline pleksiklaas (polümetüülmetakrülaat), mis omab ka erinevalt cd-plaadi ümbrisest ja muudest karbimaterjalidest küllaldast purunemiskindlust. Sellest on lihtne sobiva kujuga keel välja saagida, viilida, poleerida ja paigale liimida. Ka on pleksiklaas vormitav lihtsa termilise töötlemisega, mida saab teha ka tavalise kuumapuhuriga. Keerulisem on muidugi vormide valmistamine mitmetasapinnalistele keeltele, kuid ka see pole ületamatu. Kõike on võimalik teha, vaid jäärapäist usku on tarvis - keegi teine lihtinimene sai hakkama, saan ka mina. Vene ajal, kui meie kauplustes müüdi vaid rämpsklassi kaupa oli isevalmistamine väga levinud. Enne täielikku üleminekut leechidele 2003 aastal valmistasin enda tarbeks palju lante, millele keeled tegin just pleksiklaasist. Lisan ka pildi mõnedest omavalmistatud lantidest.e
Attachments:
More
8 years 3 months ago #7371 by ceemic
Replied by ceemic on topic Vastus: Lantide teema
Ei ole küll otseselt lantide, küll aga konksude kohta küsimus.
Kas kuskil spetsiaalselt konsude teritamiseks mõeldud tööriista ka müüakse? Soonega luisutükk vms?
More
8 years 3 months ago #7372 by STF
Replied by STF on topic Vastus: Lantide teema
Ostsin kunagi sihukese Laagri Handymannist.
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum