Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
9 years 5 months ago #5655 by ceemic
Daiwa on mingi japsi lambikonnade firma. Need ei oskagi midagi ÕIGESTI teha :D

OT /off
More
9 years 5 months ago #5656 by Mark0

Madis wrote: Eesti kalastus on nii algarenenud, et väga paljud kogenud kalamehed teevad asju veidralt, nii nagu vanaisa tegi :D
Minuarust ongi kõige imelikult just see, et ei taheta areneda. Olen 20 aastat nii teinud ja käib küll.
Minuarust uute asjade, meetodite ja lahenduste proovimine on kalastuses üks tähtsaim asi. Võibolla on see minu kiiks lihtsalt :silly:


Jah, ja see kiiks on viinud kalastamise täna just sellele tasemele, kus ostetakse poest pottidega imelist jõusööta ja titaanritvadeni välja :D

Mina sinu kiikusga päri ei ole, kui ikka reisin kuskile, kus hea sõber ja koht hea, onge ei viitsi osta, siis lõikan ka padrikust oksa ja ehitan odava rakenduse valmis, et FIILINGUT kalapüügist saada, mitte järgida jeesuseid, kuidas "ÕIGE" on püüda :D

Just my 2 cents

More
9 years 5 months ago #5657 by Vertu
Kusjuures kui hakata rääkima arengust ja uutest võtetest siis Madise videos näha olevat tamiili kerimis viisi on täpselt sama moodi kirjeldatud ka sügaval nõuka ajal välja antud Kalastaja käsiraamatus. :)
Nii et pole miskit uut siin päikese all. Kuna to aeg netti ja foorumeid polnud ja oma esimesed teadmised kalapüügist sain just samast raamatust siis kerisin algul ka oma Delfiini rullile tamiili sarnaselt nagu oleks see ainuõige võte. Aga kiirelt jõudis kohale teadmine et tegelikult pole mingit vahet kuidas uut tamiili poolile kerida. Muud tegurid on hoopis olulisemad saside tekkes või mitte tekkes.
More
9 years 5 months ago - 9 years 5 months ago #5659 by Madis
Ma ei väitnudki, et see oleks uus asi, ainuõige kirjutasin ka jutumärkides, st et seda pole vaja ainuõigena võtta.
Video oli pigem neile kes sasidest rääkisid, et proovigu seda meetodit. Kui sellest abi pole siis on viga kusagil mujal.

Vertu, kas selles videos tamiil on?
Last edit: 9 years 5 months ago by Madis.
More
9 years 5 months ago #5661 by Jeekim
Tänapäeval kasutatakse mõlemaid mooduseid, kuid "Twist Buster"-tüüpi rullikute puhul on hakatud soovitama Vertu näidatud moodust ja Daiwa rulliga kaasas olevas instruktsioonis seda peetaksegi õigemaks.
digitaldagger.com/reels/daiwa/twistbuster.html
More
9 years 5 months ago #5668 by hmekk
nööriga elusees sellist probleemi pole.
Feedri tamiilidega (mis on jäigemad ja mäluga) on see probleem esinenud ja olen ka näidatud meetodil asjad peale pannud. Ei üte kas asi on õige või mitte aga nii on olnud.

Nööri puhul kindlasti ei tohiks seda probleemi olla- jäigemate tamiilide puhul võib olla.

Eesti Feederdajate Klubi - www.feederdajad.ee
Time to create page: 0.135 seconds
Powered by Kunena Forum