Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
9 years 8 months ago #5347 by Vertu
Daiwa nööridest niipalju et see Tournament Braid on parim nööri mis minult kätte on sattunud siiamaani. Vaikne, sile ja ei kulu. Praeguseks vähemalt paarkümmend püügikorda seljataga ja ikka sile ja värv kirgas.
More

More
9 years 5 months ago #5632 by Ridiculous
Põnevat lugemist ja soovitusi on selles teemas omajagu. Otsin järgmiseks hooajaks jõeka tarvis tamiili. Ca 0,2 peaks olema. Siit jäi kõlama mitmete positiivsete omadustega Exofil, aga mulle ei meeldi tootja enda lause: "The low stretch of Exofil makes it perfectly suitable for modern spin fishing with soft and hard lures." Tahaks just pigem venivat tamiili, millel oleks väike mälu ja no loomulikult võimalikult hea tõmbe- ja sõlmetugevus. Kunagi kasutasin G-Line-sid, aga üks hetk hakkas tunduma, et ta kas ei kannata külma või muul põhjusel muutus suvalisel hetkel ja suvalisest kohast väga hapraks. Nüüd pole enam aastaid juba proovinud, et kas on miskit muutunud.

Soovitusi?
More
9 years 5 months ago #5635 by -antero-
Mina ootaks soovitusi nööri valikul mis sobiks jigitamiseks :)
More
9 years 5 months ago #5636 by STF

Ridiculous wrote: Kunagi kasutasin G-Line-sid, aga üks hetk hakkas tunduma, et ta kas ei kannata külma või muul põhjusel muutus suvalisel hetkel ja suvalisest kohast väga hapraks. Nüüd pole enam aastaid juba proovinud, et kas on miskit muutunud.


Panin mõni aeg tagasi Gamakatsu Super G-Line (vist 0,35) haugirulli peale. Esialgne mulje on väga hea, sassi ei lähe ja tõmbetugevust võin kiita, kalli slaideri sain kõrkjatest jõuga sikutades kätte, ehkki olin landi juba mõttes maha kandnud. Kala ainult pole eriti saanud, aga see pole vist tamiili süü. Igatahes mõtlesin sama tamiili uuel hooajal forellipüügil proovida.
More
9 years 5 months ago #5637 by hannes

-antero- wrote: Mina ootaks soovitusi nööri valikul mis sobiks jigitamiseks :)


Kas pead silmas väikeste jigidega ahvenapüüki? Kui jah, siis teen natuke siinsele e-poele reklaami ja soovitan piiluda sellist uut nööri nagu Sufix NanoBraid. Siin on sellest rohkem juttu: e-pood.kalaportaal.ee/noorid/sufix-nanobraid-noor

Seda tehakse vaid peenikesi läbimõõtusid ja Normarki Mati, kes sellega suve läbi ahvenat püüdis, mainis, et kõige peenemate läbimõõtudega võimalik edukalt kupulehtede vahel ahvenat püüda, sest NanoBraid lõikab need lihtsalt pooleks :)

Gamakatsu G-Line 0,30 mm on mul kasutusel teist hooaega merikapüügil ja ühtegi halba sõna öelda ei saa. Muideks, G-line on olemas ka Flex, ehk venivat versiooni.
Time to create page: 0.193 seconds
Powered by Kunena Forum