Foorum

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

Info
11. mai 2013 09.20 #3413 Wapsik
hakka nööri kasutama mingi 0.10 - 0.13 peaks piisav olema. Kuigi forka mehed jah enamus tamiili sõbrad...

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. mai 2013 22.27 #3420 sven862
Ei salli mina seda nööri. Kaalun vb trollimisõngele nööri panekut, et emajõel kadu nii suur poleks. Muidu jään ikka tamiilile truuks :)

Info
21. juuni 2013 11.30 #3598 Napsitrall
Kasutan nööri Mohican 10lb. Suht sõnnik tundub olema. Eks ma kasutan selle 150 (või mis sellest alles on) veel ära ja siis vaatan midagi asjalikumat.

Info
07. juuli 2014 15.40 #5167 Jeekim

aapua kirjutas: See tamiil oli peal ca aasta. Jõhker. Aga - samas see näitab Bushido Perfecti kvaliteeti! Kuigi lõpus sain ise kah aru, et nostalgiale siin kohta olla ei saa ja pudedamaks on ta muutunud.

Päris 5 käigu tagant ma tamiili ei vaheta, aga varem ikka 3-4 korda hooaja jooksul. Lihtsalt Mustakivis Bushidot juba pikemat aega pole ja muud kah nagu ei tahtnud. Nii see viimane variant aasta peal oligi.

Kas on keegi jõudnud proovida viimase EFTTEX-i võitjat Quantumi "Exofili"?:
www.fishing-mart.com.pl/sklep/en/quantum-exofil-g5-a29-p2200-k14058.html
Väike eelarvamus on fluorokarboon kattekihi tõttu. Seni on fluorokarboonid olnud kangevõitu. Samas tõmbetugevuse ja jämeduse näitajad on "Exofilil" suurepärased. Need näitajad peavad ka paika pidama, sest pakendil on EFTTA märk, mida saab kasutada vaid tõepäraste näitajatega tammilil. Paari-kolme aasta eest kasutasin Quantumi "Quattron PT"-d, millele samuti omistati EFTTA märgiõigus ja ka mikromeetriga mõõtes oli kõik aus.

Info
07. juuli 2014 16.19 - 07. juuli 2014 16.20 #5168 tonuv
Tere!
Jeekim, see on päris hea tamiil! Ma mõned kuud tagasi otsisin ja tellisin 5-6 erinevat tamiili, testimiseks. 2 viskasin vist kohe ära (mõni 0,2ne oli silmajärgi isegi vähemalt 0,24ne), mõni habras, aga see Exofil, mida välja tood, oli väga hea. Õiges mõõdus ja tugev, peab hästi sõlme. Ma aastaid juba Spiderwire xxx strongile alternatiivi otsinud, seda kuramust ei toodeta enam ja nüüd leidsin! Teine hea valik on Salmos Asso. 0,2ne seal 8,6 kg vist oli :lol: aga noh, eks ilmselt siis midagi muud sellega mõeldakse B) enivei, kuna ma kokkuvõttes viimase aasta-kahe jooksul paarkümmend erinevat tamiili tellinud, testinud, siis kindel valik on EFTTA logo, et mõõt õige ja tugevus ka. Eriti hullud on sakslased, kes ikka tugevamad tahavad välja paista. Aapua poolt kiidetud tamiil ka, 0,2ne on mõõtes 0,24 tegelikult ;)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes

Info
07. juuli 2014 16.23 #5169 tonuv
Jeekim see spider, millega aastaid püüdnud oleme, Exofil ei jäänud kuidagi alla, mina aru vahest ei saanud.

Info
07. juuli 2014 16.34 #5170 Jeekim
Seda Spiderit paistab veel itaallastel olema, aga ei tea ju kui kaua nüüdseks ladudes olnud:
www.pescareinliberta.it/spider-wire-xxx-super-mono-300-mt-6C8.phtm

Info
07. juuli 2014 16.39 - 10. juuli 2014 12.09 #5171 tonuv
Ma tellisin testiks seda uut Spiderit ka. Tõesti 0,2ne on vähemalt 0,25 vist! Jube jama.
Seaguar'i Tatsu on veel väga hea! Tegelikult ka Kalastuskeskuses on mõned EFTTA märgistusega ok tamiilid. Exofil oli veel olematu mäluga, leechiga hea mängitada ja püüda. Fluoro kiht on nanodes peal, see jäigaks ei muuda. Täitsa ok oli tõesti, julgen soovitada täitsa.
Tootmisest paar aastat maas tamiile mõned kunagi tellisin, lisaks laos ju seisavad, nagu niidi tõmbasin käte vahel katki. See on sul hea ääremärkus tegelikult, selle tootmisest maas ladudejääkide kohapealt. Ega tamiil kapis ka 5 aastaga muutub...

Info
07. juuli 2014 17.34 #5172 ceemic
Kas toda Exofili mujalt, kui fishing-martist ka leiab? Eestis ei müü keegi?

Info
07. juuli 2014 23.23 #5173 Jeekim
Ei, Eestist ei leia, kuigi Salmoga Kalale koduleht teatab, et esindab ka Quantumi ja teiste Zebco grupi firmade tooteid. Nähtavasti esindamine ei tähenda veel müümist.

Info
08. juuli 2014 09.20 #5174 raikoj
Kas fluoroga kaetud monol ei ole mitte kummagi halvimad omadused? Vähemalt Asso puhul on see nii. Või on ka selles valdkonnas mingid arengud toimunud?

Info
08. juuli 2014 12.14 - 08. juuli 2014 12.15 #5175 tonuv
Ma lihtsalt huvipärast küsin, et mis sellel Assol viga on? Ma olen seda ka testinud. Tugev, mäluta, suht täpse mõõduga. 0,2ne oli igati ok, midagi polnud ette heita. Mis Assol sinu arvates viga oli?

Info
08. juuli 2014 16.15 - 08. juuli 2014 16.17 #5176 raikoj
Lühidalt, mulle ei meeldinud :)

Pikemalt. Peamiselt püüan jõeforelli, teen seda erinevate lantidega ja proovin kasutada rullipealset, mis kõige paremini sobiks erinevatesse tingimustesse. Valik on tegelikult väga suur: mono, fluoro, nöör, copolymer ja veel erinevad vahepealsed asjad. Sinna vahepealsete asjade hulka kuulub ka fluoroga kaetud mono. Neil on kõigil väga erinevad omadused ja lisaks erinevad veel erinevate firmade toodangud. Kui ma nüüd midagi neist katsetan, siis hindan selle erinevaid omadusi ja neid omadusi on tegelikult väga palju. Seda on raske kirjeldada, sest lõplik otsus väljendub tavaliselt sellest, et kas meeldib või ei meeldi. Aga kui ma nüüd proovin neid omadusi, mida ma tihti alateadlikult hindan, kirjeldada, siis need oleksid: läbimõõt, tõmbetugevus, läbipaistvus, kulumiskindlus, venivus, mälu, imavus, vajuvus, pehmus, libedus ja kindlasti veel mõned, mida ma ei tea või mis ei tule hetkel meelde. Need omadused on üksteisega seotud, tihti ka omavahelises vastandsuhtes, lisaks avalduvad need kalapüügi erinevates etappides: viskamine, landi vajumine, mängitamine, kinnijäämine, kala võtule saamine, haakimine, väsitamine ja kindlasti veel midagi.

Mono eelised minu jaoks on odav hind ja teatud markide puhul suurepärane venivuse aste ning pehmus. Samuti piisav tõmbetugevus. Miinuseks on kuluvus, suur imavus, läbipaistmatus ja väike vajuvus. Fluoro eelised on just väike kuluvus, imavus, kiire vajuvus ja kõige peamiselt - läbipaistvus. Erinevade firmade fluorod on väga erinevad, kuid tehakse ka selliseid, millel mälu on enam-vähem. Nüüd fluoroga kaetud monodel on küll väga hea tõmbetugevus, aga nende läbipaistvus on ikkagi oluliselt halvem 100% fluorost, lisaks teised monode halvemad omadused. Ka 0 venivus on minu jaoks probleem, sellisel juhul võiks juba 0,1 nööri kasutada.

Aga ma saan täiesti aru, kui Asso meeldib, eks see ole ka harjumise küsimus. Minul võttis näiteks fluoroga harjumine väga kaua aega - heitmise juures peavad näiteks kõik reaktsioonid palju kiiremad olma. Ma ei ole ka täiesti kindel, et ma fluoro juurde jään, aga ideaalse tamiili otsingud olen lõpetanud, sest seda ei ole olemas. :)

Info
08. juuli 2014 16.59 #5177 tonuv
Müstika :)
Ma olen mitukümmend aastat jõekat väga tõsiselt püüdnud ja kõikvõimalikke asju testinud. Mu tase nii hea vist ei ole, et tamiili imavust, libedust ja vajuvust nii deepilt hinnata oskaksin. Läbimõõt ja tugevus on head, ka mälu vähe, leechiga püüdes väga ok. Aga loomulikult igalühel oma püügistiil ja arvamus. Mul on veel palju õppida :)

Info
08. juuli 2014 17.13 #5178 raikoj
Ega siin midagi deepi ei ole :) Lisaks enda katsetustele mõjutab hinnanguid ka kõik see, mida teised kirjutavad. Ja seda ei ole üldse mitte vähe, kui inglise või vene keelega lugemisvara laiendada, ja vahel ei ole see ka üldse mitte rumal jutt :) Kõik taandub ikkagi sellele ühele omadusele - meeldimisele. Ma ei ole näiteks kunagi aru saanud Shimano Techniumi fenomenist, aga kasutatakse, kiidetakse ja saadakse.

Info
08. juuli 2014 22.19 - 08. juuli 2014 22.20 #5179 tonuv
Jah, Techniumi kohapealt nõus. On väga täpse mõõdu ja super tugevusega, kuid nagu traat tugev ja kange. Mulle ka ei meeldi, väikse spinnaga püüdmisel. Muideks Techniumil pidi 2015.a. tulema müügile mingi spetsiaalne spinningu versioon ka, mis pidi olema pehme jne, kuid tugevuselt samade näitajatega, nii, et mine tea, leiadki endale äkki selle parima siis :)