Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
8 years 7 months ago #6843 by ceemic
Olen paar püüki Emajõel sellega teinud. Esmamulje väga hea. Lendab hästi, tugev. Suhteliselt vaikne, kuid mitte nii vaikne, kui Daiwa 8 Braid või PP 8 Slick.
Üks miinus on see, et poolil on ainult 100m nööri. Kui mõni sasi juhtuma peaks, või katkemisi (mida kohapüügil palju ette tuleb), võib üsna ruttu see juhtuda, et pikema viskega saab nöör otsa.

Kahjuks kulumise kohta ei oska veel öelda, pole nii palju kasutanud.
The following user(s) said Thank You: Vertu
More
8 years 7 months ago #6873 by JimBob
Ostsin siis täna tänu eelnevatele kommentaaridele Suffix Super 21 - 0,18 ; 3,3kg tamiili Bobost.
Esmamulje on on küll jubehea. Väga vaikne ja kenasti lendab.
Ennem oli peal Team Salmo Fluorocarbon 0,234 ; 3,79 kg. Kah suht vaikne kuid mälu oli päris korralik.
Nüüd saan seda kasutada lipsude jaoks ehk.
Samas on neil kahel tõmbetugevuse vahe suht väike kuid Fluoroga kannatas ikka juppmaad rohkem võsas rapsida enne kui järele andis!

More
8 years 7 months ago #6886 by Madis
On keegi powerpro bite motion nööri proovinud, kuidas värv peal püsib?
More
8 years 7 months ago - 8 years 7 months ago #6890 by ceemic
Sain täna lõpuks Sufix Super 21 0,20 tamiili kätte.

Paraku aga esmamulje küll midagi erilist pole.
Parimatel katsetel sain tõmbetugevust lubatud 3,50kg asemel 3,10kg ehk protsentuaalselt ~89% lubatust. Katkemisi oli nii liinilt, kui sõlmedest.
Kahjuks mul 0,20 Quantumit ei ole, aga võrdluseks 0,22 Quantumi samad "näitajad" on pakil 4,70kg ja "koduse testiga" 4,30kg ehk ~92% lubatust. 0,20 Quantum 3,80kg võiks siis teoorias ~3,50kg anda.
Lisaks veel mu kunagine lemmik Stroft GTM 0,20 (mis reaalselt küll pigem 0,21 kanti) lubas pakil 4,20kg ja reaalselt lausa 4,10kg ehk ~97% välja andis.
Tõmbetugevus on aga pisiasi.
Üritasin siis kuidagi katsetada seda paljulubatud väikest venivust. Võrdluseks jällegi Quantum. Ma ei tea, kui palju võib 0,20 ja 0,22 tamiili venivuse % erineda, kuid mingi pildi ikka peaks saama.
Üritasin umbes samamoodi venitada kuni katkemise lähedale ning mõõtsin pikkuste erinevust.
0,22 Quantum venis ~9,2%
0,20 Sufix venis ~10,9% !!!
Ehk siis reklaamitud hästi väheveniv tamiil venis reaalselt selgelt rohkem.
Seda oli isegi enne mõõtmist niisama näpuvahel tõmmates tunda.
Kui kellelgi on 0,20 Quantumit või muud 0,20 tamiili käepärast, võiks sama asja mõõta.

Sufix vastas üsna täpselt lubatud diameetrile, seega seda võib päris julgelt usaldada, nagu ka Quantumi puhul.
Last edit: 8 years 7 months ago by ceemic.
More
8 years 7 months ago #6891 by Mart1n
Sufixi pakendil see number 21 peaks venivuse protsenti näitama, mis on väidetavalt ligikaudu 2x parem, kui konkurentidel. Või olen ma millestki valesti aru saanud?
Sina said kodustes tingimustes mõõtes venivuseks 10,9%, mis on kaks korda parem, kui Sufix ise lubab. Minu arust on kõik hästi ju :)
More
8 years 7 months ago #6892 by JimBob
Pakendil kirjas jah, te keskmiselt peaks selle Super 21 venivus olema 21% - mis on umbes 40% vähem kui monofilament liinidel üldiselt.

"The high viscosity nylon combined with the Advanced Tempering production process result in a super low stretch – on an average 21% which is approximately 40% less than on monofilament lines in general."

Ma kah siin mõtlesin, et peaks vist ikka 0,18 vahetama 0,20 läbimõõdu vastu aga eks näis.
Time to create page: 0.209 seconds
Powered by Kunena Forum