Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Millise kalastustarbe viimati ostsid?

More
12 years 5 months ago #1116 by kalake
mul ka plaanis omale kohe Tonka rakendusega õnged osta . eitea palju üks tonka õng salmos maksta võib ( kui sisse arvestada rull , ritv ja ülejäänud rakendus :) ?
More
12 years 5 months ago #1125 by DJ JoYsTiK

kalake wrote: mul ka plaanis omale kohe Tonka rakendusega õnged osta . eitea palju üks tonka õng salmos maksta võib ( kui sisse arvestada rull , ritv ja ülejäänud rakendus :) ?


Alustame siis lõpust:
*Tonka tina (raskuse pead valima vastavalt sellele kus püüad ja mis testiga ritv on. mina näiteks kasari jõe peal kasutasin 80g ja püsis kenasti vees ja liikund kuhugi. arvestades seda, et seal kiire vool võib ka kasutada 60g-100g. seisvas veekogus miski 40-60g. Tonka tinasi on erinevaid seega on hinnad erinevad aga miski 0.60-1.00 eur nad kõiguvad.)
*Tonka rakendus (võid ka ise endale rakenduse teha aga ma leian, et see vaev ei tasu ära võrreldes selle hinnaga mis need poes maksavad 1.20 eur maksis tonka rakendus kahe konsku tamiili ja fosforist jubalkatega mis konkse eemale suunavad. valmis komplekt paned aga pealiini külge sööt otsa ja vette.)
*Pealiin (mina kasutan nüüdsest nööri kuna olen tinasi põhja jätt ja sai villand sellest. nüüd kui lutsul käisime siis sõbral jäi 2 rakendust põhja kuna tamiil otsad andis, vb oli liiga peene tamiil aga minu 0.18mm nöör ei katkend kordagi sikutasin teda ikka päris kenasti põhjast ja ei läind ta katki. nöör maksab palju 15 eur oli minu sufixi nöör. aga see on iga ühe oma otsustada.)
*Kelluke v valguspulk (mina ise kasutan kellukest hea lihtne paned aga ridva otsa ja kui ritv liigub siis saad kohe joost, isegi kui peaksid samal ajal tukastama. samas kasutatakse ka valguspulka, et pannakse to ridva otsa teibi või millegiga ja kui too liikuma hakkab siis on seda näha kenasti, a seda peab vahtima ikka aeg ajalt et tukastada ei saa. ja on veel olemas kelluke koos valguspulgaga. need maksavad miski 0.40-0.80 senti tükk)
*Ritv (ritv on iga ühe enda valik aga mida suurem on test seda parem, ehk siis kui on viimane number 80-150g siis on hea. Minul endal on mõlemad 80g viimane number mõlemal ridva testil ja olen rahul. hinnad on olenevalt kust osta mina laadalt sain 5 euriga ta ei pea olema miski hüpper ritv piisab et ta oleks jäigem kuna tonka tina on raske ja kui seda visata miski peene ridvaga siis võib praks katki minna või kes teab mida juhtuda. ma eeldan et miski 8-15 eur saad kätte.)
*Rull ( täiest tavaline rull ühe laagriga täiesti piisab pea asi et kerib ei ole vaja midagi erilist sinna ausalt... mingi 5-10 eur atemi omad. kui ei leia siis laagri bobs on 10 euriga norm atemi rull kui ise sinna ei satu siis võin sulle saata :D)

Miski 30 eur äkki vb vähem. Oleneb sellest mis sul olemas on. Kui sul mõni vanem töötav rull olemas siis see viska peale. Tamiili ka leidub igal kalamehel miskit. Ritv+rakendus+tina+kelluke=15 eur
Miskit arusaamatuks jäi viska PS!
The following user(s) said Thank You: kalake

More
12 years 5 months ago #1129 by kalake
ise elan ka Laagris , selliseid rulle päris mitu ..niiet 1 mure vähem aga suured tänud , lähen külastan salmot , landid hakkavad ka otsa saama :)
More
12 years 5 months ago #1148 by Mark0
4/0 konksud
20 lb tamiil .33mm

Tundub, et nöör on tulemas ja 40 v 50lb versioon, uurib asja veel :P
More
12 years 5 months ago #1169 by pehkucho

See ost küll kuu aega tagasi tehtud aga ikkagi viimati.Need siis 10€ eest soomes kalal käies
Attachments:
More
12 years 4 months ago #1204 by Homer Simpson
Täna sai ostetud 6cm põiklant
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum