Foorum

file Järg Kotka paisu langemisele

Info
11. jaanuar 2017 14.39 - 11. jaanuar 2017 14.40 #8667 mast
Kirjakasti potsatas uus Kalale! number, seal valgustatakse selleaastaseid seadusemuutusi. Muu hulgas siis ka Kotka paisu kadumise tulemus - pügikeelu ala pikendati hoobilt 20km jagu Tallinn-Narva maanteeni. Ei ole ilmselt kellelegi üllatus aga ehk oleks keskkonnameestel juba aeg natuke järele mõelda kas see on ikka ainus kasutatav ja mõistlik kaitsemeede?

Jääb üle ainult loota, et peale Sindi paisust vabanemist Pärnu jões kalapüüki Tarbja tehisjärveni välja kinni ei panda, see vast oleks töövõit - kohe 80km korraga kalu kaitstud.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. jaanuar 2017 18.25 #8668 Vertu
Kas keegi tõesti lootis et Valgejõe keeluala ei laiene ülessvoolu peale Kotka tammi langemist?
Ma pigem imestan et piiri näiteks Tapa sillani ei viidud :cheer:

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. jaanuar 2017 19.08 #8670 Mart1n
Ma eelmine aasta, uut seadust sirvides, avastasin ka selle. Kirjutasin korra isegi EKS'ile, et kas see ongi siis suur töövõit? Väidetavalt oli seadus juba menetletud, kui info nendeni jõudis. Käisin välja idee lubada püük kasvõi jõeforelli kalastuskaardiga, kiideti takka ja kutsuti osalema seadusloome mõttekojas. Aga see rohkem seltsi liikmetele ja kuna ma sinna ei kuulu, siis seal maal minu asjaajamine lõppes.
Kahju, et piirangut laiendati...

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. jaanuar 2017 20.22 #8671 Vertu
Selliste keeluaalade tekkimise juures on kõige rohkem kahju nendest kohalikest papidest kes harjunud selles kohas eluaeg püüdmas käima, tihti peale jalgratta muud liikumisvahendit polegi ja siis korraga ongi suuresplaanis nagu võetud võimalus kalal käia. Kaugema kandi mehi autodega nagu väga ei kotigi, püügikohti veel küll ja küll ju. Teadsin kunagi mitmeid Loksa kandi mehi kes käisid üleval pool Kotkat püüdmas, särge ja haugi, punane neid ei huvitanudki.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
11. jaanuar 2017 21.09 #8672 Svennu
Lõhe ja meriforelli lisakaardiga saab ju püüda? Või on täieliku keelu all nüüd?
Aga kohalikest kahju tõepoolest. Elan ise Pärnu jõe ääres ülevalpool Sindit - ei kujutaks ettegi, kui siin püügikeeld kehtestataks. Pole kunagi sellise mõttega jõe äärde läinud siin, et punast saada. Ikka käin pigem haugi ja ahvenat taga kiusamas. Kevadeti õngitsen lastega ka särgesid, et neist kuivakala teha. Kuidagi jube hulluks on selle punase kaitsmisega mindud. Nagu jões muid kalu ei elakski...

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
12. jaanuar 2017 10.25 #8673 Mart1n
Lõhe ja meriforelli kaardiga saab püüda.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
13. jaanuar 2017 10.19 - 16. jaanuar 2017 12.15 #8674 Jeekim
Tegelikult need mõningased muudatused olid ettearvatavad ja ka ilmselt vajalikud. Ja ka Pärnu jõel peale Sindi tehiskärestiku valmimist kindlasti korrigeeritakse eeskirju. Mis õngitsemisse puutub - see oli Valgejões antud piirkonnas ka enne Kotka tammi purunemist keelatud, kuna püük oli lubatud vaid spinningu või lendõngega. 7 EUR maksev lõhe ja meriforelli päevaluba perioodil 1. jaan. - 14. okt., kui need kalad on valdavas enamuses jõest lahkunud, tundub küll liialdusena ja ei ahvatle ostma.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.