Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell

More
11 years 6 months ago #2829 by dannyboy
Replied by dannyboy on topic Vastus: meriforell
Soovitan testiga 14-40
The following user(s) said Thank You: unemati001
More
11 years 6 months ago #2830 by unemati001
Replied by unemati001 on topic Vastus: meriforell
Ahjaa, seda veel,et tahaks uut rulli ka merika püügiks soetada ja ehk siinsed kalastajad oskavad nõu anda, et milline see olema peaks, et siis kelle toodang on hea ja mis suurusjärgus see olema peaks. Hetkel on rull ka salmo oma ja see ka juba väsinud ilmega, tahaks selle kala jaoks uue korralikuma varustuse soetada.

More
11 years 6 months ago #2831 by dannyboy
Replied by dannyboy on topic Vastus: meriforell
Kasutan shinamo nexave 4000 RC, kuna midagi paremat pole kunagi kasutanud, siis minujaoks hetkel parim :)
More
11 years 6 months ago #2832 by aapua
Replied by aapua on topic Vastus: meriforell
mõistlik soovitus dannilt - kuni 40 võiks ritv tõesti olla. Mul kasutusel Yoshino G-Master fast kaigas, sellel kuni 30 grammi (kurat, äkki oli 35 aga ei rohkem). Jääb väheks, eriti jõuliste visete puhul.

Rulli ostul kordan üle, mida juba mitu korda olen rõhutanud: osta rull nii, et ritv on poes kaasas. Paned rulli peale ja vaatad, kuidas asi istub. Väike kaaluvahe ja ei ole komplekt tasakaalus. Loobid meres tund aega ja käed ja selg valutavad (osadel ritvadel saab käepideme tipus üht jublakat keerutades raskuskeset muuta, siis on teine asi). Asi on OK siis, kui ühe käega ritva õigest kohast hoides (nii nagu püüdeski) saad ritva vibutada vaid randmetööga.

Muidu mul endal peal Shimano Solstage, vähe harjumatu süsteem, aga kärab küll. Nüüd juba ära harjunud ja päris armsaks saanud!
More
11 years 6 months ago #2833 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell
Just käisin uut varustust testimas. Nexave 4000RC sobib Nexave CX270MH-ga suurepäraselt. Kuigi ritv on vaid 50g kergem, kui mu vana Salmo oma, siis seekord selg ei valutagi. Nagu aapua ütles, see on tegelikult väga oluline faktor. Hing veidi muidugi kripeldab, sest tundus, et vana Nexave BX300MH ridvaga tegin väheke pikemaid viskeid - see võib ka ainult tunne olla.

Meri oli täna jälle selge nagu piiritus, vesi väga külm ja ülikõrge. Kuigi esialgu tundus, et lainet suurt polegi, siis tegelikult tulid randa sellised väga jõulised madalad sneaky bastardo lained, mis juba põlvistsaati vees hakkasid püüki häirima ja kui korra nabani vette ronisin, pidin peaaegu ära uppuma.

Ainult kala ei näinud, kuigi olin pimedani. Kus on kalad?
More
11 years 6 months ago #2834 by dannyboy
Replied by dannyboy on topic Vastus: meriforell
raiko sa pole ainuke, kes pole sellel sügisel kala näinud...
Kordi on käidud piisavalt aga mida pole, seda pole...
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum