Foorum

exclamation-circle Röövpüük!

Info
19. detsember 2013 09.27 #4095 Matu
Matu vastas teemale Röövpüük!
Võrgupüügi kohta veel selline asi et ka tavaline harrastus kalamees võib harrastus püügi loaga kasutada ühte nakkevõrku kuid siis peab võrgul
olema püüdja nimi ja kontaktid nii et ärge ikka igat võrku välja kiskuge.
Info
19. detsember 2013 13.44 #4096 raikoj
raikoj vastas teemale Röövpüük!

Matu kirjutas: Võrgupüügi kohta veel selline asi et ka tavaline harrastus kalamees võib harrastus püügi loaga kasutada ühte nakkevõrku kuid siis peab võrgul
olema püüdja nimi ja kontaktid nii et ärge ikka igat võrku välja kiskuge.

Kust selline info? Nakkevõrguga harrastuspüügiõiguse annab ikka kalastuskaart. Ja mis ühik on üks nakkevõrk? Ja tähistamine peab samuti olema korrektne: www.envir.ee/1174245

Alles pärast seda, kui see suvi esimest korda võtsin kalastuskaardi nakkevõrguga lestapüügiks ja kõik seadused läbi lugesin, sain aru, et enamus võrke, mis ma meres näinud olen, on salavõrgud. Ise ma võrke välja võtma ei hakka, aga see aasta olen kaks korda juba inspektorile helistanud ja positiivset tagasisidet saanud.
Info
19. detsember 2013 16.42 #4098 kruks
kruks vastas teemale Röövpüük!
Kui ma tean,et seal kohas kuhu on võrk pandud ei tohi püüda tiriv võrgu välja ja hävitan!!!
Ja mind ei huvita kas keegi saab kurjaks või ei.
Info
19. detsember 2013 20.29 #4100 Matu
Selline info tuleb kalapüügi seadusest kuid tõesti ei oska ma vastada küsimusele mis ühik on üks nakkevõrk sest ka seaduses oli kirjutatud üks nakkevõrk ning ei olnud laiemalt lahti seletatud
Info
19. detsember 2013 20.58 #4101 Jeekim
Jeekim vastas teemale Röövpüük!
Vaata ka kalapüügieeskirja. Seal on öeldud:
1) nakkevõrk, mis on kirjeldatud nõukogu määruse (EÜ) nr 2187/2005 artikli 2 punkti b alapunktis i. Võrkude piirarvu ja püügiõiguse tasu arvestamisel loetakse arvestusliku võrgu suuruseks võrk, mille ülemise selise pikkus on 70 m, või võrgujada üldpikkusega kuni 70 m;
[RT I 2006, 40, 308 - jõust. 23.09.2006]
Info
19. detsember 2013 23.37 #4102 raikoj
raikoj vastas teemale Röövpüük!

Matu kirjutas: Selline info tuleb kalapüügi seadusest kuid tõesti ei oska ma vastada küsimusele mis ühik on üks nakkevõrk sest ka seaduses oli kirjutatud üks nakkevõrk ning ei olnud laiemalt lahti seletatud

Kehtiva kalapüügiseaduse järgi ei ole harrastuspüügiõiguse eest tasumine ja kalastuskaart identsed mõisted. Mingis väga vanas seaduses nad olid, aga siis ei olnud jälle nakkevõrk harrastuspüügiõiguse vahendite nimekirjas, nii et ma ei saa aru, kust selline info pärit on.

Ühesõnaga, hetkel kehtivas kalapüügiseaduses on selgelt kirjas, et "keskkonnaministril on õigus määrata [...] piirkonnad, kus on harrastuspüügil lubatud kasutada nakkevõrku [...] ning kehtestada kasutada lubatud püügivahendite piirarv. Nendes piirkondades annab harrastuspüügiõiguse kalastuskaart." Lisaks:"Ühe kalastuskaardi alusel tohib kasutada ühte nakkevõrku [...]. Igale isikule [...] antakse kalapüügiks ühe nakkevõrguga [...] ühte piirkonda kehtestatud piirarvu piires üks kalastuskaart."

Kõige lihtsamamini on see lahti seletatud keskkonnaministeeriumi kodulehel: www.envir.ee/1171854
Info
20. detsember 2013 15.31 #4103 Matu
Seda ma mõtlesingi mul lihtsalt jäi osa informatsioonist kirjutamata
Info
18. aprill 2014 00.05 - 18. aprill 2014 00.22 #4742 hannes
hannes vastas teemale Röövpüük!
Tänasest on Kalaportaalis üks uus ja väga vajalik link. Tema asukoht on peamenüüs "Kaartide" alamjaotuses.

Ehk siis täpsemalt siin:

Samuti asub ta ka Kalaportaali nutitelefoni lehe menüüs - väga mugav ja lihtne kalal olles vajalik info kohe kätte saada (Y)

Nimelt on Kalanduse teabekeskuse tellimusel valminud veebi ja nutiseadme rakendus "Kalapüügipiirangud".

Rakendus sisaldab andmeid kalapüügieeskirjast, kalapüügiseadusest, looduskaitseseadusest, ajutistest püügikitsendustest, põllumajandusministri ja keskkonnaministri käskkirjadest. Seega sisaldab rakendus infot nii harrastajale kui kutselisele kalurile. Samuti kuvatakse kaitstavaid objekte, mis võivad piirata kalapüüki, näiteks kaitsealad ja seal kehtivad liikumispiirangud.

Rakendus on kolmekeelne: eesti, inglise ja vene. Kasutaja saab otsida teda huvitavat veekogu või aadressi ja nutiseadme puhul saab kasutada ka GPS positsioneerimist. Seejärel kuvatakse selle piirkonna kaart ja nimekirjas seal kehtivad piirangud. Piirangud on jaotatud nelja rühma: kalapüügipiirangud, üle-eestilised piirangud, liikumispiirangud ja kaitstavad objektid. Piiranguid on võimalik filtreerida kehtivusaja, kalaliigi ja püügivahendi järgi. Samuti on võimalik vaadata nn uusi piiranguid: kuvatakse ainult piiranguid, mis hakkasid kehtima kümme päeva tagasi või hakkavad kehtima 10 päeva jooksul. Kaarti ja piiranguid on võimalik printida.

Rakenduse kasutamiseks tuleb arvutiga või nutiseadmega minna aadressile pump.regio.ee/kalandus, kus nutiseadmes küsitakse, kas soovid kasutada nutiversiooni.

Tagasiside ja veateated on oodatud aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või Kalateabe foorumis "Kalahuviline arvab". Veateadete puhul lisage palun veateade ja täpsema kirjelduse juures olev piirangu ID.
Lisatud failid:
Info
18. aprill 2014 11.04 #4743 rommi
rommi vastas teemale Röövpüük!
Tõesti hea asi. Aga kas keegi on selle telefonis ka tööle saanud, mul see Piirangud minu lähedal jääbki mõtlema. Geps on sees küll.
Info
01. august 2015 10.10 #6839 Mart1n
Mart1n vastas teemale Röövpüük!
Täiesti süüdimatu noorhärra kuulutab Facebooki avalikus grupis, et paneb ööseks tonkasid Loobu jõkke.

Lisatud failid:
Info
Info
04. detsember 2015 07.57 #7383 mmartin
mmartin vastas teemale Röövpüük!
inspektoritega on eriti väiksemates kohtades kitsas käes.Mina näiteks pole kesk eesti kandis veel kordagi inspektori otsa satunud ometi käin peaaegi iga päev jõe ääres kuna see on maja lähedal :D.küll aga hakkavad puud tihtipeale oksi ragistama kui kudemist vaatamas käin :D ja ega siin ei aita väga inspektorile teatamine kah sest kui nemad ühel hetkel siia jõuavad on röövikud ammu teise jõepeal teises linnas kah ilmselt :D ja need võrgud on tõesti probleemiks saanud .odav hiina saast ei maksa midagi ja iga suvaline koolipioss suudab kah selle soetada ja peale kooli selle jõele risti ette visata .minu silmad avas see kui narva jõelt tõmmati mingi väga lühikese ajaga välja üle 6000 ebaseadusliku silmutorbiku see on minuarust ulme .
ma kujutan ette et kui selle probleemiga tegelema ei hakata siis 50 aasta pärast on jutt kesk eesti kaladest saamas legendiks :) niiet tuleb omal soolatoru kaasa võtta :) ja muidugi minujaoks on müstika see et inspektoril on küll relv ja ta tohib sellest isegi hoiatus lasu teha aga kui ma ta pikalt saadan siis seadusesilmis ta kellegi pihta sellest tulistada ei või . väljaarvatud siis muidugi kui mina peaks seda ennem tegema aga jah sellised läbimõtlematta seadused meil kahjuks on.varsti on moes vabatahtlikest prigaadid kes kes hakkavad omakohut mõistma sest riik juu ei suuda oma kalavarusi päästa :D tuli pikk jutt aga tere hommikust :D
Info