Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikas, merikas....

More
5 years 2 weeks ago #10371 by priitp
Replied by priitp on topic Merikas, merikas....
Svennu sa kirjutasid juba mitu positiivset punkti klubi ja raha kohta, kui juba see saaks tehtud, oleks olukord hoopis teine. See raha ei peaks olema lubade saamisega seotud, kalastada tohivad kõik ja luba peab olema kättesaadav. Klubidele peaks olema suunatud raha, millega klubid hoiavadki korras kas jõge või lõiku või kõike mis eelarve lubab. Me kõik teame kui vähe meil kõigil on aega täna, et seda kõike teha. See ei toimiks aitähi eest! Ja veelkord kalamehed, see 36 eurot hooaja eest - vaadake jõeääres varustust kalameestel, rulli hind algab 200-400 eurost, lisaks kõik muu. Nalja teete vä?! See polegi minu asi aga varsti pole selle rulliga midagi püüda. :) :)
Nipi, tean lugusid nii esna kui seinapalu kohta , taas piltide taustal ja ütlen alati äiale et see oli teil põnev aeg. Kahju et ei sündinud 10 aastat varem. Lood, kus prooviti öösel jõe äärest lõigata läbi metsa autoni ja avastati ennast kurat teab kus, tundub tänapäeval päris ulme. ;)
Meil nooremal generatsioonil tasub vist ikka uskuda mehi, kellel on võrdlus moment olemas.
Oskaks nüüd keegi kuskile suunas jooksma hakata, et midagigi saaks jõgede heaks ära teha, oleks hea.
More
5 years 2 weeks ago #10372 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Majanduskava on koostatud, vaja asju ajada.

More
5 years 2 weeks ago #10373 by scuba
Replied by scuba on topic Merikas, merikas....
Mind ikka hämmastab see vanaaja alammõõt.Kui kudejad need alla 30 cm jupid siis ikka olid.Ahja jõe kala vbl üldse aeglase kasvuga kala seoses toidubaasiga ja ei saa laiendada teistele forellijõgedele.Korduvad kogemused on näidanud,et 2,2-2,6 kalad ju vaid 5-6 aastased.Minu käsi küll ei tõuseks 28 cm kala kotti ajama.
Kalade arvu koha pealt olen pessimist.Mitmel tuttaval lõigu,mis visuaalselt hästi jälgitavad,on kala ikka oluliselt vähem näha,kui 5-10 aastat ntagasi,eriti suuremat kala.Ja ega sealt ka konksu otsa midagi hästi ei tule enam.
More
5 years 2 weeks ago #10374 by priitp
Replied by priitp on topic Merikas, merikas....
Nipi, kas seda saab näha ka kuskil, lugeda/tutvuda?
More
5 years 2 weeks ago #10375 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Kasv on eri veekogudes eri kiirusega, mul on foto kus ma olen peal Oostriku peaallikast NB! saadud 11 cm NB! pikkuse jooksva niisaga forelliga ja kuupäevaks oli 28 veebruar...rabas 7 grammist kuldset Salarit...

Kuskohast tuli nõuka ajal esimeseks mõõduks 19 cm, pole täpselt teada, ilmselt keegi lehma lellepoeg(sest õiged forellikütid võitlesid selle alammõõdu vastu pingsalt) oli midagi kusagilt lugenud ja tõttas kärmelt, asja üle järgi mõtlemata, järeldusi tegema, täpselt nagu see toimus ka praegu maksva alammõõdu puhul. 19 cm mõõt esineb paaris üksikus kohas Saksamaa napitoitelistes ja väikestes jõgedes, seega nõuka ajal forelli alammõõtu hoopis alandati eestiaegsega võrreldes. Usun et Reinwaldti mõõtmistulemused olid üsna optimaalsed, ometi on ju ka Ahjast enne sõda saadud kuni 4 kg jõeforelle (kunstnik Jaan Vahtral näiteks), sõjajärgsel ajal pole aga sellistest kuulnud.

Kui välismaaga võrrelda, siis võrreldavaks saab k-eesti jõgesid pidada Taaniga. Mõlemal maal kulgevad jõed paesel balti klindil, järelikult on ka toidubaas ja biotoobi struktuur üsna võrreldavad.
More
5 years 2 weeks ago #10376 by scuba
Replied by scuba on topic Merikas, merikas....
Taani jõekast ei tea,aga seal vist merikas tuleb igasse jõkke sisse,mille vesi forellile sobib.Samas on meie jõgede kollilõigud ikka haisva mudaga polsterdatud.otsest kivi ja paasi kollialadel näha pole,vähemalt minu kogemuste põhjal.
Time to create page: 0.135 seconds
Powered by Kunena Forum