Foorum

file Merikas, merikas....

Info
28. veebruar 2019 21.29 #10296 Vertu
Vertu vastas teemale Merikas, merikas....
www.kalale.ee/galerii/670E

Kalale. galeriist jäi selline ilus pilt meelde:)
Info
01. märts 2019 08.02 #10297 nipi
nipi vastas teemale Merikas, merikas....
See on see asi. 1980-2000 võis Paide alt kuni Kirnani saada neid pirakaid forelle ülihästi, nüüd ei ole seal ei forellist ega haugist muud kui mälestus...üksnes särjed ujuvad. Esnas ka peaaegu pole, Seinapalus väga vähe...
Info
01. märts 2019 08.29 #10298 Hein
Hein vastas teemale Merikas, merikas....
Eks mõni ikka koperdas juhuslikult trepi juurde ja vihmasema sügise ajal pandi otse ka üles.
Info
01. märts 2019 08.32 #10299 nipi
1990.,a. saadi Paide alt kokku 26 forelli kaaluga 2 kg ja enam, ja seda mõõtu kalad ei olnud haruldused tervel kümnendil.

Veidi teemast mööda, kuid teeb endiselt hinges valu - üleeelmisel aastal kaotasin Vodja jõe ääres Mäos kaldale kunstputukate karbi, kaas oli plastist, sellel norra keelne kiri Sölvkroken, sees nii märg- kui kuivputukaid, nümfe, ja veel üks 1930-test pärit kärbes.
Info
01. märts 2019 08.47 #10300 scuba
scuba vastas teemale Merikas, merikas....
Seda,et sügiseti Navestist,Kaansoo kandist ja Saarjõest merikat regulaarselt võrkudega püütakse ,olen kohalikelt ammu kuulnud.Tundub,et on Sindist täiesti arvestataval hulgal igal aastal üles tulnud.
Info
01. märts 2019 09.09 #10301 nipi
80-tel võis Esnast saada ka ilusaid vikerforelle ja teraspea lõhesid, nüüd on eestis need kuulutatud võõrliikides, arenenud maailmas aga asustatakse neid endiselt...
Info
03. märts 2019 13.33 #10306 Jeekim
Jeekim vastas teemale Merikas, merikas....
Kui jõgikonnas puuduvad kalade jaoks ületamatud tõkked, siis kunagi ei ole välistatud kohata ka täiesti
sobimatutes lõikudes kalu, kes pärinevad mujalt soodsamatelt aladelt.
Kunagi ammu rääkis mulle tollane tuntud lendõngemees Märt Laarman loo, kuidas ta käis Paide forellimehe
Robert Allpere kutsel tutvumiskäigul Oostriku jõel. Püügi käigus hakkas putuka otsa midagi suuremat.
Mõlema mehe suureks üllatuseks kala osutus kobedaks säinaks. Kuigi tavaline kala Põltsamaa jões, kuid
tabamine Oostriku jõel, mis elupaigana säinale kuidagi ei tohiks sobida, oli olnud peaaegu uskumatuks üllatuseks ka küllakutsujale.
Nüüd läks mul meriforelliteemast küll mööda.
Info
03. märts 2019 14.12 #10307 nipi
Seda lugu Allpere mulle ei rääkinudki. Kuid ta rääkis, et haugidel on teinekord kombeks Oostrikule tõusta,

eks see sõltu kõik ilmselt veetasemest jms.

Kui ehitasime Vodjal Õunapuukoelmut, siis koelmu valmimisel ujus selles esimese kalana üle---särg!

See sõna kostus juuresolijatelt peaaegu üheaegselt ja suure ehmatusega...
Info
05. märts 2019 16.05 #10310 Vertu
Seitsemekümnendatel aastatel välja antud Kalastaja käsiraamatutes kirjas meriforelli kohta et kehtib aastaringne püügikeelt või püük lubatud ainult erilubade aluse Pirita jões. Keegi teab täpsemalt mis aastast ja kui kaua selline keeld oli? Seega loogiline ju et to aeg oli mugavam jõest püütud merikad jõeforellideks nimetada:)
Info
05. märts 2019 17.00 #10311 nipi
Keeld kehtestati ENSV Ministrite Nõukogu määrusega 5 juunist 1968 , avaldatud almanahhis "Läki kalavetele," Tln, 1968,lk 106.

Kehtis mu teada kuni nõuka aja lõpuni.
Info
05. märts 2019 19.51 #10312 Jeekim
Merika püük ei olnud neil aastatel nii populaarne kui nüüd ja oli võimalik vaid vähestele, sest kogu põhjarannikul ning seal asuvatel jõgedel oli nõutav piiritsooni luba.
Info
06. märts 2019 06.52 #10313 Vertu
No arusaadav et keelu all oleva kalaliigi püük ei saa populaarne olla. Püügikohad ka veel piiratud siis eriti jama.
Info
06. märts 2019 07.09 #10314 nipi
Mäletan 80-te algusest, et ühel Tallinna kalamehel ma kodus siiski ühte 20 gr hõbedast Tobyt ma siiski nägin...:)

Vaatasin teist nagu ilmaimet tollal, seni olin ainult kataloogides näinud...
Info
12. märts 2019 07.44 #10317 nipi
Ega mingit ülierilist lõhejõge Pärnust ilmselt ei saa- Sindi paisu eelsest ajast on teada (Fischer, Eine Versuch über Natur Geschichte Livlands, Köningsberg, 1791) on teada, et Tori kärestikel asusid lõhetõkked, ja et lõhet leidus, ja teistest kaladest mis praegu erilist huvi pakuks, olid peale haugi, latika ja vimma ka silmud, kuid tipp-lõhejõeks öeldi olevat ja on ka praegu selles piirkonnas, siiski Salatsi.
Aga sedagi tuleb kaitsta - vaja on spetsiaalkodanikeühendust, mis haldaks Pärnu jõge. Enda poolt räägin just sellest osast, mida ise täpsemalt tunnen, st. ülemjooks. Ja juurde võtta ka Koeru -tagused jõed. Majanduskava, nagu kesk. min-i kalanduse osakond soovis, on tehtud, tööd on teha palju - vaja osta minikopp ja niiduk koelmute kobestamiseks ja niitmiseks Seinapalul, vaja osta maimu, teha kraavide otstele spetsiaalsettebasseinid jne.
Teisiti ei saa. Praegune halduskorraldus on Eestis viimase 100 aasta jooksul esinenud vaid ühel perioodil, ja see oli stalinistlik võimuaeg.
Info
12. märts 2019 12.15 #10319 Jeekim
nipi: ...vaja osta maimu...

Lõhemaimu juba nüüd Pärnu jõkke lastakse, kuid kas meriforelli maimu veel keegi kasvatab? Praeguses taastootmise tegevuskavas on ta ju arvatud nagu jõeforellgi alles neljandasse prioriteeti.
Info
12. märts 2019 12.23 #10320 nipi
Meriforelli maimu saaks küll Põlulast, olen Klaasiga juba mitu aastat tagasi rääkinud, nad on nõus tegema, aga vaja on asja hakatust...nad on riiklik majand, vaja on riiklikku tellimust. Vaja on auk pähe rääkida, kellele vaja.