Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 2 weeks ago #8992 by makrell
Minu vestlus teadlastega leidis aset ca 10 aastat tagasi. Tol korral helistasin ja vestlesin otse ja ei mäleta enam isegi nime kellega rääkisin. Mind huvitas just kõige rohkem suurte isendite vanus, kasvukiirus. Hetkel olen pisut üllatunud, et nad ei olegi nii vanad. Ei oleks kuidagi julgenud oletada nii kiiret kasvu. Arvasin, et sellise massiga kalad on vähemasti mõned aastad vanemad. Selgub, et hea toidubaasiga jõekas ei jäägi kasvukiiruselt väga alla meriforellile. Üks mõistatus on. Miks ei leidu kalu näit. 4 kg massiga? Kui keegi kahepoolestest elaks veel ühe või kaks suve võiks ju selline mass olla kui kasv ei pidurdu. Keegi peaks ju suutma elada aastakese paar kauem kusagil nurga taga.
More
7 years 2 weeks ago #8993 by scuba
Võibolla suuremad ja kiiremakasvulised on hoopis lühema elueaga.Ela kiirelt sure noorelt:-)
Näiteks miks väiksemad koerad elavad kauem kui suuremad.Mingi oletus on,et kiiremaks kasvuks ja suurem olemine tekitab kehas suuremat oksüdatiivset stressi,mille tagajärjel tekib mingi DNA probleem ja organism vananeb kiiremini.

More
7 years 2 weeks ago #8994 by lazarus
Kogu selle jutu juures tundub mulle kõige uskumatum see 5 aastaseks tunnistatud 2,89 kg kala juurdekasv ja see, et juurdekasv aastaringselt sama kiire tundus olevat. See jõgi ju pole mingi allikajõgi, vaid üldjuhul ilusti talvel kaane all. No vähemalt normaalsel talvel. Vesi kohe kindlasti seal nulli juures suurema osa ajast.
Et miks peaks sellisel kalal olema aktiivsust toituda rohkem kui sõbral meres samal ajal?
Mul peaks kuskil sahtlis ka mõned nati 2kg alla kala soomused, samast jõest ja samas kandist. Peaks need ka andma uurida, et mis on vanus ja kas juurdekasv samuti aastaringselt ühtlane. Imelik tundub natuke.
More
7 years 2 weeks ago - 7 years 2 weeks ago #8995 by Svennu
Kui hästi meenutada siis tolle perioodi talved olid miskit muud ka. Kas mitte polnud see korralikest talvedest viimane?
Samal aastal tuli ju ka minu alla kolmene märtsi keskpaiku ja mäletan, et sai saaniga käidud veel. Lisaks mäletan, et samal päeval, kui koll tuli oli mul plaan Prandile minna liinide poolt. Kohapeal aga selgus, et seal liinide all kärestik oli isegi jääs. Pole tegelt imestada ka, sest öösel oli ca -25 õhutemp...
Too aasta saadi kaheseid ju hulgim ja erinevatest jõgedest.
Tõepoolest kummaline, et nad nii karmidel talvedel ja eriti veel sellistes jõgedes, kus vesi ikka selgelt pigem jahe on, nii kiiresti kasvasid...
Ülimalt kahju, et ma enda 2,8kg kala kuskil uurida ei lasknud või miskit sellest ei säilitanud. Väga huvitaks praegu selle kala vanus...
Last edit: 7 years 2 weeks ago by Svennu.
More
7 years 2 weeks ago #8996 by scuba
Võib olla elas esimesed aastad kuskil kaugel ülesvoolu ja teatud vanuses laskus siis kollilõiku.Takistustest alla vast suudavad kukkuda.
Või ei oska spetsialistid suurt üle viie arvutada.Tundub selline popp number olema.Tasuks selliseid kiloseid ja pooleteiseseid uurida võrdluseks.Aga nii `väikseid` ei viitsi keegi uurida
More
7 years 2 weeks ago #8997 by scuba
Samas kasv 600 g aastas keskmiselt pole nagu kah mingi ulme.Esimesed paar aastat vähem,hiljem rohkem.
Time to create page: 0.236 seconds
Powered by Kunena Forum