Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
6 years 6 months ago #9517 by Jeekim
Klubilise süsteemi puhul püügiload ei tähenda seltskonda väljavalituid. Ka praegu ostad riigilt teatud jõgedele load, kui veekogu oleks klubi majandamisel, siis vaid tuleks majandajalt osta, kusjuures laekunud summasid saaks kasutada ka majandatava(te) veekogu(de) hüvanguks. Riigilt olukorras, kus elatakse eelarvepuudujäägiga, forellijõgedele mõtlemist ei tasu loota. Rahapuuduses pigem tehakse tervest Eestist suur lageraie lank. Kui veel Järvamaa jõed klubi majandamisel olid, mina ei olnud selle klubi liige, seega ei olnud ka "pudrukausi" ääres, kuid ei näinud kunagi probleemi loa ostmisel. Jah, püük kudeajal, kui kala on kõige kaitsetum, ei ole ka minule mingil kujul vastuvõetav. Ei ma ei arva, et 80% jõgesid kohe välja sureb vaid nendega on mured veel suuremad, kui neis üldtuntutes ja mida vähem püügikohti, seda suurem neile vähestele on ka pressing. Forellijõed ei ole üksnes paarkümmend kõige käidavamat jõge.
More
6 years 6 months ago - 6 years 6 months ago #9518 by Svennu
Väga õige. Senikaua, kuni loa saab osta iga inimene, kes selleks soovi avaldab ning vastav summa või mingi selle osa läheb antud jõe või piirkonna hüvanguks, ei ole ilmselt kellelgi miskit kobiseda.

Kui aga jõgede haldaja hakkab rusikas vastu rindu taguma, et minu jõed ja teen ise reeglid, kehtestades lubade tükiarvu piiranguid, pannes enda suva või äranägemise järgi kaladele alam ja/või ülemmõõte, lubades teatud seltskonnal keeluaajal käia "kontrollpüüke" tegemas ja võibolla pannes üldse jõe paariks aastaks lukku, kuna kellegi hinnangul on jões kala väheks jäänud, siis vot see on see, mille vastu olen nii mina ja julgen pakkuda, et ka paljud teised kalamehed.

Ma olen Soomes püüdmas käinud palju kordi ja nu sealne süsteem ju sakib sajaga! Igal kuradi väiksemal kärestikul on mingi eraldi luba. Ühel jõel võib olla mitukümmend eraldi luba ja sadu keelukohti, kuhu üldse astuda ei tohi. Sealjuures ühe loa piirkonda, kust püüda, võib jääda vaid 4-5 pisemat kärestikku, kärestike vahemaa võib olla ka 20km ja rohkem aga nende vahel on püük keelatud. Ehk siis sõidad autoga silla-alused läbi ja ongi lahe!

Kas meie tahame seda siia üle tuua? Mina küll selle poolt ei ole, isegi kui selle tulemusena saaks 2x rohkem kalu olema!

Kui riik annab ohjad klubile, siis mitte mingil juhul ei tohiks anda sellega ka õigust muuta regulatsioone. Kui mõni klubi või inimene või kes/misiganes soovib niiväga miskit hallata ja saabki riigilt selleks volitused siis mingil juhul ei tohiks tal olla õigust määrata püügipiirkondi, muuta alammõõte jne jne. Vastasel juhul oleme varsti olukorras, kus meil on küll võrratu loodus, vägevad jõed aga liikumine nende ääres ja kalapüük neist on igati pidi piiratud.
Last edit: 6 years 6 months ago by Svennu.

More
6 years 6 months ago #9519 by nipi
Klubi ajal kehtestati reeglid vastavalt teadlaste soovitustele. Klubi ajal (pean silmas ikka seda Järva klubi) laienesid kalameeste õigused aastast aastasse - esialgne hooaeg 1 juunist kuni 15 septembrini laienes hooajaks 1 maist 15 septembrini. Esialgne piirang 3 kala ööpäevas laienes 4 kalale ööpäevas. Esialgsed totaalse püügikeelu tsoonid nagu Roosna-Allikul, Vodjal ülespoole Mäod ja Oostrikul 500 m allapoole Jõeküla silda kaotati, kuna see oli ainult vesi röövpüüdjate veskile- nagu ta ka tänapäeval on - ja asendati kontrollpüügilubade süsteemiga. Load ei maksnud suurt midagi, ja olid kõigile kättesaadavad. Kõik see püügivõimaluste avardumine käis käsikäes varude kasvuga.
R.Allpere põhimõtteks oli - mida rohkem on ausaid püüdjaid jõe ääres, seda parem.
More
6 years 6 months ago #9520 by nipi
Ega pole neis maades kus käidud, ka lugu nii hull sugugi. On olemas erinevate reziimidega püügipaiku. Stockholmi kesklinnas võid täitsa vabalt lõhet ja forelli püüda,kusjuures riik laseb oma kuludega igal aastal 20 000 maimu. Älvkarleby lõhepüügitsoon on puhtalt ühe klubi käes, ja load ei käi üle mõistuse, nagu Namsenis, vaid on täiesti taskukohased. Igal aastal saadakse lõhesid kuni 18-20 kg. Ja muidugi lastakse maimu. Isegi Mörrumis pole lood loa hinnaga väga hullud. Asja laiemalt vaadates on selge, et klubilisele majandamisele alternatiivi pole, kui tahame, et kala ka tulevikus oleks või olema saaks.
More
6 years 6 months ago #9521 by Vertu
Ma ei näe küll asja nii mustades värvides. Praeguse seisuga hindavad teadlased näiteks meriforelli seisu nii heaks et isegi asustamine lõpetati. Viimase 20 aasta jooksul on pm. kõikides lõhe-meriforelli jõgedes asjad heaks või paremaks läinud. 18-20 kg lõhesid püütakse ka Pirita jõest. Kindel et viimase 20 aasta jooksul on ka röövpüüki oluliselt vähemaks jäänud ja kontroll tugevamaks. Mitmed jõeks kaladele läbitavaks muudetud ja tulevikus juhtub seda veel. Rääkimata sellest et meres on haugi, ahvena ja säina arvukus tõusnud. Kõik toimib ka ilma klubiteta. Tahate klubi teha ja midagi hallata siis palun, ostke kuskil karjäär, laske vikrit sisse ja majandage.
The following user(s) said Thank You: ceemic, timo, Svennu
More
6 years 6 months ago #9522 by timo
Ma isiklikult olen seda meelt, et seadusandlus peaks harrastajale olema võimalikult lihtne. Nii et kui tädi Maali selle kätte võtab ning läbi loeb, siis ka sellest kirjutatust aru saab. Harrastajale mõeldud kalapüügieeskiri võiks mahtuda 1-2 A4 lehele. Ei ole seda meelt et erinevatele jõgedele veel lisapiiranguid panna. Piisab, kui suurendada kontrollorganite rahastust ja tõsta inimeste teadlikust.

Lisaks, mida vähem regulatsioone ja piiranguid (mõned on kindlasti vältimatud), seda lihtsam on alustavatel noortel harrastajatel end asjaga kurssi viia. Praegu peab kohati mitu määrust ja muud lehte läbi lugema, et teada, kas tohib püüda, millal püüda, millega püüda, kui palju püüda jne. Veel hullem on need õiged kohad ning viited seadusandlusest üles leida . . . See on jabur olukord.
The following user(s) said Thank You: Karlil
Time to create page: 0.265 seconds
Powered by Kunena Forum