Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
7 years 4 days ago - 6 years 11 months ago #8916 by Rainer
EDIT (hannes): Allolev postitus ja sellele järgnev pikem jutuajamine on üle toodud "Jõeforell 2017" teemast. Loe lisaks
[hr]
Seekord olen laisk ja pikka juttu ei kriba.
Hooaeg on kestnud veidi vähem kui 2 kuud ja tõttöelda ei ole mul selle aja jooksul just kõige paremini läinud. Mitte, et ma üldse poleks kala saanud, aga just neid suuuuri.
Möödunud nädalal õnnestus siiski pika-pika püügipäeva lõpus ka kenas mõõdus jõeforell kaldale saada. Jõeforelli kohta uhkes pikkuses, ent pisut kõhn.

Tegemist siis minu jaoks uue pikkuse rekordiga, aga mitte kaalu rekordiga. :)

L51,5 ja 1180g



Hooaeg veel kestab õige mitu kuud. Seega loodetavasti kohtun mõne sellises pikkuses kalaga ka suvel.
Attachments:
Last edit: 6 years 11 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, ceemic, STF, axon
More
7 years 4 days ago #8918 by Vertu
Mille põhjal sa arvad et see on jõeforell ja mitte meriforell?

More
7 years 4 days ago #8919 by ceemic
Ehk äkki selle põhjal, et see jõgi lõpuks otsapidi Peipsisse jõuab...
Mille põhjal üldse need "merika" küsimused tulevad?
More
7 years 4 days ago #8920 by Vertu
Jõe jõudmine Peipsi on muidugi veenev argument, ei vaidle vastu.
Enamustes merre jõudvates jõgedes praegu sellise välimusega jões talvitunud merika tonte palju sees, võtavad ka aplalt. Ja paljud neid ekslikult jõekateks peavad.
More
7 years 4 days ago #8921 by scuba
Jah,paraku saab pildi vaataja lähtuda vaid kättesaadavast infost.Antud juhul on selleks vaid kala välimus ja värvid.Tõesti sellised iseloomulikud rohkem jõe merikale.
More
7 years 4 days ago #8922 by timo
Scuba ja Vertuga nõus. Ise ka pilti vaadates pidasin seda kudenud meriforelliks. Praegused jõekad on väga heas toitumises. Ühel forellil oli juba marjaalge sees, või võis see olla mõne kudemata jäänud marja jäänuki taandareng?
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum