Foorum

check Jõeforelli hooaeg 2017

Info
21. august 2017 18.06 #9358 Metsniit
Esnal oli vaatepilt seepärast selline, et Tln-Tartu mnt-st ülesvoolu lõhuti jõkke suubuval kraavil koprapais + tõmmati kraaviservad rohukamarast paljaks. Kes seal käinud teavad, millest räägin.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raulj

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
22. august 2017 09.49 - 22. august 2017 10.17 #9360 aapua
Lahe lugeda, kuidas kõik käivad ja saavad ja puha, ise polnud juba üle kuu aja niredele sattunud. Igasugused pereüritused ja siis oli ilm liiga sitt ehk palav ja päikseline (ma vaikselt hakanud minema seda teed, et läbi ussiemmi ennast enam jõgedele ei pressi. Kui ikka korralikku pilves ilma pole, siis jäägu need kalad minu poolest sinna jõkke edasi). Laupäeval oli küll ilm ok, aga segasid muud üritused, pühapäeval aga oli pool päeva püüki täitsa võimalik teha. Raikoga nagu ikka, aga seekord mitte eriti kaugele, mitte otsapidi Pihkva oblastisse kus me tavaliselt käime.

Ma polnud sellel nirel käinud vast 2 aastat või nii, Raikol umbes sama seis. Mäletasin, et see on padrik kuubis. Eksisin, veel hullem oli. Iilge ronimine läbi ja üle ja ümber okste ja risu ja vette ja kaldale kukkunud puude. Vesi kah ülimadal, püügikohti ülivähe. Ometi, suht alguses vabastasin konksu otsast ühe supika, ja kohe samalt platsilt paar meetrit kaugemal ründas mu pöörikut täitsa kobe tegelane, kes paari sekundi järel otsast läks. Siis oli väga pikalt vaikus, ja mott käis täiega maha.

Mingil hetkel hakkas aga jälle juhtuma, ja ausalt öeldes oli üllatav, mis gabariitidega kalad need olid. Ei, ei midagi hiiglaslikku, aga sellised kilo tuuri, pluss-miinus natuke. Päris mitu äraminekut oli nii minul kui Raikol. Ühe ilusa platsi peal tegi Raiko viske pikalt, kalda lähedalt kus oli sügav, aga ta oli sunnitud viskama üle viltuse puu. Jõhker laine, ja korralik kala käis korraks otsas, et siis seejärel rahulikult meie nina alt mööda ujuda ja jeehat teha. Jalutasime sellele platsile, niisama nalja pärast tegin suht samasse kohta ka ise ühe viske, ja paari meetri kaugusel esmalt keeris ja hüpe landist mööda ja seejärel kohe pauguga otsas. Nii kähku käis, et Raikol õnnestus filmida ainult kala väljavõtmist. "Väsitamine" oli vast 5 sekundit või nii. 45 cm kala. Hiljem, ühe põõsa juures, kus vett oli vast paarkümmend sentimeetrit, õnnestus Raikol oma lant sokutada absoluutselt ideaalselt põõsa ja vee piirile, tasuks 43 cm marjakala (minu oma oli kahjuks spermapull). Edasi mul ühe kaika alt veel ühe ilusa kala otsast minek ja siis kirsiks tordil Raikol kohast, kus me sisuliselt juba peale olime roninud, ikka vägagi ilusa loomaga kontakt. Pinda ei tulnudki, rullis ja tiris, ja oma teed lõpuks läks. Jama oli selles, et me enam ei oodanud sellises kohas kontakti - ma seisin sisuliselt keset vett täpselt seal, kus kala keerutas, ei saanud enam kuhugi eest ära kah minna. Raikol oli seega väga vähe tegutsemisruumi. Osaliselt kirjutan selle äramineku enda aadressile. Lohutab see, et jumal taevas näeb ja teab, kui palju on minul Raiko süü läbi suuri kalu otsast ära läinud... :D

Skooriks jäigi siis mõlemal üks kotikala. Seekord kasutasime pöörikuid, nr 2 pruuni. Mul enda oma, Raikol originaalne Mepps.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, elmerike, Metsniit, wingsuit, raulj, Urmps

Info
24. august 2017 15.27 #9370 Getto
L45 1,1 kg. Võttis kasutaja Jeekimi pruuni liitsi. Ulme mõllu ei teinud paar küünalt siia sinna ja siis ronis juba ise vägisi külje alla.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: raulj

Info
25. august 2017 12.39 - 25. august 2017 12.42 #9372 raikoj

See 36 cm ja veel paar tema ea- ning saatusekaaslast ujuvad edasi. Üks 42 cm läks kotti. Kala oli aktiivne, aga samas ettevaatlik. Peaaegu kordagi ei võtnud esimese korraga ära. Alati teise või kolmanda viskega jäi otsa. Ühtmoodi tuli järele nii leechile kui pöörlevale. Selle vahega, et tavaliselt pöörlevale teist korda järele ei tulnud enam. Vesi oli tume ja sellist perversset pruuni tooni, et jõeforelli oli näha ainult siis kui päris lähedalt pinda tuli. Paar landi järel käinud keerist jäävad kummitama ja paar kala ehmatasin oma võpatamisega minema. Ühes kohas, nabani vees olles, tulid korraga kaks sellist pea mõõdus forelli leechile järele. Ritv oli taevas ja leech juba hüples meetri kaugusel minust. Kutid olid omavahelise jagelemisega nii hõivatud, et mind ei märganudki. Mitu korda ajasid üksteist minema, enne kui üks õnnelik otsa jäi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, STF, elmerike, Metsniit, Foreman, raulj

Info
31. august 2017 21.32 #9383 panajack
Sellest on nüüd küll juba nädal möödas, aga nüüd mahti pisut kribada. Püüginälg oli suur ja sobilik lõik, mis hinges kripeldas, oli ka täisa olemas. Jõgi oli küll kitsas ja madala, aga vastuvoolu liikudes kala ikka näitas vahetevahel end. Lõpuks jõudsin ühe käänaku juurde, kus klassikaliselt puu taha oli kogunenud risu. Vett oli max põlvini. Esimene vise ja vahetult enne landi välja tõstmist käis risu alt kõva põmm landi pihta, aga tutkit... mõtlesin juba, et korras, rohkem ei võta. Tegin uue viske ja taaskord korralik võtt. Väga suurt madinat ei teinud, aga nauditav väsitamine siiski. Ei olnud teab mis koll (L41 ja 800g) aga maitses heasti. Lant nagu ikka, pildil näha. Üldse oli õnnelik käik. Vahepeal võsas ragistanud ja suure erutusega taskust pudenenud Iföön õnnestus ka õhtuhämaruses imekombel üles leida :) Palju pole jäänud aga ehk trehvab veel mõne ilusa täpiku otsa :) Kivi kotti!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, STF, Rainer, elmerike, raulj, Svennu, kkingsepp

Info
02. september 2017 12.18 #9387 raikoj
Üks imetabane uskumatu lugu juhtus eile ühes eestimaa nurgas. Imestan, et ajalehed ei ole veel üles korjanud seda uskumatut lugu.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, STF, Rainer, raulj, kkingsepp, Getto

Info
06. september 2017 15.11 #9396 OM
OM vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Jõudu!

Üksinda käies juhtub tavaliselt 50% vähem huvitavaid seikasid kui kahekesi käies :silly: Viimane käik kujunes üllatuste koha pealt üsna tagasihoidlikuks...

Üks jäädvustus viimasest käigust!

Edu kõigile!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, raulj

Info
08. september 2017 01.57 - 08. september 2017 02.02 #9397 Svennu
Pole siia ammu miskit kirjutanud. Mõtlesin, et parandan siis selle pisikese vea aga kuna kell on palju, siis teen kiire Copy ja Paste kahe selle hooaja suurima kala jutust:

Kala nr 1 ehk copy:

Juhtus see siis ühel kesksuvisel päeval, kui ühe hea tuttavaga otsustasime üht täiesti uut jõge avastama minna. See, et seal punane elutseb, polnud eeldatavalt uudis, sest pisemates harudes ju teda on. Aga vat selles suure jõe antud lõigus polnud ma varem püüdnud. Noh ja kuna kamraadil oli käsil alles esimene hooaeg ja vaevu 10 käiku seljataga, siis ammugi tema polnud seal käinud. Mõnes mõttes oli põnev nii minna, et ei teadnud, mis ees ootab.

See, mis ees ootas oli muidugi alguses üsna šokeeriv - jõgi oli kohati totaalselt kuppu ja muud taimestikku kinni kasvanud, et nagu polnudki kuhugi väga lanti visata. Ega kui ausalt tunnistada, siis antud kala oleks ilmselt jäänud saamata, kui sel käigul sõpra kaasas olnud poleks. Minul langes mott ikka täielikult esimese poole tunniga, sest ei uskunud mina, et sellises taimepasas, kus kohati polnud veel voolugi, mõni forell elada tahab. Aga siis juhtus nii, et sõber eemalt kukkus karjuma, et tal kala otsas. Ma mõtlesin, et raudselt haug ja temagi pidas seda haviks aga üsna pea selgus, et tutkit - hoopis täpik! Ja kaalumine näitas, et tüüp sai juba esimesel hooajal järjekordse rekordiparanduse 1,6Kg näol! See tõmbas ka minul muidugi moti lakke, kuna raske oli uskuda, et see kala seal üksik üritaja oli.

Ei läinud mööda tunnikestki, kui ma selles ise veenduda sain - ilge pauguga lendas ka minu landile külge forell. Mina oma kala asusin ikkagi väsitama, mitte nagu sõber, kes toore jõuga üritas kala kähku kaldale saada, kartes et muidu pääseb ära. Pärast mõningat sõidutamist sain kala kaldale ja kaal näitas jälle sama numbri, ehk 1600gr. Mõtlesin juba, et kaal katki aga kui lisasin kaalu külge landi, siis tuli 5gr juurde, seega justkui ju ikkagi pidi töötama...

Seejärel lendas paar tunnikest märkamatult ja kalade mõttes tegevusetult aga samas oli mott täiega laes, iga viske järel oli tunne, et kohe-kohe lendab keegi otsa ja see keegi ei saa ometi ju väike olla, sest need väikesed elavad ju neis kõrval niredes... Üks pikk vise, ühte kitsasse meiepoolsesse voolukanalisse ja 2-3 vändapöörde järel tundsin kerget, ütleks lausa, et õhkõrna põksu. Ma isegi ei osanud selle peale haakida vaid vaatasin rulli, et ega mõni kõrreline pole liini juures ja samal hetkel vajus ritv lihtsalt looka - tegin haakimise liigutuse aga seda pigem selleks, et see taimepask sealt landi tagant lahti saada, kui sain aru, et miskit elavat on seal ikkagi otsas. Pidasin teda ikka pikka aega haugiks, sest tüüp oli ikka tõeline rahu ise. Lihtsalt hoidis nina voolu suunas ja kõik, 20cm keskvee suunas oli tohutu taimesein, kuhu oleks tal miljon võimalust minna olnud aga talle ei tulnud see kordagi mõttesse. Minu õnneks.

Kui ma pärast pikka väsitamist kala kaldale tõstsin ja me sõbraga selle kabariite lõpuks päriselt nägime jõudis ta mulle umbes 100x "mine metsa" öelda. See, et 2kg täis on, ei olnud küsimus, küsimus oli selles, et kui palju siit minu rekordist puudu jääb? Kala kaalule pannes selgus, et kaal suudab ikkagi peale 1600gr ka muid numbreid kuvada selleks korraks viskas ette 2630gr, ehk täpselt 200gr vähem, kui minu rekord...
L61 Isane kala.

Ja kala nr 2 ehk Paste:

Juhtus see siis jällegi ühel südasuvisel päeval juulikuu esimestel päevadel, kus mõtlesin, et seekord lähen vahelduseks täitsa üksi kalale. Mõtlesin, et sõidaks seekord täitsa Eesti teise otsa ja valisin sellise klassikalise kõigile teada-tuntud kollijõe, kus tavaliselt ei juhtu mitte midagi aga samas kui juhtub, siis... noh siis juhtub täie raha eest.

Püügist endast väga midagi rääkida tegelt ei olegi, sest nagu eeldada võiski, siis ei toimunudki mitte midagi – vähemalt 98% püügiajast. Eks alguses sellisele kollivõimalusega jõele jõudes teen ikka kõike kuidagi teisiti, hiilin vaiksemalt, kui tavaliselt, rooman veidi sügavamalt mullakihi all, kui tavaliselt, viskan täpsemaid viskeid, kui tavaliselt. Aga seda kuskil paar esimest tunnikest, sest siis hakkab igav ja tüütu kõike nii läbimõeldult teha. Nii ka seekord oli hiilimisest saanud täistallaga üle kraavide ja kopraaukude hüppamine, täpsed visked olid ammu asendunud huupi keskvee suunas loopimistega ja mulla alt olin ka välja roninud - vähe sellest, isegi camo, mille naine mulle enne igat väljasõitu oma meigivahenditega näkku teeb, olin maha pesnud. Ühesõnaga olin ma tüdinenud ja äärmiselt rõõmus, et auto juba eemalt paistis.

Ühtäkki aga silmanurgast nägin, kuidas minu pool kaldas minust vast ca 3-4m eespool tekkis veepinnale kerge virvendus – raske seletada aga kõige rohkem meenutas mulle see seda, kus mõnel järvel või suuremal jõel hästi tuulevaikse ilmaga pisikesed lepiskalad pinnas toimetavad. Sellised õhk-kerged rõngad tekkisid igatahes vee peale. Oleks ma sel hetkel mõni kraad kõrvale vaadanud, siis tõenäoliselt ma neid märganud polekski. Igatahes ma ealeski ei arvanud, et see seal mõni suurem kala olla võis, või õigemini tol hetkel tegelt ma ei pidanud seda üldsegi mingisuguseks kalaks, ka mitte väikeseks vaid võibolla pigem mõneks veeputukaks, kes vee alt pinnale tõusis vms.

Aga mingil põhjusel ma viske sinna ikkagi tegin. Kerida ma sain vaevu vändapöörde, kui ühel hetkel enam lant minu poole ei tulnud. Eks ma siis tegin muidugi kohustusliku haakimisliigutuse, mida see päev veel praktiseerida ei olnudki saanud ja siis sain aru, et otsas on väga suur kala. Kuna võtt toimus minule väga lähedal (tegingi phm enda ette selle 3-4m viske, kus need rõngad olid) siis nägin kohe, et otsas on forell. Arusaamatu oli see, et ma ei näinud mitte kuidagi, kus ja kuidas on tal lant kinni. Tükk aega madistasin temaga,kui mõistsin, et lanti ei paista, kuna see on tal üleni suus. Jõudsin juba korra paanitseda, et raudselt pika väsitamise peale viilib ta mu 0,08 nööri läbi aga siis meenus, et olin enne püüki haugi hirmus trossi ette pannud ja see andis sellise mõnusa rahulolu tunde, sain täitsa rahuliku südamega kala väsitamisega tegeleda, kartmata et ta ära pääseb – sest no kurat, lant oli ju kuskil neelus kinni!

Väsitamine läks seega muretult ja lõpuks ma kala ka kaldale tõstsin. Isase, hästi suure peaga ja üldse korralikult end täis muginud kala sain kätte. Muigasin endamisi enne kaalumist, et ei tea, kas tuleb nüüd siis kauaoodatud rekordiparandus. Kaalu peal numbreid vaadates ei saanud ma enam miskit aru. Tõsimeeli arvasin, et kaal on katki – kusjuures arvasin seda kogu kodutee. Igatahes kodus esimese asjana otsisin köögist kõikvõimalikud kinnised jahu, suhkru, soola ja tont teab veel mis pakid, et teha kaalule korralik test, sest kuidas muidu seletada asjaolu, et see aparaat alalõpmata eelmise kaalumise tulemust kuvab. Testisin erinevaid raskuseid kolme eri kaaluga ja no kuramus, töötab ju. Nojahh, eks tuli siis tõdeda, et sain kahel järjestikusel püügil täpselt samasuguste parameetritega kala.

Copy... and Paste!
2630gr, isane, tabatud samasuguse landiga, mis eelminegi kala. Rõhutan siinkohal, et samasuguse, mitte sama landiga, sest kolli toonud landi ma võtan kohe õnge otsast ära ja kodus tõstan karbist välja. Tuleb tõdeda, et hakkab juba korralik kollektsioon neist saama – varsti saaksin minna kalale nii, et karbis on vaid kahese toonud landid. Tervitan siinkohal veel Randot ja vihjamisi mainin, et antud värvilahenduse jaoks ta vajalikke värve ära ei raiskaks, sest mul plaanis üks väike tellimus teha!

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, ceemic, Jeekim, karlan, m2nnja, STF, Rainer, Karlil, elmerike, Metsniit ja veel 6 foorumi liige(t)

Info
08. september 2017 10.11 #9399 Jeekim
Vägevad kalad! Mõlemist peaksid pildi ka galeriisse jäädvustama, nad ju väärivad paremat, kui siia "jooksvasse perioodikasse" uppumist.

Info
08. september 2017 21.52 #9403 m2nnja
Svennule palju õnne ja järgmine hooaeg siis kübaratrikk?? :) On sul kirjas mitu käiku see hooaeg tehtud on? Ja Jeekimiga nõus, kuskile neist kaladest märk maha - igatahes.

Info
09. september 2017 10.27 #9405 Svennu
Panin pildid ühte teise portaali, kus minu meelest galerii süsteem paremini toimib. Lisaks prindin suurest kalast pildi välja ja raamin ära, raami külge kinnitan landi, mis antud kala tõi ja selline kombo läheb seinale. Mulle sellest täitsa piisab, ei näe küll vajadust poolt netti neist piltidest täis toppima hakata :)

Käikudest rääkides siis neid ikka jagub:

Veebruar, märts: Mõlemas kuus 10 käiku
aprill, juuni, juuli, august: iga kuu kokku 8 käiku
mai: 7 käiku
September: 1 käik (ilmselt korra lähen veel kuhugi)

Info
14. september 2017 12.16 #9413 Svennu
Aplamad hundid võtavad veel ilmselt täna viimast aga mina tegelesin kodus hoopis väheke statistikaga. Kuna septembris tuli kokku 3 käiku, siis terve hooaja käikude arvuks kujunes 62. (Juba varakult annan uusaastalubaduse, et järgmine hooaeg enam nii palju ei lähe)

Aga statistika siis:

62 käigu peale kokku õnnestus saada 623 kontakti. Suur enamus neist kindlasti forellid, kuna haugide või kahtlase väärtusega võtud arvesse ei lähe. Sellest 623st võtust sain kätte 296 forelli, kellest 110 kala olid mõõdus. Seega ca 2/3 kaldal käinud forellidest olid alakad.
Suurimate kalade koha pealt oli hooaeg eriti õnnestunud, sest üle kaheseid trehvas 4tk, sealjuures napilt alla ei jäänud ükski, pigem kaugel sellest, kuna järgmised kaks kala algasid kaaluga 1,7+kg. Sealt edasi läks asi juba kirjuks ja ei viitsinud enam näpuga joont ajama hakata. 1,6+ kalu oli vast kuski 4-5tk, mõni 1,5+ kala ja sealt allapoole jäävaid üle kiloseid oli juba päris palju.

62st käigust 16l ei õnnestunud mõõdukala kaldale saada, mis ei tähenda, et mõnel sellisel korral mõõdukala otsas olnud poleks. Eraldi ei hakanud vaatama, kui palju selliseid päevi oli, kus ka mõõdukala otsa saada ei õnnestunud aga kindlasti selliseid ikka oli. Ühel päeval 16st juhtus nii, et ei juhtunud üldse midagi - 0 mõdukala, 0 alakat ja 0 kontakti.

Suures plaanis jäin väga rahule ja üldiselt on hea meel, et keeluaeg peale tuli - saan nüüd rahus muid kalu ka püüda. Muidu on kuidagi nii, et ikka lähen jõekale, kuigi mõttes on angerjas, koha jt ägedad kalad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Rainer, Karlil, Foreman, kkingsepp, Hein

Info
14. september 2017 15.03 - 14. september 2017 15.05 #9414 Lumetaat
Kokkuvõte.

Käike 55, kalu kaldale 199 (+hunnik kaaspüüki - haug, ahven, turb), kontakte pole lugenud, mõõdus või mitte - arvet ei pidanud, ära tapsin alla 10%, suurimaks jäi 1,7. Pildil hooaja viimane kala kaaluga 1,2 kg, püütud 12.09. Samuti on pildil näha ka minu uut mänguasja (siin kohal tänud Madisele üllatusliku sünnipäevakingi eest), millega pääseb ka sinna, kuhu jalamees ei saa.

Lisatud failid:

Info
14. september 2017 15.24 #9415 Hein
Hein vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2017
Ma igaks juhuks küsiks üle, et ega see kontaktide arv nüüd naljaga pooleks sinna pandud pole?

Aga minulgi on hooaeg läbi, viimasest käigust paar nädalat juba. Sõna otseses mõttes lugematu (kuna tõesti ei lugenud) arv kontakte, samamoodi lugematu arv alakaid ja jällegi, lugematul arvul möödulisi forelle. Rekord ei uuenenud, suurimaks jäi 1,54 kg. Üle kiloseid oli, nagu ikka, lugematu arv. Käidud sai nii tasuta jõgedel, mõnel ka esimest korda avastusretkel kui ka lisaloaga kohtades, kuid piisavalt vähe, et aasta luba ei läinud vaja ei sellel hooajal ega tõenäoliselt ka tulevikus mitte.
Eraldi toon erilise uhkusega välja, et ülipopulaarses kohtumiskohas Tallinn-Tartu maantee ääres käisin vaid korra, sedagi varakevadisel õhtul Tallinna poolt koju sõites jalgade sirutamiseks.
Ei tea kas mõjus veerežiim või jahedus või mis iganes, kuid varasuvel oli võtt väga uhke (kilo kanti forelle isegi raatsisin tagasi lasta, kuna tihti oli paar kena kala juba kotis), suve teisel poolel pigem tavapärane ehk ~700 grammi kala, +/- kilo forkast rääkimata, oli sageli päeva ainus ja kindel kotikala.
Mõõdus hauge sain forelli püügil täpselt null, kuid priskemaid ahvenaid viisin mitmeid koju.

Info
14. september 2017 20.20 #9416 wingsuit
Kaks mõtlemapanevat videot jäid ette. Sorry kui teemasse ei kõlba, a pole see aasta piisavalt kalale saand et midagi näidata oleks :)

Ja

Info
14. september 2017 23.40 #9417 scuba
Minul kahjuks nii häid seadmeid pole,mis fikseeriksid võtud ja summeeriks kalade tükiarvud.Täitsa müstika kuidas seda kokku arvutada saab:-)Ise ei viitsi.Väiksed kalad pole mu püüki juba pikemat aega seganud enamasti.Kui tuleb siis tuleb normaalne kala või saan üldse nulli.ilmselt see seotud püügiviisi ja vahenditega.
Sel hooajal käisin peaasjalikult vaid kohtades kus kogemuse järgi on 2 kilose ja suurema võimalus ilma et mingil väga suurel jõel peaks püüdmaLõigud kus kala kõvasti ,aga enamasti 1 -1,5kg vahel , jätsin kõrvale.seega paljud ilusad lemmikkohad jäid sel hooajal külastamata üldse.
Küll aga tuleb tunnistada,et vaatamata kauaaegsetele pingutustele ,ei õnnestu mul valla parima forelliküti tiitlid kuidagi saavutada.Ilmselt elan vales vallas või teeb seda svennu.ja kuna ise elupaika vahetada ei soovi ja ilmselt ka svennu ei kavatse siit lahkuda,siis tõsisema forellipüügi lõpetan selle hooajaga.kaua sa ikka igavene teine oled:-)Nats läks ikka paremini kui Boldil.tema jäi lahkumishooajal kolmandaks.
Mingi statistika vaatan üle aga juba avaldatuga ma konkureerida ei suuda,tükiarvult kindlasti mitte.Kahesed kes otsa tulid sain sel hooajal kätte vähemalt,erinevalt mullusest hooajast.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Svennu