Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2016

Info
10. mai 2016 14.15 #8149 Hein
Hein vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2016
Kui juba toidu peale jutt läks, siis mina teen päris tihti jõekat (ja ka poevikrit või lõhet) "heeringa stiilis" - alguses soolad ära nagu tavaliselt ning hiljem portsu kaupa hapukoor, majonees, sibul peale - just nagu heeringa-koore salatit teeks. Tulemus on väga hea ning pluss on see, et kui ei peaks viitsima või tahtma koore ja sibulaga mässata, on soolakala ikka olemas.
Teema on lukustatud.
Info
12. mai 2016 13.16 #8153 Jeekim
Möödunud kevadel haugi kõhust 11-12 cm forellipoega leides hiljem väga kahetsesin, et maimu põõsasse viskasin, oleks võinud mõne soomuse võtta ja üritada vanust määrata. Nüüd eile avanes võimalus 1,65 kg, l-56 cm haugi maos avastada l-18 forellike, millelt kaapisin noatäie soomuseid. Täna hommikul soomuseid uurides sain vanuseks 3 aastat üsna ühtlase juurdekasvuga, tegelikult 3+, sest ka käesoleva aasta algus juba selgelt eristus.
Teema on lukustatud.
Info
19. mai 2016 01.29 - 20. mai 2016 14.27 #8158 Madis
Lõuna Eesti üllatas täna ikka korralikult. 5 mintsa ja 51cm 1.5kg isane kala. Pärast veel ~L42 ja ~L40.
Sai üks haugimees forellitama viidud, saame näha kas andis käe kuradile :lol:

PS: Kala praadimisel soovitaks praadimise ajal panni natuke kallutada ja kuuma võid pidevalt lusikaga peale kühveldada. Põhimõtteliselt on võimalik nii kala pealtpoolt kuuma võiga pruunistada ilma otseselt selle külje praadimiseta.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: karelu
Teema on lukustatud.
Info
19. mai 2016 19.19 #8159 karelu
Kirjutasin siin paar lehte tagasi, kuidas sain elu esimese jõeka ja nüüd tekkinud mõned küsimused

Sai siis täna käidud 3h ühel Tartumaa jõel ja minu üllatuseks oli väga palju kontakte. Püüdsin terve aeg Mepps nr 2 pöörlevaga ja kaldal käis kokku 6 kala (lisaks u 10 äraminekut). Kõik olid alamõõdulised, varieeruvalt u 20-25 cm kanti. Kalad ujusid õnnelikult edasi, kuid ühega läks nii õnnetult, et oli kõik kolm konksu sügavale alla kugistanud, verd lahmas ja tõenäoliselt oleks ta ka varsti surnud - seepärast võtsin ta koju kaasa. Loodan et nii on OK?

Üks küsimus on veel see et kas sellised väiksed pöörlevad ahvatlevad ka suuremaid, mõõdukalasid või peaks järgmine kord lanti vahetama, kui pidevalt alamõõdulised otsas käivad?

Lisaks jäi kummitama asjaolu et jõe ääres kaldal vedeles sprei, millel kiri ''dihlofoss''. Saan aru et sellega midagi heatahtlikku pole tehtud kalade suhtes.. Keegi oskab kommenteerida?
Teema on lukustatud.
Info
19. mai 2016 19.39 #8160 scuba
Seaduse järgi pead alamõõdulise ka vigastatud olekus vabastama.
Kui selline väikeste lõik,siis suuremat voblerit ja liitsi kasutades on lõpustesse ampsamise risk oluliselt väiksem.Otsi suurematele meelepärasemaid lõike.
Dihlofoss on kaladele ja ka inimesele toksiline.
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2016 14.26 #8161 Madis
Tõenäoliselt käisid P***a jõel. See on kasvulava ja sinan väga mõõdukala pole mõtet otsima minna. Mõõdukala elab allpool suuremas P**i jões :)
Teema on lukustatud.
Info
20. mai 2016 20.17 #8163 Vertu
Ma Tartumaa jõgedest kottigi ei tea. Aga nüüd huvi tekkis, toksisin googli tartumaa jões, tuli välja et Tartumaal ainult kaks P tähega jõge ongi. Peeda ja Porijõgi. Krt kas nii lihtne ongi salajaste salajõgede üles leidmine :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
22. mai 2016 20.10 - 22. mai 2016 20.15 #8164 KKKKKK
Miski aeg sai avastatud enda jauks merikapüük(elab mul ukse all kurinahk) ja tänu sellele kalapüük üldse üle aastakümnete, võib vast ütelda.
See kevade merika tippajal nii segane lauspäikseline tingimus, et algaja ei leia teist üleski enam merest. Värskelt tekinud kalapüügi tuhin aga tahtis miskit lahendust. Sai siis foorumt sirvitud ja omalegi vaadatud üks peenem tokk võsas ragistamiseks. No kui merika landi viskamine mingil algtasemel selge, siis nende pisikste viguritega läheb veel aega kui päris aru saama miskit hakkan. Uusi ilusaid pöörlevaid ja võdistavaid on puusse ja veesse juba jäänd.
Täna homiku ca poole kuue paiku siuke asi, et elu esimene jõekas kuldse, punase kõhuga Terasega. Valisin siukse madala koha, kus võdikut näha oleks ja vähegi õpiks asja, kuda teda kerida. Ilmselt oli isegi mõõtus, aga nägi ilus ja väiksevõitu ikka välja ja kohe ujum tagasi läks. Sellest ka lohakas klõps. Üks katsumine oli veel aa mis see oli ei näind.
Kuna sai siit e-poest ka sitikaid tellitud, siis mõtlesin, et enne ära tulekut proovin üht. Kas ma sellega ka miskit teha oskan. Siit kunagi loetud Aapua kogemused alustamisega vaikselt kuklas meenumas. Ütleme nii, et mängima saab. Rohtu/okstesse ei jää kinni nii kui võdik ja ütleme meeldis täitsa sellega pusida. Asja krooniks oli see, et sitikat võttis päris korralik ahvunn, mille ka prouale tõestuseks kodu viisin ja ära praadisin. Ilus homik oli. Nüüd peaks maale ka korra jõudma, et hakata selle suve sokkusid üle vaatama. Muidu lähevad püssid päris rooste. B)
Kusjuures forell oli tegelt palju ilusam kollakas ja ilusa punase täpiga. Pildistamisel välk teeb peegelduse hõbedaseks.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
24. mai 2016 17.00 - 24. mai 2016 17.05 #8165 Lumetaat
No nii. Lõpuks oli ka mul selle aasta esimene tore püügipäev, kus polnud igav ja sai ka esimese kala kotti sokutada. Pool hooaega juba läbi. Pole veel sellist nigelat algust olnud. Noh mõned ilusad poisid on lanti noolimas käinud, aga ise ka C&R-i teinud. Seekord siis oli algusest peale põnevaid hetki küllaga. Esimese poole tunniga oli mõõdukala kotis (L46). Ei jõudnud suitsugi ära teha, kui jälle mõõdukas otsas. L40 ja C&R. Mõned pisilased käisid kaldal ja veel mõned mõõdus poisid lanti sakutamas ning siis oli päike juba kõrgel ja koju minek.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: lazarus
Teema on lukustatud.
Info
25. mai 2016 15.13 - 26. mai 2016 16.32 #8167 makrell
Käisin minagi eila õhta jõe ääres. Pean tunnistama, et olen jõeka püügi täiesti unarusse jätnud. Jõele sõites torkas järsku pähe kas pole ehk ühepäeviku aeg juba käes. Kas forell lanti üldse himustab hetkel. Õnneks ei kohanud ühtki lennukameest kes mind ehk välja oleks naernud. ;) Kala väga aktiivne polnud või siis lihtsalt teda vähe seal oli. Mõned vähesed võtud, üksikud kalad. Ka ilm pole suurem asi mis soodustaks ehk püüki. Ühes rohtude vahelt kanalist sain võtma kena kala kellel ka üsna kärmelt käega kuklast haarasin. Kala kaldal tundus justku on ja ei ole ka. Lindiga mõõtes L-57, kaalu olin unustanud autosse. Vähe hiljem selgus siiski et on ... minu siiani napim kahene 2015g. Ilmselt kui oleks kauem jokutanud ja hiljem paar tundi kaalunud poleks enam olnudki. Olen täheldanud et sellised kalad võivad kaotada kaalu paari tunniga 20-30 grammi.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, lazarus, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
25. mai 2016 22.07 #8168 scuba
Sul nagu mingi imemagnet landi küljes.Ma pole ammu sellist ujumaski näinud.Pildi järgi nii vähe kaalu ei usukski.Minu senine rekord sama pikkuse juures 2,5 lausa kaalus
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2016 12.29 #8169 makrell
Jah eks kalad ole nii samuti nagu inimesed, mõni jämum kui teine. See kala suht tavalises proportsioonis oli, ei ole püütud kusagilt pätsijõest. Kuigi ka sellest jõest on püütud näiteks 47cm ja 1,54 isend. Kivi millel kala lebab ilmselt pisut ka kumer on ja see pärast ehk mingi nurga alt kala jässakam paistab. Kala tabatud õhta ca kella 10-ne ajal. Pildistades hakkas seebikas automaatselt välku peale viskama. Ilma välguta pildid suht kehvakesed välja kukkusid.(pole statiivi)
Viskan ühe pildi ka välguga klõpsatult.
Kõigil ARE vobleritel alates sellest aastast sisse lisatud tükike forellimagnetit. Sellest peaks piisama, et kala korralikult võtma saada. (Y)
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2016 16.26 #8170 tonuv
Ma arvan, et keegi ei kahtlegi, et Are voblerid on tasemel. On tõesti hea mänguga ja kvaliteetsed. Kuid siiski ei ole selle mehe kalade puhul "süüdi" landid vaid mees ise. No on siis Scuba poolt mainitud magnet, täiskuu või käsi. Mina arvan, et meistriks sünnitakse. Olgu mis on, kõva kalamees! Sel aastal ei saada kilostki ja mees, kes pole ammu käinud, läheb ja mitte ei saa, vaid jällegi sellise kala, mida enamus kunagi ei saa, käigu palju tahab :) Üks kord joppab, kaks korda on õnn, iga aasta aga oskus.
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2016 17.37 #8171 karelu

Madis kirjutas: Tõenäoliselt käisid P***a jõel. See on kasvulava ja sinan väga mõõdukala pole mõtet otsima minna. Mõõdukala elab allpool suuremas P**i jões :)

Selgeltnägija :D, mille põhjal otsustasid?
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2016 18.42 #8172 scuba
Ühest küljest kahtlustangi,et seda magnetit pannakse just osadele lantidele.Teisest küljest hea,et Makrell harva kalal käib ;)
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2016 15.38 #8175 makrell
Kuulge mehed ei maksa liialdada. Kõigil on vahel õnne, kellelgi võipala pisut rohkem. Enne selle kala tabamist mõningad päevad varem oli mul sünna. Võipala tähtpäeva puhul lihtsalt anti. Tõsi ta on, et aastast aastasse kala aina vähemaks jääb. Kohtasin seal jõe ääres üht kohalikku tüüpi ning paar sõna sai vesteldud temaga. Eelmine aasta olevat püüdnud välja üle 40-e forelli ütles, mõõdult alates ca 30cm. Täiesti mõttetu ju, parem kui poleks teda üldse kohanud. Ilmselt pere nälgas. Kui selline ahnitsemine jätkub on populatsioon languses veel palju aastaid.
Suvi möödub meil nii kärmelt, hirmsasti tahaks käia ja palju. Kasvõi üle päeva käiks kui võimalust oleks, istukski ainult jõgede ääres.
Teema on lukustatud.