Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Haugipüük 2015

More
8 years 11 months ago #6396 by volx
Replied by volx on topic Haugipüük 2015
Kellegil merre kahlama ka plaan minna on 1 mai?
Jagaks küttekulu heameelega,ise stardin ``idast`` ,kuhugi läänepoole.
More
8 years 11 months ago #6412 by STF
Replied by STF on topic Haugipüük 2015
Proovisin eelmisel aastal esimest korda pinnaltpüüki, nii vabas vees kui ka heina ja kupulehtede vahelt. Väga põnev ja närvekõditav tegevus. Talvega on tekkinud kena hulgake vastavaid lante, peamiselt Heddoni klassika, aga ka mõned isetehtud popperid ja rohuvabad, mis kibelevad vette. Täna hakkas netis silma üks asjalik Ralf Mae selleteemaline artikkel, panen siia lingi:
forte.delfi.ee/news/kalale/kuidas-puuda-...antidega?id=71305633

PS See siin on haugiteema, aga sama tehnika töötab teatavasti ka teiste kalade puhul. Jõeforelli peal olen edukalt ära proovinud.

More
8 years 11 months ago #6414 by Vertu
Replied by Vertu on topic Haugipüük 2015
Ma usun et minu selle suve pinnaka hitt on Dorum.
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6436 by O.R
Replied by O.R on topic Haugipüük 2015
Avasin täna enda haugihooaja. Esialgu tundus seis suht hapu, kajakas küll rapsis, aga haugist polnud haisugi. Mingi hetk sai tavalistest selle koha lantidest siiber, vaatasin, et ilm on nagu räim, võtsin pimesi aapua landikarbist loosi. Endale tuli musta seljaga hõbedane, sõbrale loosisin üleni hõbedase ja töötas. Sõber sai kaks kala ja mina kolm. Kõik võtud toimusid pausi ajal ja haaratud oli mokaotsaga. Esimene oli alamõõduline, teist ei viitsinud puhastada ja kolmas oli selline, et noh, tegelikult on ju praetud haug hapukoorekastmes väga hea. Kulinaarses mõttes ideaalne kala, 1,04kg, L55. Arvestades päevast nulliringi punasejahil, oli see lohutuseks hea küll.
Last edit: 8 years 11 months ago by O.R.
More
8 years 11 months ago - 8 years 11 months ago #6440 by Madis
Replied by Madis on topic Haugipüük 2015

O.R wrote: Avasin täna enda haugihooaja. Esialgu tundus seis suht hapu, kajakas küll rapsis, aga haugist polnud haisugi. Mingi hetk sai tavalistest selle koha lantidest siiber, vaatasin, et ilm on nagu räim, võtsin pimesi aapua landikarbist loosi. Endale tuli musta seljaga hõbedane, sõbrale loosisin üleni hõbedase ja töötas. Sõber sai kaks kala ja mina kolm. Kõik võtud toimusid pausi ajal ja haaratud oli mokaotsaga. Esimene oli alamõõduline, teist ei viitsinud puhastada ja kolmas oli selline, et noh, tegelikult on ju praetud haug hapukoorekastmes väga hea. Kulinaarses mõttes ideaalne kala, 1,04kg, L55. Arvestades päevast nulliringi punasejahil, oli see lohutuseks hea küll.


Jumala närvi ajab selline jutt, haige vabandus haugilapsi tappa. Käisin soomes, sõin kõrvuti 4.5kg haugi ja 1.8kg haugi, liha maitse ja tekstuuri poolest pole mitte mingit vahet.
Tänu sellele ajuvabale müüdile, et haugi on supermaitsev siis kui on megaväike, meil mõõduhaugi (~1m) peaaegu, et ei olegi :(
No offence, ei midagi isiklikku :)
Last edit: 8 years 11 months ago by Madis.
More
8 years 11 months ago #6441 by STF
Replied by STF on topic Haugipüük 2015
Andke andeks, aga mina ei saanud sellest jutust aru. Kas tuleb loobuda ka 1,8- ja 4,5-kiloste haugide söömisest, et oleks meetriseid kalu? Kilosest kalast saab just paraja prae ja 10 cm üle alammõõdu ei ole ka midagi kriminaalset.
Time to create page: 0.217 seconds
Powered by Kunena Forum