Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
12. mai 2015 22.18 #6487 wingsuit
Eh, taaskord pean ütlema et elu on olulisem kui kala!
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2015 13.45 #6515 wingsuit
niih, käisime semuga pühapäeval Naissaarel tema Whaly paati proovimas (ta müüb neid - www.paadiosad.ee/ladu/kummipaadid-2/ , väga lahe riistapuu, eriti just merikapüügiks, ei karda kive, ei lähe ümber ega põhja :) - eilses laines mis aegajalt ka väikest jänest näitas oli täisgaasiga sõites kenasti turvaline, aga üsna märg).

Kalakontakti ei saanud, küll aga omale suureks imestuseks sain ühe kreveti landi otsa. Ei teadnudki et meie vetes ka siukseid selle elab. Täiesti korralik, nii 4-5cm pikk tegelane. Pilti unustasin teha :(
Teema on lukustatud.
Info
18. mai 2015 22.59 - 18. mai 2015 23.09 #6517 Justas
Olin ka pühapäeval. Sain kolm kalad - 40cm, 50cm 1.3kg, 60cm 2kg.
Ühes kohas töötas tobiase imitatsioon, teises räim (snaps ;) ).

!PS Reedel nägin sealkandis karu, leidsin siis artikel selle kohta:
http://sonumitooja.ee/karud-on-lohkunud-mesipuid-haras-kolgas-andineemes/
Olge ettevaatlik.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Madis, O.R
Teema on lukustatud.
Info
23. mai 2015 22.29 #6533 aapua
Õnneks pole vesi just liiga soe. Mis üllatas, oli merikate mäng pinnas. Kolmes erinevas kohas, igas käis kala pinnas. Kas korraliku keerutusena või lausa hüpetena. Kala liigis polnud mingit kahtlust. Samas,viskeulatusest ikka totaalselt väljas. Maatuule "võlud". Kontakte oli kokku 4 - üks löök, kaks äraminekut ja üks vabastamine. Need kolm viimast olid kõik alakad, löögi kohta ei oska midagi ennustada ja pole ka pointi. Täna kasutasin oma väikest mudelit.
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2015 14.44 #6541 akula
Käisin eile õhtul Jumindal ps.Tapurla kandis merd piitsutamas..Räim mängis pinnal ja merikas pidas jahti,huvitav oli vaadata..Ja siis ujus kobras pinnal nina eest läbi.Ma näen sellist vaatepilti esimest korda, kobras ja meres ???Kala seekord ei saanud aga elamus sellest koprast oli suur...
Teema on lukustatud.
Info
26. mai 2015 22.10 #6544 aapua
Kobras?!?!?! Kindel, et saarmas ei olnud? Neid ikka meres leidub. Kui tõesti kobras, siis see on midagi erakordset.

Enivei, kuidas veetemperatuur oli? Kraadisid?
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 11.21 #6545 akula
võis ka saarmas olla kuigi ise pidasin teda millegipärast kopraks...sellist elukat olen isegi linnahalli kõrval vees ujumas näinud...vee temperatuuri ei mõõtnud...
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 11.26 #6546 wingsuit
Olen ise paar kuud tagasi sealsamas ca 45 minutit ühte pirakat saarmat jälginud, küllap oli seesama - nad on afaik suht paiksed tegelased.
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 13.36 #6550 volx
volx vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Vabalt võis kobras olla.Nägin aasta või kaks tagasi juminda idaküljel kahte ujumas
suunaga neemetipu poole.
Vahepeal ronisid kaldale.
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 13.48 #6551 Ilves
Äkki oli hüljes hoopiski?
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 23.06 - 27. mai 2015 23.07 #6555 Madis
Või kits :D

Pilt tehtud keset saadjärve kõige laiemat osa möödunud laupäeval. Mõlemalepoole kaldasse ca ~1km. Üritas üle ujuda, kalamehed hirmutasid ära ja pani kaldasse tagasi.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
28. mai 2015 16.23 #6558 timo
timo vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Minu tagasihoidlik tagasivaade sellele kevadele:
Tuleb tõdeda, et kott jäigi tühjaks. Viimase kala sain 24.02 ning seda ma kartsin juba siis, et selle talvise ilusa kala sain just kompensatsiooniks ette ära kehva kevade eest! Kokku käisin kividel 17 korda, nendest täiesti nulli ringe oli 13. Neljal korral õnnestus kalaga kontakti saada (seal hulgas kahe kena elukaga) aga kaldale ei saanud neist ühtegi.
Tean üht tugeva mentaalse jõuga kodaniku, kellel pole probleemi 50+ nulli teha :) Seega polegi asi nii lootusetu ja septembri lõpp on varsti käega katsuda :woohoo:

Pikemat lugemist:
minugakalale.blogspot.com/
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, akula, lazarus, O.R
Teema on lukustatud.
Info
30. mai 2015 00.57 - 30. mai 2015 01.17 #6561 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Käisin reede varahommikul Ristnas. Mõõtsin ka vee tempi ja sain 11,5 kraadi. See võiks ju veel ilusti püügiks sobida? Samas, seal väga püüda ei saanud, maatuulega lõi üle poolaare otsa selline jumm sisse, et põlvini vees käis laine vastu nägu. Sõitsin natuke lääne poole ja loopisin mõnda aega. Seal oli samuti vesi +11,5 ning poole tunni pärast olid kotis mõned tuulehaugid. Ei olnud merika tunnet ja läksin minema. Uskumatu aasta oma lõuna tuultega, eelmisest sügisest saati olen seda jõudumööda jälginud ja meil valdavad loodetuuled on puhunud ikka väga harva. Ei leia uuest EMHI-st üles kohta, kus näeks eelnevate aastate tuulte suundasi, tahaks kohe võrrelda seda asja.
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2015 12.46 #6566 akula
Lohutuseks võin ma niipalju öelda,et ka minu merika-tripid põhjarannikul on ka olnud küllalkti nigelate tulemustega.Selle eest kontakt vahetu loodusega on suurepärane. Kõik need varased päikesetõusud ja loojumised jne......Katlas keedetud kuum kohvi,nurmenuku tee -see kõik haruldus.Kala on juba boonus
kõigele sellele eelnevale.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: O.R
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2015 15.52 #6567 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015

akula kirjutas: Lohutuseks võin ma niipalju öelda,et ka minu merika-tripid põhjarannikul on ka olnud küllalkti nigelate tulemustega.Selle eest kontakt vahetu loodusega on suurepärane. Kõik need varased päikesetõusud ja loojumised jne......Katlas keedetud kuum kohvi,nurmenuku tee -see kõik haruldus.Kala on juba boonus
kõigele sellele eelnevale.

Just!
Teema on lukustatud.
Info
29. juuni 2015 12.37 - 02. juuli 2015 09.14 #6722 wingsuit
siin olid merikafilmid
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, timo
Teema on lukustatud.