Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
07. mai 2015 00.12 #6451 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Olen nüüdseks siis 3 päeva Hiiumaal merd piitsutanud ja tulemuseks ümmargune null. Mitte ühte võttu, konkreetselt mitte midagi. Proovitud erinevaid lante, kohti ja kellaaegu, alla- ja vastutuult, ka pikilainet. Sügavalt ja madalalt. Veed on ideaalselt kristallselged, aga mida mina näinud ei ole on kala.
Statistika siis selline, et esmaspäeval 4+2 tundi, teisipäeval 1,5+1,5+1,5+1,5 ja täna 2+2. Ei tea, kas teen midagi valesti või lihtsalt ongi sel hetkel, kui mina kusagil olen, tühjus õnnestunud vastu saada.
Pildistda olen saanud ainult viinamäetigusi, aas-karukellasi ja kuhik- ning ümarmürkleid:)
Teema on lukustatud.
Info
07. mai 2015 00.25 #6452 aapua
Sa oled usaldusväärsetest allikatest uurinud, kus üldiselt seda kala Hiiumaal püütakse ja saadakse?
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: O.R
Teema on lukustatud.
Info
07. mai 2015 00.43 #6453 O.R
Noh, ma olen seda siit ka ise püüdnud ja peaks neid kohti teadma küll. Lisaks on tänapäeval need aerofotod asja nii lihtsaks teinud, et tegelikult oskab iga huviline, kes natukenegi teemat jagab, kohad ka ise üles leida.
Võibolla ei oska lihtsalt selle tuulega arvestada, samas proovinud olen ikka kõiki võimalikke suundasi.
Teema on lukustatud.
Info
07. mai 2015 09.58 #6454 jalak
Vainupea kandis ei ole keegi viimasel ajal proovimas käinud?
Teema on lukustatud.
Info
07. mai 2015 22.28 #6456 O.R
Alla ei anna ja läksin täna hommikul uuesti, tegin 2+2+2 tundi, mis võrdusid nulliga.
Õhtul, peale trenni läksin uuesti viimasesse kohta, mis tundus kõige lootustandvam olema, eriti just antud tuuletingimustes. Sain pole kaheksa ajal vette ja poole tunnise loopimise järel käiski üks umbes-täpselt mõõdukala otsas. Raksas korra, kaks ja kolm, hüppas kõrgele veest välja ning kadus oma teed. Noh, nii hale, kui see ka ei tundu, sain sellest vähemalt natukenegi lohutust ning selge oli see, et enne päikese horisondini jõudmist ma koju ei saa. Pool tundi hilem oli samast suunast üks võtu moodi asi veel, lant tuli ka puhtalt tagasi, aga sellega asi ka piirdus. Kõrgelt kivilt rinnust saati vette hüpates avastasin, et sellest asendist oli päike juba poolest saati merre vajunud. Mis seal ikka, kui ilm lubab, siis homme õhtupoole jälle. Selge on see, et enne ma Hiiumaalt ära ei lähe, kui merikas kotis on:)
Teema on lukustatud.
Info
07. mai 2015 23.34 - 07. mai 2015 23.35 #6458 Madis

O.R kirjutas: Olen nüüdseks siis 3 päeva Hiiumaal merd piitsutanud ja tulemuseks ümmargune null. Mitte ühte võttu, konkreetselt mitte midagi. Proovitud erinevaid lante, kohti ja kellaaegu, alla- ja vastutuult, ka pikilainet. Sügavalt ja madalalt. Veed on ideaalselt kristallselged, aga mida mina näinud ei ole on kala.
Statistika siis selline, et esmaspäeval 4+2 tundi, teisipäeval 1,5+1,5+1,5+1,5 ja täna 2+2. Ei tea, kas teen midagi valesti või lihtsalt ongi sel hetkel, kui mina kusagil olen, tühjus õnnestunud vastu saada.
Pildistda olen saanud ainult viinamäetigusi, aas-karukellasi ja kuhik- ning ümarmürkleid:)

Ma olen samamoodi suht heade tingimustega käinud, lisaks kehvades tingimustes ja tulemus null. Ja kohad on samad kus käivad need kes saavad. Tundub, et merikapüügil peab paras ports õnne ka kaasas olema...
Edit: lisaks küsiks kelle käsitöölant on see millel sisse löödud W täht?
Teema on lukustatud.
Info
08. mai 2015 08.12 #6459 timo
timo vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
OR - julge lubadus seniks Hiidu jääda, kui kala kotis. Ma olen 2,5 kuud ilma kalata olnud (12 nulli järjest) - õnnest on puudu jäänud. Ehk nv toob muutusi ses suhtes ;) Edu kotkad!
Teema on lukustatud.
Info
08. mai 2015 08.56 #6460 elmerike
Mnjah. Mul saab 6 kuud varsti täis viimasest merekalast. Nulliringe kokku lugenud ei ole aga igal juhul ei saa öelda, et proovinud poleks... Loodan lihtsalt, et ma ei pea hakkama aastapäeva tähistama :-)
Teema on lukustatud.
Info
08. mai 2015 10.01 #6461 O.R
Njah, ma alustasin merikapüügiga eelime kevad samal ajal ja selist nullirida, nagu praegu on, pole veel pidanud kohtama. Juba esimesel püügil sain 3 kala kotti ja seda just Hiiumaal. Olen vist ära hellitatud:)
Teema on lukustatud.
Info
08. mai 2015 15.19 #6462 vilk
vilk vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Madis need W tähega landid on minu tehtud!
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
09. mai 2015 13.39 - 09. mai 2015 13.53 #6469 raikoj
Fantastiline päev oli eile. Esimeses kohas suhteliselt kiiresti ühe alamõõdulise sain, aga tunne ei olnud õige ja läksin teise kohta. Seal ei olnud ka tunne õige. Vesi paistis veidi sogane olevat, lisaks hulpis vetikaid ja maatuuled olid vee väga külmaks teinud. Kohe esimese viskega jäi lant kinni. Kolmik oli vetikaid täis, aga üks forell, paistis et mõõdukas, sellegi poolest proovis hammustada seda. Paar viset samas suunas ja oligi otsas. Viskas küll ühe ilusa küünla, aga suhteliselt kiiresti sain ta enda juurde. Pidin talle mitu korda pai tegema, enne kui ta piisavalt maha rahunes. Mõõduks 60 cm, nii kahe kilo kanti. Mõtlesin juba, et väga head uued kolmikud olin valinud, sest siiani olin kõik otsas olnud kalad, ka varasematel kordadel, kätte saanud. Loopisin edasi ja sain paar kala veel otsa, aga peale paarikümmend sekundit läksid nad oma teed. Neist üks oli päris kobe, suurem kui see mille kotti panin. See läks minema mu enda lolluse tõttu. Algul natukene käristas sidurit, aga siis hakkas põhjas nii hullult rapsima, et otsustasin sidurit veidi järgi anda, aga samal ajal raibe sööstis minu poole. Tamiil jäi lõdvaks ja läinud ta oligi. Peale kontakte oli nii viis minutit pausi, aga kui umbes kümme meetrit edasi liikusin, siis oli jälle kaugelt paar kontakti. Kokku oli niimoodi lühikese aja jooksul 14 kontakti. Kontaktideks lugesin vaid neid kordi, kui kala kümmekond sekundit otsas oli. Tonksamisi ei jõudnud lugeda. Panin korra ka veidi suurema kolmiku, aga kala kätte saamist see ei mõjutanud. Ära minemist võis mõjutada ka see, et püük toimus suurte veealuste kivide vahel. 14 kontaktist vaid 5 kala vabastasin ise. Alamõõdulised liiga väikesed just ei olnud, nii et actionit oli piisavalt.

Selline olukord lõi väga head tingimused testimiseks. Proovisin kalu nii haakida kui mitte ja ma pean ütlema, et tulevikus ilmselt ma pigem enam ei haagi. Vahel nad jäävad suhteliselt õrnalt kinni ja haakides võib nad hoopis lahti haakida. Meriforell on nii tugev, et ta ise ennast, juhul kui sidur "õigesti" reguleeritud on, rahuldavalt kinni haagib. Teatud juhtudel, ilmselt siis kui tundub, et kala ennast vaikselt otsa "imeb", ma siiski vast haagin tulevikus.

Lõpuks olin kivide peal astudes päris kaugele liikunud. Võtmine ilmselt päris järgi ei jäänud, aga mul hakkas nii külm, et käte vappumine ei lubanud enam korralikult püüda. Saju ajal ei näinud enam kive mille peale astuda ja tagasi liikudes paar korda hoidsin ainult tahtejõuga vee pükstest väljas. Hiljem proovisin veel paari kohta, aga päike tuli välja ja tunne ei olnud enam õige.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, elmerike, Foreman, O.R, wingsuit
Teema on lukustatud.
Info
10. mai 2015 09.52 - 10. mai 2015 17.35 #6470 O.R
Loll järjekindlus viis sihile.
Täna varahommikul, kell 5:30 võttis valget 25 grammist snäpsi selline tore isend:

L63 ja 2,635kg.
Võtt ise oli esmapilgul selline, et jäi kivi taha, kuid hetk hiljem oli siiski aru saada, et see kivi elab. Oli meeles ridva otsa vastu vett hoida ja õnnestus küünlaid vältida. Mängu ja väsitamist oli kõigest 2-3 minutit, siis ujus nii ilusti ja vaikselt mu kõrvalt mööda, ei jäänud muud üle, kui silitasin käega üle selja, naksti sabast kinni ning kõndisin kaldale ära.
Kohe peale seda keeras öösel paar-kolm tundi idast puhunud õrn õhk kagusse-lõunasse ära ja pidu läbi.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, wingsuit
Teema on lukustatud.
Info
11. mai 2015 10.07 #6474 wingsuit
misasi on snäps? :)
Teema on lukustatud.
Info
11. mai 2015 16.32 #6475 O.R
Pildil olev lant:)
www.fiskaonline.se/gladsax-snaps-25g.html
Parimateks värvideks on valge ja roheline/kollane.
Väga äge lant on, tõeline lendur, pausidel peab ettevaatlik olema, langeb võrdlemisi kiirelt. Samas on saadalav ka kergemat (20g) ja raskemat (30g), vastavalt vajadusele.
Üldisemalt paneb mind kergelt imestama, miks piimvalgeid lante nii vähe tehakse ja saada on. Kas see on mingi uus "leid" või näkkab sädelevaga paremini ostjaid:) Igatahes minule on algusest peale räägitud, et valge on hea. Eriti hämaramas ja hägusemas vees.
Olen seda ka usaldanud ja põhilised püügikad on minul just valge värviga landid.
Teema on lukustatud.
Info
12. mai 2015 14.37 - 13. mai 2015 11.03 #6482 Barbatula
Tere, kütid!

Eile sai Kotkaga õhtupoolikul läänerindele kihutatud, et mõnusast läänebriisist viimast võtta. Jõudsime püügipaika ning nagu kardetud, oli vees palju hõljumit mis püüki omajagu segas - iga viskega oli vähemalt pöörla küljes vetikaläga. Kotkas oli paarsada meetrit eemal ning võitles vees oleva heinaga, minul allpool augus oli rohkelt eelpool mainitud hõljuvat vetikat. Kiire plaanipidamine telefonitsi ning otsustasime, et teeme veel loetud visked ning siis sõidame edasi.
Järgmisel viskel käis ridvast meeldiv jõnksakas läbi, täiesti ootamatu et sellises vees kala oli. Sellest tulenevalt ei suutnud ka korralikult haakida ning paari sekundiga oli kala läinud. Ei jõudnud rulliga isegi uut pööret teha, kui toimus uus võtmine (parv!?!), seekord jäi kala esmapilgul korralikult otsa. Karjusin Kotkale, et kahvaga appi tõttaks, kuna tundus et tegu on minu rekordkalaga (no esmapilgul ikka korralik koll). Umbes 20m kaugusele tuli elukas jõuliste jõnksatuste saatel, kuid siiski suhteliselt taltsalt, siis otsustas teha äkilise, pika ning jõulise sööstu avamere suunas, millele järgnes teine analoogne - sidur ainult kärises. Peale seda sai kalal jõud otsa ning meeltesegaduses ning korraliku adrekapaugu pealt ei suutnud ma otsustadagi kuidas kala veest välja saan. Kotkas oli kahvaga samuti piisavalt kaugel, et ma ei hakanud teda ootama ning nähes et 2 konksuharu on korralikult suunurgas kinni, ajasin näpud ümber lõpuste - mahtusid! Panin kala sumpa, lõpetasin piinad ning vaatasin et krt kolmekas tuleb ära küll! Sama kinnitas ka minuni jõudnud kamraad. Kiire fotosessioon ning nullitasime veel 30 minutit. Kaldale jõudes viskasime imelooma kaalu külge ning oh üllatust - ainult 2,6 kg, teine kaalumine näitas 2,5, seepärast säilis veel lootus, et äkki lihtsalt kaal paneb tala. Igatahes ei lasknud emotsioonidel langeda ning sumasime tagasi vette, vahetasime mingi aja pärast ka kohta, aga rohkem midagi ei toimunud. Kodus kaalumine näitas kala kaaluks 2,710, pikkust L64. Siiski ei ole nii ilusates proportsioonides merikat sel kevadel veel näinud, enamasti rihmad või ülesöönud põrsad (mitte et viimane halb variant oleks). Kahjuks kolmeste klubisse ei pääsenud, aga rekordkala ikkagi!

Landiks Viljari käsitöö. See mudel on nüüd kevadel ainult kolmel püügil rakendust leidnud, aga ilma kalata pole veel kordagi jätnud!

Piltide autor Erik Normak.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, neutral, elmerike, Foreman, O.R
Teema on lukustatud.
Info
12. mai 2015 14.45 #6483 aapua
Parim, mis eile toimus, oli tuule suuna järsk muutus ja selle tõttu peaaegu olematu tuule paisumine nooreks tormiks ca 5 minutiga. OK, algul olime Raikoga ühe platsi peal, kust ta alaka sai ja vabastas ning siis veel paar tõenäolist togimist sai. Siis teise platsi peal ei toimunud midagi ja mulle seal ei meeldinud kah, lisaks said püksid märjaks. Seestpoolt. Lühikese inimese probleemid. Üritasin ühe suure kivini ennast pressida, ehkki nägin, et liiga sügav on ümber. Kivini ma ei saanud, kahlad seest veidike märjaks küll. Siis kolmanda platsi peale. Selleks ajaks olid saapad juba suht puru nii et varbad totaalselt ligunesid vees. Ronisin ühest varest merre ulatuvate suurte kivide peale ja jalutasin võrdlemisi kaugele. Keeruline oli see jalutuskäik seetõttu, et kummikutel olid ülilibedad tallad. Mingil hetkel tuli ülikaugelt üks kala. Solberdamise järgi sain aru, et kala, mitte vetikas. Oma 30 senti oli tal pikkust. Noh, ok, kui venitada, äkki ka 35. Ei tea, sest solgutamise tagajärjel läks ta õnneks ise otsast. Siis tuli veerand tundi hiljem mõõdukala, lasin tal hoolega sidurit käristada, nautisin protsessi. Kordan lõputult: kahva mittekasutamine on ikka tõeline kaif. Ujutad ja ujutad teda, edasi-tagasi, sidurit peale ja sidur maha. Ja tead ja TUNNED, et kui lähebki otsast, on see jummalast pohh. Sain ta lõpuks kätte, ei midagi erilist, 1,68 ainult, aga trallitas mehiselt. Kahjuks mitte just täishõbe, aga raskel ajal mis teha. Siis veel hiljem kaugelt üks korralik rabamine, mis otsa ei jäänud ja siis kliimamuutus. Kurat kus hakkas puhuma, tahtis mind kivi otsast alla lükata! Ootasin mis ma ootasin, et äkki paraneb asi, aga ei. Lõpuks tuli hakata tagasi minema. Jalad ju läbimärjad ja külmast kanged ja tundetud. Võtsin oma Speedmasteril rulli maha ja kasutasin ritva kui jalutuskeppi. 250 euri küll, aga võimalik uppumine ei tundunud parem väljavaade. Kordan, saapad ülilibedad, keeruline on kivide otsas ukerdada, aga kivide vahel jälle vesi liiga sügav. Õnneks oli kriitilist maad mitte just liiga palj. Külgtuul on lihtsalt kõige vastikum, lööb jalad vägagi ebameeldivalt alt ära. Sain natuke madalama ala peale, kus sain edasi liikuda juba kivide vahel. Ka ritva ei murdnud ära, kui tõesti olin teda sunnitud toena kasutama. Kaldal tagasi, tegime veel kiire käigu esimese platsi peal tagasi, kust ma korraks isegi kala otsa sain. Vesi oli juba üsna tugevalt häguseks muutunud. Kuna kasutasin valge seljaga lanti seekord, siis tuleb tõdeda, et vähemalt endale oli selline lant küll vees üsna kenasti jälgitav, just hägusama vee puhul. Äkki näeb kala seda kah paremini. Puhkus igatahes selleks korraks läbi ja tagasi tööl neegrivärgi juures. Üritan olla tubli ja kokkuvõtte kah mingil hetkel ära teha ja blogisse riputada.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, elmerike, O.R
Teema on lukustatud.