Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
13. detsember 2015 22.34 #7409 O.R
O.R vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Ise käisin täna lääne pool vaatamas, aga kahjuks oli vesi nii sogane, et konkreetselt esimest korda elus jätsin varbad täitsa kuivaks. Pole midagi teha, peab ennast kätte võtma ja ka sinna ida poole vaatama minema.
Teema on lukustatud.
Info
13. detsember 2015 23.20 - 13. detsember 2015 23.36 #7410 aapua
Juhtus jah kogemata kuidagi nii, et parv oli juba kohal kui mina randa jõudsin... Tõelise amatöörina suutsin 3 kala otsast ära puterdada, lisaks oli nii palju järgiujumisi ja möödarabamisi ja tonksamisi, et ausalt öeldes hakkas oma diletantlikkuse üle lausa piinlik. No ei suuda kala ära petta ja konksu otsa saada... Nutt tuli isegi kergelt peale... Väikest lohutust pakkus see kolmik, kellel must hale hakkas ja kes ikkagi lasid ennast kaldale lohistada. 1,70 kg, 2,05 kg ja 2,20 kg siis see tänuväärne seltskond.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, elmerike, aquarjux, madist, Justas, O.R, Barbatula, opa
Teema on lukustatud.
Info
14. detsember 2015 18.34 - 14. detsember 2015 18.34 #7416 marco80
Nii, sai täna idas kolamas käidud. esimesed kolm 3 kohta täitsa sogane ja liivane vesi. lõpuks 4nda kohaga oli vesi suht ok, natuke sogane aga liiva polnud ja ei läinudki kaua aega, kui sõbral 2,15kg punane otsas! laugh Ja see ka jäi ainsaks võtuks. Jõudsime liiga hilja sellesse kohta.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: madist
Teema on lukustatud.
Info
15. detsember 2015 18.27 #7419 Barbatula

O.R kirjutas: Ise käisin täna lääne pool vaatamas, aga kahjuks oli vesi nii sogane, et konkreetselt esimest korda elus jätsin varbad täitsa kuivaks. Pole midagi teha, peab ennast kätte võtma ja ka sinna ida poole vaatama minema.

Kuigi läänes on ka minu lemmikpiirkonnad, siis spetsiaalselt sinna Tartust küll ei sõidaks. Idaranniku lähimad superkohad siit ju "vaid" 155-160 km ;)
Teema on lukustatud.
Info
15. detsember 2015 19.26 #7421 -antero-
Oskab keegi soovitada kust võiks leida/otsida hea hinnaga neopreen kahlasid, mis on ilma saapata ehk lihtsalt sokiga siis? :)
Teema on lukustatud.
Info
15. detsember 2015 20.08 #7422 madist
võin su kokku viia Visioni maaletoojaga, ise pyyan nende neopreenidega. Kirjuta mulle kui abi vajad
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: -antero-
Teema on lukustatud.
Info
16. detsember 2015 18.44 #7423 ake87
Selline küsimus proffidele. Mida Te arvate merepunase püüdmist belly boat- iga?
või on eesti tingimustes ei tasu end ära lihtsalt?
Teema on lukustatud.
Info
16. detsember 2015 20.24 #7424 O.R

ake87 kirjutas: Selline küsimus proffidele. Mida Te arvate merepunase püüdmist belly boat- iga? või on eesti tingimustes ei tasu end ära lihtsalt?

Haa, nüüd ma siis tean, mis asja ma ükskord meres püüdes nägin:) Tookord mõtlesin, et, mis krdi moodi ta selle sisse ära mahub, mõtlesin isegi, et äkki on mingi spets invapaat või miskit sellist. Ma ei tea, kas ära tasub, aga olen sellist asja lääne pool meres kõndides kohanud.
Teema on lukustatud.
Info
16. detsember 2015 21.48 #7426 STF
STF vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Kujutan ette, et selline püügiviis on eriti tõhus tugeva maatuulega, siis saab ka Soome lõunaranniku läbi kammida.
Teema on lukustatud.
Info
16. detsember 2015 22.51 #7427 O.R
Hehe, tugeva tuulega merel käimine on üldse selline teema, et tasub ikka väga konkreetselt teada, mida teed. Ses mõttes pole see paadike küll kudagi erilisem.
Teema on lukustatud.
Info
17. detsember 2015 10.41 #7429 STF
STF vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Siin on üks video, kust on näha, kuidas selline paadike merelainetes käitub:
Teema on lukustatud.
Info
17. detsember 2015 22.36 #7431 Madis
Soomes püüavad meres väga edukalt float tuubidega, nii punast, haugi, ahvenat kui koha. Sama kehtib ka teiste põhjamaadega, usas ka väga popp teema. Väga kummaline, et asi Eestis veel populaarseks saanud ei ole....
Teema on lukustatud.
Info
18. detsember 2015 10.14 #7432 wingsuit
ma julgeks arvata, et see ei ole väga aldis tuulele reageerima. inimesed kipuvad seda kummipaadiga võrdlema - kummikal on väga väike drag (veetakistus?) ja suur "puri" - pontoonid+inimesed. Bellyboatil aga vääga suur veetakistus (istud ju ikkagi munadeni vees) ja sellevõrra väiksem purjepind.

mida ma aga ei tea - seal pannakse vist lestad jalga?
Teema on lukustatud.
Info
Info
18. detsember 2015 18.27 #7438 aquarjux
Täna Jumindal neli pisikala käest läbi käis aga kotikala jäi leidmata. Landiks aapua lilla 17g.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua
Teema on lukustatud.
Info
19. detsember 2015 03.07 - 19. detsember 2015 03.07 #7441 Madis
Jah enamasti liigeldakse lestadega, siis on käed vabad, see ongi asja üks plusse. Veetakistus on kummipaadil kindlasti suurem, pindala ka väiksel kummikal ju hoopis teine. Tuules purjetab sellega igatahes päris hästi. Standard lestadega (näiteks ron thompsonil) oli normaalse koormusega uhades, kiiruseks mingi 3km/h kanti.
Munadega vees istumise kohapealt on osaliselt õigus aga kallimate ja tuubide puhul (Outcast FishCat näiteks) istud veest väljas, vahepealsetega istud õhpadjal suht vee piiril jne.
Plaanin endale osta, aga pole veel kindel kas raatsin 300+ euri FishCati osta või võtan mingi lahjema varjandi.
Teema on lukustatud.