Foorum

lock Meriforelli hooaeg 2015

Info
31. oktoober 2015 18.28 #7250 Ilves
Lõpetasime ka. Sain Leetsest siis elu esimesed kaks kontakti merikaga :cheer: Mõlemal kalal õnnestus end küll kahjuks lahti rabeleda aga rahule jäin sellegi poolest. Mõnus püük! Esmaspäeval võtame uuesti tripi ette ja siis ida suunda. Tänud veel kord Hannesele.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes
Teema on lukustatud.
Info
31. oktoober 2015 21.06 - 31. oktoober 2015 21.07 #7251 Madis
Täna kaberneeme kandist 3 kala. Minul alakas kes tagasi läks + isane L53 1715g ja preilil L53 emane 1450g. Lisaks, et mõlemal elu esimesed merikad spinninguga (Y)
Poleks uskunud, et lennukaga enne saan kui spinnaga aga kuidagi on nii läinud :lol:

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, vilk, Justas, Foreman, O.R, Barbatula, xerxz
Teema on lukustatud.
Info
31. oktoober 2015 21.49 #7252 vilk
vilk vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Madis nüüd neiul ka käsi antud, väga ilusad pildid ja mõlemale õnnitlused! Ja tere tulemast merika püügi maailma, sellest enam nii lihtsalt pääsu ei ole ! ;)
Teema on lukustatud.
Info
01. november 2015 09.52 #7253 m2nnja
Madis, mis sa selle all silmas pead, et lennukaga enne said? Õnnitlused esimeste merikate puhul! Loodetavasti pisik süveneb ning üks mees ( ja naine) jõgede ääres vähem kui merikahooaeg ;)
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2015 00.32 - 02. november 2015 00.52 #7254 Madis
EDIT: vilk, lant on vinge (Y)

Mikk, selle all pean silmas seda, et elu esimesed merikad püüdsin lenõngega.
Seda lootust vist ei ole, kohe kui keeld pealt olen jõe ääres ja neiul ka lennuka komplekt kohe koos ;) Olen 17a mere ääres elanud ja pole merega sõbraks saanud...tuul rsk :angry:

Täna tegin kala fileeks, krt üllatavalt hea, peaaegu sama hea kui poe nuumkala (Y) Jõekast ma söögikalana väga palju ei arva aga merikas on üllatavalt hea. Iseasi kui tervislik läänemere kala süüa on :woohoo:
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2015 15.15 #7257 wingsuit

Madis kirjutas: Täna tegin kala fileeks, krt üllatavalt hea, peaaegu sama hea kui poe nuumkala (Y) Jõekast ma söögikalana väga palju ei arva aga merikas on üllatavalt hea. Iseasi kui tervislik läänemere kala süüa on :woohoo:

noh, kui ainult sellest mitte elada, siis tõenäoliselt ei ole ta oluliselt ebatervislikum kui see nuumkala (päris koledaid jutte kuuleb sealt kasvandustest)
Teema on lukustatud.
Info
02. november 2015 17.39 - 02. november 2015 17.39 #7258 m2nnja
Ohoh, siis peab sulle Madis õnne soovima. Ise olen ka mõned hooajad proovinud punast lennukaga merest tabada, aga siiani edutult. Viimased "hõbedad" jäid "spinninguaega". Mis varustust rannikupüügiks kasutad? Kas nöörikorv ka käigus?
Teema on lukustatud.
Info
03. november 2015 12.18 - 03. november 2015 12.20 #7262 Madis

wingsuit kirjutas:

Madis kirjutas: Täna tegin kala fileeks, krt üllatavalt hea, peaaegu sama hea kui poe nuumkala (Y) Jõekast ma söögikalana väga palju ei arva aga merikas on üllatavalt hea. Iseasi kui tervislik läänemere kala süüa on :woohoo:

noh, kui ainult sellest mitte elada, siis tõenäoliselt ei ole ta oluliselt ebatervislikum kui see nuumkala (päris koledaid jutte kuuleb sealt kasvandustest)

Pole mõtet mingeid suvalisi jutte uskuda :) Norra kalad kasvavad suht puhtas vees ja saavad kõvasti ravimeid. Ikka parem kui tuumajäätmete, keemiarelvade jms lahus. Terviseamet vms minuarust siiani nuumkalade kohta mingeid hoiatusi andnud, läänemere kala nad väga palju süüa ei soovita. Kilul või räimel oli isegi mingi ülemmõõt, kuna suured kalad on paksult mürke täis.

Mikk, mereäärde ma pole veel lennukaga läinud, saan mere äärde nii harva, et lennukaga seal vehkima veel ei kipu. Enne tuleb natuke merd ja püütavat kala tundma õppida, siis kui on mingid teadmised olemas võib lennukaga minna. PS. Merikas elab meil jões ka ;)
Teema on lukustatud.
Info
04. november 2015 01.24 - 04. november 2015 01.34 #7271 madist
enne loojangut ilus sygisene 2,7ne hõbe otsa vajus, kivide vahel korralik action koos asjakohase adrekaga, enne kui madalas näpud lõpuste taha sain, et reliisida- äge õhtu, äge vesi, superolud... Landix nigli, kuigi lõpuste vahelt vajus täitsa kobe räim välja....super ilusas konditsioonis kala, tugev võitlus ja novembrikuu oma tingimuste headuses- isiklikult alati minu parim kuu ja huvitavaim kuu, kalad tegusad ja tingimused nägusad...:)

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, timo, juhanharm, aquarjux, xerxz
Teema on lukustatud.
Info
04. november 2015 06.41 #7272 oss
oss vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Väga ilus kala, väga ilusad pildid ja väga ilus ilm :)
Teema on lukustatud.
Info
13. november 2015 19.21 - 13. november 2015 19.22 #7317 madist
korralik 3ne mauk jälle otsa lendas, oli rohkem õhus kui mujal:) Joppas järjekordselt...

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, timo, xerxz
Teema on lukustatud.
Info
15. november 2015 17.32 #7320 aapua
Täna 4 tunniga 4 kala, kellest kahjuks 3 olid alaealised ja viimane, väga selgelt mõõdukala, lahkus konksu otsast ilma minu loata. Vesi on mõnusalt tõusnud, hea on püüda. Ainult et need kivid, mida mööda ma tavaliselt ronisin kuiva jalaga, olid nüüd vee all ja sigalibedad. Ja kivide vahel ikka korralikult sügav. Lained käisid kah toredasti peale. OK, platsile minna oli ok, aga tagasi tulek oli katsumus. Ehkki kala oli kohal, pidin ühel hetkel võtma vastu otsuse püük lõpetada, sest nii meeletult külm hakkas ja sain aru, et varsti on jalad jummalast läbi külmunud ja kanged, ja siis ma enam kaldale ei pääsegi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Justas
Teema on lukustatud.
Info
15. november 2015 20.43 #7321 wingsuit
aapua jutust ja oma tänasest nullitamisest inspireeritud küsimus - mida teised omal õhukeste hingavate kahlakate all kannavad kui vesi külmemaks läheb? mu tänane konff (brynje pesu ja kaitseväe laigulised) andis märku, et järgmine kord ei ole enam ilmselt mõnus vaid hakkab ka külm..
Teema on lukustatud.
Info
15. november 2015 21.36 #7322 timo
timo vastas teemale Meriforelli hooaeg 2015
Ma terve eelmise külma veega hooaja püüdsin õhukestega. Nipitasin erinevaid asju alla aga ei midagi, hakkas ikka väga külm kui 2-3 tundi jutti ühe koha peal olla. Siis sain aru, et selline külmetamine ei ole pikemas perspektiivis jätkusuutlik (kui tahta veel tulevikus aastaid püüdmas käia) ja seepärast soetasin selleks hooajaks just 5mm neopreenid. Ei pea kahetsema ostu!
Teema on lukustatud.
Info
16. november 2015 09.39 #7323 Ridiculous
Minu senine lahendus on olnud ODLO x-warm pesu + vision thermal pro fliispüksid. On toiminud normaalselt. Et ajada olekut veel soojemaks ajada, siis võiks kaaluda sellist toodet: www.patagonia.com/eu/enEE/product/mens-nano-puff-pants-for-fly-fishing?p=82140-0 . Pole veel ise proovinud, aga tagasiside näib hea olevat ja primaloft jope nt hoiab küll vingelt sooja. No väga üldistatult on see põhimõtteliselt tehislikust kiust sulejope/sulepüksid.
Teema on lukustatud.
Info
16. november 2015 10.24 #7324 wingsuit
[quote="Ridiculous" post=7323http://www.patagonia.com/eu/enEE/product/mens-nano-puff-pants-for-fly-fishing?p=82140-0. [/quote]

r*sk, hinnanumber on selline, et ... ohjah. peab ikka vanaema kootud villased sokid välja otsima :)
Teema on lukustatud.