Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 7 months ago #7067 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2015

sven862 wrote: Puhkus on alanud. Igaksjuhuks tuletaks meelde, et inimesed, kes tellisid lisalehe, täidaksid ära ka raportid. Muidu tullakse trahvima ja on ka võimalus, et järgmine hooaeg luba ei väljastata.


kuulge, algaja forellipüüdjana olen ma neist lisalehtedest ainult kuulnud - üritasin riigiteatajast ja mujalt leida nimekirja jõgedest kus seda vaja aga ei õnnestunud - aitab keegi?
More
8 years 7 months ago #7068 by Jeekim
The following user(s) said Thank You: wingsuit

More
8 years 7 months ago #7069 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015

wingsuit wrote:

sven862 wrote: Puhkus on alanud. Igaksjuhuks tuletaks meelde, et inimesed, kes tellisid lisalehe, täidaksid ära ka raportid. Muidu tullakse trahvima ja on ka võimalus, et järgmine hooaeg luba ei väljastata.


kuulge, algaja forellipüüdjana olen ma neist lisalehtedest ainult kuulnud - üritasin riigiteatajast ja mujalt leida nimekirja jõgedest kus seda vaja aga ei õnnestunud - aitab keegi?


Pilet.ee ja vali menüüst kalastuskaart.
More
8 years 7 months ago #7070 by Laurip
Replied by Laurip on topic Jõeforelli hooaeg 2015

Jeekim wrote: www.kalaportaal.ee/fotod/kalastusgalerii/kalapaas-394
Jatkaks kommentaare parem siin.
Arvestades noorkalade kõrget suremust, siis nii väikeste kogustega pole ilmselt võimalik iseseisvat asurkonda luua. Selgroogsetel peetakse isoleeritud populatsioonis lähisuguluse vältimiseks pikema aja vältel jatkusuutlikuks 200 - 300 isendit. Mainitud on erinevaid arve selles vahemikus. Sama väitega on geneetikud naeruvääristanud ka Loch Ness’i koletise ümber käivaid spekulatsioone.

Tõsi ta on, et noorkalade suremus võib küündida isegi 95%ni, probleeme võib esineda lähiristumissurutise näol ka kui järglased pärinevad vaid mõnelt kalalt, aga korralikumas kalakasvatuses ei tohiks probleeme esineda. Teoreetiliselt oleks ju tõesti võimalik KIKi rahastusega noorjärke asustada, mida peaks saama Põlulast (tegemist oleks ju siis nö meriforellidega, kuid see ei mängi rolli, mis päritolu vorm).
More
8 years 7 months ago #7071 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Minulgi sama küsimus - kas asustatud kalad ei võiks olla merika noorjärgud? Kui nad merre ei saa, siis ju jões peaks ikka püsima ja ka järelkasvu andma. Või mis?
Leiaks minagi raha, et õlg alla panna, kahjuks teadmisi veel napib, et ise asja ajada. SA EF's kindlasti hinge ja teadmistega mehi on.
More
8 years 7 months ago #7072 by Laurip
Replied by Laurip on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui ma ei eksi, siis on kaardijõgede asustusmaterjalgi läänemere merikatest. Salmo trutta on nii neetult plastiline, võid ühed samad järglased jõkke, laskumisvõimalusega jõkke (meri) ja järve panna, kohaneb oma elupaigaga kohe ja saadki jõekad, merikad ja järveforellid. Aga tõesti, forelliasutuse mehed peaksid kindlasti teadma kust ja kuhu.
Time to create page: 0.235 seconds
Powered by Kunena Forum