Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 7 months ago #7039 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
No kuda on kamraadid, tuju nullis, jõekas lukkus? :) Ei ole miskit hullu, teised kalad ka ju tahvad püüdmist. Minul hooaeg üsna olematu nagu ta oli kuid siiski. Öeldakse kes vähe käib see vähe saab, kuid alati see paika peagi. Kabedat kala käis käest läbi palju, kuid mis seal salata minul jäi kehe kilo piir sel aastal ületamata. Suurima massiga isend siis 1,95 numbreid näitas. Ehk on järgmisel hooajal mul pisutki rohkem mahti käia ning trehvab ka kedagi teist siin jõe veeren. Tuleb nüüd mõnda aega albumeid vahtida ning küüsi närida samal ajal. (Y)
viskan lisaks ühe meenutuse sellest aastast

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, kkingsepp
More
8 years 7 months ago - 8 years 7 months ago #7042 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Esitasin ka selle kalastuskaardi aruande ära nüüd ja lõin ühtlasi ka kõik numbrid kokku:
Mõõdukaladest käis käe vahelt läbi 84 forelli, kellest siis 23tk olid ülekilosed. Mitu ma neist koju tõin, ei julge kõva häälega välja öelda, sest ilmselt saan korraliku peapesu siit mõne käest :) Eks pere ka kasvab ja värske kala on kuidagi märkamatul kombel väga kõrgelthinnatud toiduks meie laual muutunud.
Aga numbritest siis veel:
Üle 1,5Kg piiri oli kokku 8 kala ning need jaguneisd mõnusalt terve hooaja peale ära. Vaid märts ja september olid kuud, kus seda piiri ei ületanud. Küll aga märtsis käis mul kindlalt selle hooaja suurim kala otsas. Rõõm on ka tõdeda, et suuremad kalad tulid ikka vägagi erinevatest jõgedest ja maakondadest, mis näitab, et forell on end ikkagi päris laialt Eesti vetesse sisse seadnud. Ei hakka praegu kontrollima aga pakun, et vaid 2 suurt kala tulid samast jõelõigust.

Hooaja lõpusirgel õnnestus ka maagiline kahe kilo piir ületada, tõsi küll vaid 60grammiga aga siiski.

Huvitav tähelepanek on see, et alates augusti teisest nädalast ei õnnestunud koju tuua ühtegi emast kala - kõik olid niisakalad, sh ka see kahene. Seega marja järele tuleb nüüd paraku selverisse minna, samas loodetavasti satub siis rohkem seda õigesse kohta, ehk kruusa alla :)

Avastatud sai kõvasti - oli pettumisi ja muidugi ka õnnestumisi seoses sellega. Igale poole ei jõudnudki ja järgmiseks kevadeks on juba 2-3 uut kohta välja vaadataud lisaks nendele, kuhu see aasta ei jõudnud.

Erilised tänud Randole, kes võttis vaevaks nii ägeda landi valmis meisterdada. Ei teagi miks aga kohe väga meeldib mulle sellega püüda! Lisaks tundub, et järgmisel hooajal saab ka uut kraami katsetama hakata!
Last edit: 8 years 7 months ago by Svennu.
The following user(s) said Thank You: hannes, ceemic, Justas

More
8 years 7 months ago #7044 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Oi blää kus kakkus kala välja, lolliks läind vä ! :lol: Kas keegi on sulle tõesti kunagi peapesu teind forelli koju viimise eest? Mina söön jõekat hea meelega, ikka pistan mõne ahju või rändab siis purki hoopiski. C&R-i olen viimasel ajal küll aina rohkem teind, kuid see on ju iga ühe oma otsus mis kalaga peale hakata peamine et korralikus mõõdus oleks. Ülepüügist on jutte kuulda nii väiksematel kui ka üsna suurtel jõgedel Eesti mõistes. Usun et see jutt vastab tõele, see on reaalsus. Põhilõigud on ju enamusele teada ja neid lõike trambitakse väga palju hooaja vältel, nii see juhtub. Tühjaks ei püüa ühtki jõge vähemasti spinnaga mitte, kuid asustus jääb hõredaks põhilõikudel see loogiline nähtus. Sellest järeldub ka et sügisel taastootmine vähemaks jääb ning populatsioon hääbub.
Svennu sul siin väiksemaid isendeid foorumis näinud aga ülekahene kuidagi kahe silma vahele jäänud. Ei suuda temast pilti leida, tahaks tema kirja näha. Pole ülekahest jõekat ammu näinudki.
Loeks huviga ka Scuba aruannet, kas õnnestus ka kahene välja tuua sel hooajal. Ilmselt Scuba ja Svennu kõvemad käiad on justku tundub sedasi. Kas püügitunnid ka kirja kuhugi panete hooaja jooksul või käidud päevade arvu? See pakuks huvi, ilmselt teeb küll pisut kadedaks. :)
More
8 years 7 months ago #7045 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kuna ise vaatan kalale.eed kah siis eeldasin et kõiks seda teevad.Aga kopin siis selle jutukese siia kah.Pean kohe ette ära ütlema,et ega Svennu vastu nüüd kaugeltki ei saa.Ilmselt ongi asi selles,et ma landiga ei ole suutnud aastaid püüda,selline tunne nagu loobiks telliskivi ,tekib.Ja selle tagajärjeks on see,et alamõõdulisi ja väiksemaid forelle ei tulegi otsa peaaegu miskipärast.Lanti pommitavad väiksemad kuidagi aktiivsemalt.Putukale ei jää nad ka nii kergesti külge.Seda ma kindlasti ei tea mitu kala või mõõdukala käest läbi käis.Lihtsalt ei viitsi meelde jätta ja üles kirjutada.Kobedamad kalad ja ägedamad juhtumised salvestuvad vaid.Ja minu filosoofia on et las püramiidi alus,ehk siis väiksemad,ka mõõduklalad,alla 40 cendi,las lähevad kasvama.Siis on suurem lootus ka püramiidi tipu isendeid vast tulevikus näha.Sest ega alla 1,5-e nagu polegi enam eriti närvekõditav,kui kahene on käte vahel juba olnud.
Kas,Svennu oma kalade keskmise kaalu julged avaldada:-)Eeldaks ,et see ikka päris kõrge peaks olema.
Nüüd siis hooajalõpu jutuke.
No nii,möödas ta siis on,see jõekahooaeg 2015.Tundub,et inimesed polegi sellest veel aru saanud,sest muidu nii lõbusas foorumis valitseb vaikus.
Eks,tõsise huvilisena,sai ka ise veel viimane ponnistus tehtud,aga miskit meeliülendavat,peale kauni sügisese looduse nautimise ei toimunud.Õigupoolest on hooaja viimane päev andnud normaalse kala vaid ühel korral,vist kaks -kolm aastat tagasi ja miski 1,3...-se.
Eile sai käidud pigem ritiuaali mõttes ja hingerahu taastamise eesmärgi.Ja tundus ,et ma polnud ainuke,sest Skodade ja Passatite asemel ,mis tavaliselt jõeveeres seisavad,olid isegi Panamerad sellise pidupäeva puhul,garaazhist välja aetud.surprise Jääb mulje,et kalendris on juba vastavateemaline pidupäev-see punane tekitatud.smiley
Sai vesteldud nii kaaskannatajatega kui ka,esmakordselt hooaja jooksul,inspektoritega.Jutuajamised olid huvitavad ja sisukad.
Samas paneb pehmelt öeldes imestama,kui mees ,kes on ise landimeister,laob viimasel päeval kotti,lisaks normaalsele mõõdukalale,ka 4 kala,keda mõõdulindi mõõtmisviga arvestades ja populatsiooni standardhälvet kalkuleerides,peale väikest venitust, saaks ka mõõdukalaks,36-eseks lugeda. sadMasendav.Segaste tunnete vältimiseks-landimeister venekeelne.
Endast rääkide siis jaanuaris ei võtnud ära ühtegi kalad ,evil,ka veebruaris mitte.Märtsis nagu juba lubas,aga ei midagi erilist.Aprill-tühjus.Mais siis ,ühe tuntud silla juures nalja pärast visates,üks 37-ne heeringas konksu lõpustesse ampsas ja hädatapp tundus õigena.
Mai lõpus siis hakkas hooaeg reaalselt pihta.
Keskmise eestlasena püüdsin keskmisi kalu ja koju sai toodud 20 keskmist kala kaaluga 1260 g tükk.Peale hädatapukala jäi alla kilo,st 900g ja kilo vahele 4 kala,ülejäänud kojusõitnud tegelased siis üle kilo.
Endale hooaeg meeldis,rekordeid ei uuendanud,üle kahest ei tulnud,küll aga pikkuse järgi otsustades(56,5)kindla kahese potentsiaaliga ,norm toitumise korral, kala siiski kätte sain.Parimatest,või minu jaoks endistest parimatest jõgedest,vaid 2 kala tõin.Optimistid ütlevad,et kala suvitab Emajõessmileypessimistina arvan,et kala on ära konsumeeritud..Kolmas variant on,et tuleb tugevamad polaroidid osta.
Igal juhul on suur kergendus,et saab jälle normaalse elu juurde,tagasi pöörduda.Mõtetes muidugi mitte.
Parimat kõigile.
The following user(s) said Thank You: Justas, Foreman
More
8 years 7 months ago #7046 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
5 kala siis poolteist või üle,mõned 1,3 ja 1,4 numbritega algavad.Kui talve -kevade püügi kah tulemuslikuks saaks,siis võiks numbrid liiga heaks minna:-)
Minu kuud on ikka juuni juul iaugust,nats siia-sinnapoole kah.
More
8 years 7 months ago #7047 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Svennu pane jah,see isase pilt kah siia,huvitav oleks vaadata.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum