Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 8 months ago #6814 by elmerike
Replied by elmerike on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mnjah, kenad kalad, mis nii muuseas välja võetakse :) Nüüd mu enda rõõm uuest rekordist muidugi vähenes veidi aga pole hullu, tark ei torma. Igastahes käisime ka eile Timoga uut jõelõiku avastamas ning mul õnnestus lõpuks ülekilokalade klubisse pääseda, napilt aga kindlalt. L46 cm, l43 cm, 1085 g.

Kulus selleks kaks aastat :ohmy: Teagi, kas tegijaks kujunes Rantsi vobler või siis kerge õllevine, mis veel varahommikust kala meelitas. Ta küll võitles ja sipsis aga seekord hakkas mu jõud talle peale.
Toimus veel, lisaks pisemad kalad. Timol läks otsast vähemalt 3 kala, kes tundusid 40+ olevat. Viimane vahva rabamine oli vahetult enne lõppu, kala sööstis torpeedona põhjast ja ründas alt üles poole kere jagu veest välja. Imelik lugu oli vihmasabina ja suurema saju ajal. Loogiliselt peaks siis kalamees nähtamatu olema ja kala aktiivsem. Aga enamus neist ründas lanti ning pöördus kiiresti tagasi. Ühe kerimise ajal suisa mitu korda ning ka erinevate kalade poolt.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, lazarus, timo, STF
More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6817 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eespoolt lugedes on nädalavahetus väga produktiivne olnud ja ilusad pildid siin foorumis. Elemriga käigust panin ka pisikese jutu kokku oma blogis:

www.minugakalale.blogspot.com

Tuleb kohe märkida, et kergest õllevinest oli asi Elmeri puhul väga kauge. Värske õhu saatel minu taga kahlates kandis tuul korduvalt pikka õllemõõka ka minuni, mille tõttu ei suutnud ma piisavalt keskenduda ja sellepärast ka kotikala saamata jäi ;)
Last edit: 8 years 8 months ago by timo.

More
8 years 8 months ago #6818 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tõmbasin oma hooajale kriipsu alla. Lähen nüüd mõneks ajaks välismaale ja jõgedele enne kevadet ilmselt ei jõua. Suur osa püügiajast kulus erinevate omaseotud tuustide katsetamiseks ja jõudsin tulemusele, et eriti leiutada ei tasu - kõik on juba kellegi poolt järgiproovitud. Jeekimi õpetuse järgi seotud olid ikkagi kõige paremad. Võib-olla ainult lühikese jalaga konksule seotud tinasilmadega leech oli kaladele veidi ahvatlevam, aga see oli nii lühike, et puudus isegi teoreetiline võimalus haugi kätte saada.



Lisaks kippusid väikesed forellid seda sügavale kurku ahnitsema. Samas suuremad võtsid seda veelgi julgemalt. Ühesõnaga, paari püügikorraga olid kaugelt tellitud tinasilmad otsas. Kõige tähelepanuväärsem oli selle hooaja juures, et pea iga kord sattusin mingile jõele või lõigule, kus kubises ühepäevikutest. Kunagi varem ei ole sellist asja täheldanud - mai algusest juuli lõpuni. Ilus oli küll lähedalt vaadata suuri kalu ennastunustavalt toitumas, aga spinningu peibutiste vastu vähemalt suuremad neist huvi ei tundud.

Eilne käik oli siis viimane ja läksin kindla eesmärgiga koll kätte saada. Külastasin kokku kolme lõiku, kõik olid sellised eeldatavalt vähekülastatavad lõigud kuhu autoga, ega isegi rada mõõda, juurde ei pääse. Esimesel lõigul polnud enne käinud, aga kaardi pealt tundus ahvatlev olema. Kahjuks kala seal ei kohanud ja pole kindel, kas sinna enam tulevikus lähen. Auto juurde tagasi jõudes olin üpris väsinud, aga otsustasin teist sarnast lõiku veel külastada. Proovisin lühikese lõigu valida, aga metsas eksisin mitu korda ära ja lõpuks jõudsin tunduvalt eespoolt alustada, kui olin plaaninud. Mets justkui ise oleks mind oma läbimatute võsadega ja maasikaväludega sinna juhatanud. Paar korda kadus suunataju niimoodi ära, et kui kaarti vaatasin, siis avastasin, et kõnnin juba auto juurde tagasi.

Tagantjärele oli hea, et ära eksisin, sest see lõik, mis eelmine aasta pigem haugikas tundus, tundus nüüd vägagi forellikas olevat. Natukene loopisin leechidega, aga siis panin trossi ja aapua hõbetatud pöörleva otsa ning tundsin kohe, et rapsimise järgi justkui haug oli otsas. Ainult et pinda ei tulnud. Lõpuks sain aru, et on forell, aga esialgu olin natukene pettunud, lootsin ikkagi tõelist kolli saada selle koha pealt. Sain ta lihtsalt kätte ja kui spinnale panin, siis tundus juba päris suur olevat. Sellel hetkel hakkas ta rabelema ja sai minema. Lahti ta küll ei saanud, aga teist korda oli päris tegemist, et ta kätte saada. Kaalus 1,2 kg.



Rohkem actionit eriti ei toimunudki. Kolmandas lõigus olid ainult pisilased. Kokku kaotasin eilse päevaga kehakaalus kindlasti rohkem kui see forell kaalus. Veidi jääb kripeldama see hooaja lõppemine, sest tavaliselt on august kõige lahkem kuu olnud. Lõpetuseks kiidan veel aapua käsitöö pöörlevaid - sobivad väga erinevatele kalameestele!

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, timo, STF, elmerike
More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6820 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Elmerike, pigem ikka see väike õllevine aitas ülekilo kala saada. Minu kahekiloste klubisse jõudmine läks ka alles siis korda kui paar õlut sees jõele läksin...
Ja mis peamine, teise mehe õlled peavad ka olema...
Last edit: 8 years 8 months ago by lazarus.
The following user(s) said Thank You: elmerike
More
8 years 8 months ago #6830 by Lumetaat
Replied by Lumetaat on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eks palavast tööpäevast väsinud sõpra peaib ikka millegagi rõõmustama.
More
8 years 8 months ago - 8 years 8 months ago #6835 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui pärast 2km matka, lootuses avastada puutumata forelliparadiis, leiad eest hoopis sellise asja, võib tekkida küsimus, et miks ma marke ei kogu :lol:

Aga noh, "kollid" pididki soos elama :cheer:

Õnneks õhtul "natuke" suuremal ja voolavamal jõel anti ikka kala kah. Ning päris pimedas üks kena kala pinda lanti keerutama korraks tuli...
Last edit: 8 years 8 months ago by ceemic.
The following user(s) said Thank You: elmerike, Justas, Svennu
Time to create page: 0.136 seconds
Powered by Kunena Forum