Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 9 months ago #6696 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Sellist "profimat spinningukasutust" olen enne ka Eestis näinud. Just vanemate meeste juures. Eks harjutud ilma sidurita nevsakajaga püüdma, vanadel statsidel polnud ka see sidur suurem asi jne. Korraliku tundliku siduriga statsi puhul pole sellisel läbi vända väsitamisel küll mingit eelist.
The following user(s) said Thank You: ceemic, rants
More
8 years 9 months ago - 8 years 9 months ago #6697 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015

Vertu wrote: Sellist "profimat spinningukasutust" olen enne ka Eestis näinud. Just vanemate meeste juures. Eks harjutud ilma sidurita nevsakajaga püüdma, vanadel statsidel polnud ka see sidur suurem asi jne. Korraliku tundliku siduriga statsi puhul pole sellisel läbi vända väsitamisel küll mingit eelist.


Olen ka varem näinud kuidas pekkis antirevesrsiga rulliga väsitatakse. Aga nii videost mitte. Ah et pole vahet, räägi seda mõnele elukutselisele match või spinningu võistluspüüdjale. Sel aastal eestis MM, suht kindel, et 75% mehi reversi püügi ajal ei kastua ja mitte sellepärast, et vanasti nevskajaga nii sai püütud.
Last edit: 8 years 9 months ago by Madis.

More
8 years 9 months ago #6698 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Saan ka lõpuks (või juba) jõeka teemasse kirjutada. Varasemalt ainult kaks korda proovimas käinud, esimesel korral ei leidnud õiget kohta üles ja teisel korral tahtsid sääsed ära süüa. Täna, kolmandal korral, on see õnnis päev, kui nägin kala ära. Kala tuli kohast, kuhu oli suhteliselt raske visata, vee kohale ulatuvad puud ja ainult üks auk seal vahel. Paar viset enne võttu, käis keegi lanti proovimas või siis nö. "löömas," sest ridvast käis konkreetne jõnksakas läbi. See mind motiveeriski seda oksterägastiku vahelist auku pommitama, kuni konkreetse võtuni. Lant tuli suhteliselt pinna lähedalt ja võtt oli silmaga ilusti näha, kala sööstis okste varjust ja möll hakkas pihta. Väsitamine väga ei õnnestunud, sidur oli valesti reguleeritud ja kala tegi seda, mida tema tahtis: sööstis ühele-teisele poole, kalda alla, rullis ja üritas hüpata. Kallas oli kõrge ja käega võtta ei saanud ning sobival hetkel tõstsin ma ta lihtsalt välja. Kala pikkus oli L39cm, kaaluda ei saanud kuna kaal oli kodus. Ekslikult arvasin ma, et jõeforelli alammõõt on 40cm ja seega läks ta tagasi oma kalaasju ajama :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Foreman
More
8 years 9 months ago #6699 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2015
40 cm on väga paljudel selline nn enda poolt seatud alammõõt. Lihtsalt enamus jõuab selleni aja jooksul, sina kohe stardid selliselt (vahet pole, et tegelikult kogemata, teadmatusest :-) ). Respect!
More
8 years 9 months ago #6700 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Madis seletab nüüd ilusti ära mis eelis on sellisel vändast kala väsitamisel. Jään huviga ootama.
More
8 years 9 months ago #6701 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Minul on ka alati antirevers maas.Küll ei hoia ma vändaga pidevalt kontakti nagu siin videos.Nimetissõrmega toetan rulli põske tunde järgi ja kui kala liiga intensiivselt sööstab siis lasen sõrme kontrolli alla talle nööri järgi,kui aga kala ikka rontidesse läheb,siis ka kohe nimetissõrm jälle rulli lukustab.Sidur suht jäigaks pandud.Kui kala raugeb siis väntan jälle ligemale,kala sööstab -vänt lahti ja nimetissõrme kontroll.
See ongi minu arust eelis,et sidur võib kala kehva kohta lasta.
Time to create page: 0.235 seconds
Powered by Kunena Forum