Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #5931 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma tõmbaks sellest heleda riietuse ja taeva-tausta jutust kiire paralleeli ja viiks jutu korraks (ujuva vobleriga) ööpüügi peale.
Miks soovitatakse just musta lanti? Mina pole sellest loogikast veel aru saanud. Vahet ei tohiks ju olla, kas lant on valge või must. Valgusevaeses olukorras alt-üles vaadates on näha ikkagi vaid tumedat keha veepiiri lähedal liikumas. Ei tohiks oluline ka olla see, et must kõige kontrastsem toon.

Mina olen alati ööpüüki teinud vaid hõbedase landiga, sest seda on endal parem näha :D
www.randotuisk.eu/galerii/pages/72.html
Last edit: 9 years 2 months ago by ceemic.
More
9 years 2 months ago #5932 by TT
Replied by TT on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ööpüügile soovitatavat musta seepärast et see paistab heledama taeva (tähed, kuu jne) taustal paremini silma kalale :)

More
9 years 2 months ago #5933 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nii, aga mispärast ikkagi ta siis paremini paistab muust toonist? Lant ei ole ju läbipaistev.
More
9 years 2 months ago #5934 by TT
Replied by TT on topic Jõeforelli hooaeg 2015
kontuur ilmselt paremini nähtav kalale vm.
More
9 years 2 months ago #5935 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Siinkohal oleks sobiv meelde tuletada, et valguskiire murdumisnäitajad kahe erineva aine (vee ja õhu) kokkupuutepunktis muutuvad ja peale 97° nurka ja kala hakkab nägema vaid põhja peegeldust. Mida madalamas vees kala asub, seda vähem kaldal toimuvast ta vaateväli haarab ja ka madalale hoiduv kalastaja on vähem märgatav.
www.flyfishingfromscratch.com/blog/page/2/
Ka mina kasutan hämaras ja pimedas meelsasti valget peibutist.
More
9 years 2 months ago #5936 by Tony
Replied by Tony on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mis härrad sellisest ideest arvavad, kui jõe äärde minnes jätaks auto esiklaasi alla sildi, kus kirjas suund. Kas mindi alla või üles voolu. Siis oleks järgmisena saabuvatel veel valikuvoimalust vähe. Või on see loll mõte?
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum