Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 3 months ago #5903 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ceemic, oletan, et lukuõli võiks omaduste poolest sobida: õlitab, eemaldab niiskuse ja on väikses pihustiga pudelis.
www.lukuexpert.ee/tugitooted/%C3%95LIV/L...28v%C3%A4ike%29.html

Ühtlasi tunnistan üles, et närv ei pidanud vastu. Läksin metsajõe äärde, et uut spinningut ja uusi peibutisi proovida. Kuna kõik oli legaalne, siis ei peaks sellest siin rääkima, vaid vikerforelli- ja haugiteemas - just neid kalu olen ma varem neil lõikudel tabanud. Aga muidu sujus kõik nagu algajal (või taasalustaval) forellipüüdjal ikka. Kõigepealt lõid ridvapitsist pinnud lahti. Õnneks ei olnud see mingi kallis Fenwick, vaid Salmo UL (240 cm, 0-10 g), ostetud odavalt kasutatuna. Lõikasin ülemise jätku maha ja püük jätkus. Püük!? Järgmiseks vajusin puusani läbi petliku jäätanud kaldaõõtsiku ja üks säärik sai vett täis. Esimese poole tunni kohta sündmusi kui palju. Ujutasin karbitäie peibutisi läbi, aga kala ei näinud, isegi mitte ühtki togimist, ka mitte hauginolki. Teisel lõigul samamoodi. Täitsa nagu forellipüük.
More
9 years 3 months ago #5904 by ceemic

More
9 years 3 months ago #5906 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Jõeforelli hooaeg 2015

hannes wrote: Uue hooaja ootuses sai kokku kogutud mõned talvise püügi nõuanded ja need artikliks vormistatud: www.kalaportaal.ee/opetused-ja-artiklid/...li-talvisest-puugist
Head lugemist!


Artiklis jälle see klassikaline lause: "et keskkonnaga kokku sulanduda, pane võimalusel selga midagi valget. Ehituspoodides müüakse näiteks valgeid maalriülikondi, nendest saab hea talvise jõekakostüümi."

Arutleks veidi selle üle?

Olen paar korda juba seda teemat tõstatanud, aga kust selline väide üldse pärineb? Arvestades valguse murdumist ja sellest tulenevat kala nägemist, oleks see lumekuhilaks (?) maskeerumine loogiline ju vaid väga üksikutes kohtades, kus vahetult selja taha jääb kõrge lumevall või väga lumine kuusemets? Muul juhul on ju reeglina taustal tume võsa või niigi lagedal kaldal varjutakse põõsa taha jne.

Või siis katsub kalamees üldse valge kostüümiga lageda jõe ääres pilveks maskeeruda? :)

See on siis kogu asja põhimõttelise loogika kohta, puudutamata üldse teemat, kuidas on sellise (maalri)kombeka mugavus liikuval püügil, selle märgumine ning selle mõju kogu riietuse hingavusele jne.
More
9 years 3 months ago #5907 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Hea, et on mõttekaaslasi. Minu isiklik tagasihoidlik nägemus on see, et asja tuleb võtta nii, nagu endale õige tundub. Eks ta sinna usu/filosoofia teemasse otsapidi läheb... Enivei, pole ise küll kunagi eriliselt enda maskeerimisega vaeva näinud. OK, päris kiiskavat neoonoranži vesti just ei kanna, aga mingeid hüperhilpe kah selga ei aja. Saagid on seinast seina. Igal aastaajal. On nullipäevi ja selliseid, kus lugemine läheb sassi. Nii et pole vahet. Teine väidab vastupidist, tema saagid ainult "varjevärvusega" tulevadki. Nii et on küll vahe. Võta siis kinni, kumb peale jääb...
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5908 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nagu ma ka Hannesele vastasin, et olen vaid paaril püügil maalriülikonda kasutanud, ning arvatavasti rohkem seda ei tee. Lihtsalt ei suuda ka väga pointi leida selles.
Ka oma suurima kala sain ju üsna erksas sinises jopes (rääkimata teistest paljudest talvelpüütud kaladest) ceemic.pri.ee/kalastus/forell123_05.03.13.jpg

Mis mugavusse puutub, siis kui on piisavalt suur number, sisuliselt liikumist ei häiri.
Need kõige odavamad lagunevad reeglina paari esimese tunniga, eriti, kui lumekoorikust läbikukkumist ja võsa rohkem. 3 püüki pidas vastu kallim Tyveki oma.

Ridiculous'i märkus tumeda metsa/võsa taustal lumivalge ülikonnaga liikumisest on arvatavasti kõige loogilisem. Vähemalt enamikes püügiolukordades oleks just niipidine ülikonnaga enda nähtavakstegemine reaalsem, kui lumekuhja imiteerimine :D

Samas, kas mitte kõige suuremad ässad talvel jõe ääres lumekooriku all ei pidanudki roomama? :D
Last edit: 9 years 3 months ago by ceemic.
More
9 years 3 months ago #5910 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Sattusin huvitava lugemise peale - inimesed ja primaadid on loomariigis ainsad, kes näevad punast ja oranži värvi. Või siis vähemalt tajuvad seda sellisena. Ehk forelli isegi ei segaks erkpunane riietus, olulisem on muster, mis seal peal on.

Antud artikkel oli muidugi jahipidamise kohta aga peaks saama ka üle kanda kaladele, vähemalt minu arvates :)

www.qdma.com/corporate/what-do-deer-see
Time to create page: 0.223 seconds
Powered by Kunena Forum