Foorum

lock Meriforell vol. 3

Info
08. november 2014 18.19 #5625 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 3
Alamõõdulisi tilkus täna idast ikka korralikult. Ka lausa järjestiku visetega. Mõõdukala kahjuks ei kohanud. Aga paremad kohad olid ka liiga sassis.
Teema on lukustatud.
Info
09. november 2014 19.46 #5627 -antero-
-antero- vastas teemale Meriforell vol. 3
Kuidas tänased saagid olid? Seal kus mina loopisin oli käidavus päris tubli täna :) Kokku käis oma 6-7 püüdjat läbi, kuid suhteliselt lühikesed käigud olid kõigil. Endal 09-15ni 2 võttu ning esimene kotikala koju merest.
Teema on lukustatud.
Info
09. november 2014 20.02 #5628 srs
srs vastas teemale Meriforell vol. 3
Ma tänan ceemicut, kes laenas aapua tehtud lanti ja tänan aapuat ka, kes selle landi valmis tegi :)
2,76 kg kena läikiv paksuke täna veidike ida poolt. Äktsionit kah lisaks veel omajagu.
A ceemic, järgmine kord helistan 1313.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic
Teema on lukustatud.
Info
09. november 2014 21.03 #5629 ceemic
ceemic vastas teemale Meriforell vol. 3
Aapua landid töötavad jah.
Päevapeale 5 kontakti, millest 2 tagasi, ning L55 1,60kg kotti.
Sellega jääb nüüd ainult kripeldama jube lõhenägu välimus. Võib küll leida merika-hübriidi omadusi:

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua, timo
Teema on lukustatud.
Info
10. november 2014 17.46 #5630 juhanharm
juhanharm vastas teemale Meriforell vol. 3
Eile sai mõned tunnid üsna Tallinna külje all loobitud. Ise ei saanud midagi, aga kõrval võttis üks vene mees 2.2kg forelli välja. Kusjuures püüdis mingi wobblerit meenutava landiga.
Teema on lukustatud.
Info
10. november 2014 22.51 #5631 Kivi
Kivi vastas teemale Meriforell vol. 3
Käisin ka eile lühikest aega lääne pool ja seal oli päris palju rahvast.
Endal veel kogemusi vähe, aga tundus natuke liiga vaikne see vesi.
Seni oskan lante hästi kuhugi kaugustesse kinni visata, vahet pole kas aapua või mõni muu käsitöö või poelant, väga hästi jäävad kinni :angry:
Teema on lukustatud.
Info
15. november 2014 18.38 - 15. november 2014 18.39 #5650 aapua
aapua vastas teemale Meriforell vol. 3
Täna siis selline kala. Lained peksid päris jõhkralt, eks see kala kuskil väheke sügavamas uurdes kükitas. Hiljem veel kaks äraminekut, need tundusid alakad olevat.

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, timo, neutral
Teema on lukustatud.
Info
16. november 2014 11.39 #5658 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 3
Eile õhtal kala ei näinud, kõik landid loopisin läbi, isegi üks vobler käis vees ära :cheer:
Teema on lukustatud.
Info
16. november 2014 20.48 #5660 ceemic
ceemic vastas teemale Meriforell vol. 3
Minu vastu on vist vetevana eriti lahke, või on tegu puhtalt algajaõnnega :)
See sügis nüüdseks neli püüki seljataga ning iga kord kala nähtud+otsas tuntud.
Täna tuli teine mõõdukala, millega paranes veidi ka rekord. Lisaks üks pisike tagasi, ning ehmatav võtt otse ninaees - tundus ka pigem alakas.
Töötas jällegi Aapua käsitöö; täna väiksem 17g hõbedane.

l51 L56 1,71kg
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, aapua, timo, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
17. november 2014 10.30 #5663 elmerike
elmerike vastas teemale Meriforell vol. 3
Naine ja tütred nõudsid reedel sushit ja soolakala. Mis seal ikka, tuleb ju neid mõista ja püüda aidata! Laupäeva varahommikul hiilisin vaikselt uksest välja ja suundusin Tallinnast läände. Mõte oli, et kui vesi peaks sogane olema või siis nt nulline päev tulema, saaks edasi Perakülla lesta tonkatama sõita. Randa jõudes tundus, et olin esimene ja vaikselt lootsin juba paarinädalatagust üksindust mere ääres... Vesi oli karune, kuid klaar. Soga oli lainemöllus vähe, kaugemal polnud sedagi. Oma tunnike saingi üksi olla, liikusin vaikselt loopides ühe kivikari poole, mis oleks mu päeva sihtmärk olnud. Kari oli juba viskeulatuses, kui teispoolt seda ilmusid paar tüüpi sinna... Veidi aja pärast oli ka teispool mind paar tüüpi... Nii muutus mu soov lestale minna juba üsna tugevaks. Otsustasin, et loobin paar tunnikest ikka enne. Vahetasin landiks roosa-hõbeda team dragon madman'i. See lendab kaugele ja õhukese pleki tõttu saab landi mängu kergesti muuta. Ilus pikk vise kaugele vahutava laine seest napilt paistva kivini. Kerides tundus, et viskasin täpselt kivisse kinni ja pean landist loobuma. Õnneks oli lanti haaranud ikke kala. Tegi ühe väljahüppe ja siis hakkas jõuliselt vedama sügavasse. Mõnus adrekas tuli sisse ja sain seda nautida kaua, kuna kala tuli ju kaugelt. Lõpuks sain ta madalasse liivale vedida ja üle mõõta. L55, ca 2 kg. Kotis õnneks see sügis ruumi jagus ja nii ta sinna rändas... Kevadine sama pikk kala oleks julgelt pool kilo kergem olnud, see oli lahe pätsike.

Auto poole tagasi liikudes nosisin šokolaadi ja mõtlesin, et enne asjade kokkupakkimist teen veel paar heidet. Koht oli selline mõttetu, edasi läks pinnas laugeks ja liivaseks. Kuid kolmanda viskega rabas üks. Lant ilusti suunurgas ja üks konksuharu veel keeles. L40 cm, sai musi ja läks edasi toimetama.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Reamees Ahven, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
23. november 2014 18.07 - 23. november 2014 18.09 #5674 aquarjux
aquarjux vastas teemale Meriforell vol. 3
täna läänes L56 aapua sinise 17g landiga

Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: aapua
Teema on lukustatud.
Info
25. november 2014 14.09 #5679 madist
madist vastas teemale Meriforell vol. 3
hei,

see Timo pystitatud teema mulle mõistatuseks seni, sest olen samamoodi kymneid kalu ära lasknud, kes lõpus otsa systivad. Kui tuleb otsa, olen andnud sidurist järgi, aga tihti kaob nii ka vajalik pinge ning olen jäänud pika ninaga. Samas räigelt lõpus otsatulijaid pole ikka kaldale rassima hakanud, seda enam, et kahva ei kasuta. Hiljem on muidugi närima jäänud, et mis olex saanud... Mõned olen ikka kaldale ka visanud nataki. Samas Truumets ytleb, et lasegi look alla ja las läheb, aga ka mul on olnud mitmeid kalu, kes ei lähe kuhugi, passib vaid koha peal ja raiub ja lõpux ilma neist ka jään. See, et nina ees otsa lendab madalas, on punasel väga sagedane, eriti hilissygisel, kui kala enivei madalas. Isiklikult arvan, et põhikunst anda järgi sidurist nii täpselt ja juhtida ridvaga nii täpselt, et pinge säiluks. Aga kyll on sööste nii pannud, et ei saa arugi, kus tegelane on ja mõned päris lõtvunud liiniga olen ka õnneks ikka kätte saanud, kuna konksud nii sees. Ex see yks õnne asi on, et kust kinni jne. Kui ära näex, siis teax ka strateegiat valida, aga tihti ei näe, kui laine suur või halb nurk. Ja ega ei käiks ka nii palju pyydmas, kui kõik kalad koju tulex:) Ehk oli pisut abix, igaljuhul edu!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo
Teema on lukustatud.
Info
27. november 2014 15.29 #5683 madist
madist vastas teemale Meriforell vol. 3
ja veel meenuvad mulle gurude soovitused, et kui suur kala jääb passima yhe koha peale, tuleb kive visata, et ta liikuma hakkaks. No yksi olles ei loobi paraku jah midagi, siis võib iga valeliigutus kurjalt kätte maksta. Jõgedes on see samuti oluline, kui suured taastavad mõnekymne sekundiga kuskil korrax seistes oma algjõu- siis on neid vaja selle vastu pidevas liikumises hoida. Seni olen omad jõgede kollid ikka ilma kivideta õnnex liikuma saanud...:)
Teema on lukustatud.
Info
27. november 2014 17.11 #5684 neutral
neutral vastas teemale Meriforell vol. 3
Kui kiviga pihta saad siis äkki ei peagi enam väsitama? :woohoo:
Teema on lukustatud.
Info
07. detsember 2014 17.55 - 07. detsember 2014 18.01 #5718 hannes
hannes vastas teemale Meriforell vol. 3
Meriforelli hooaeg läheb täie hooga edasi.... tänane käik näitas, et kui sellised ilmad jätkuvad, siis spinna veel niipea talvekorterisse ei lähe. Temperatuur püüdmiseks väga mõnus, külmaprobleem puudus - vahepeal püüdsin isegi kinnasteta. Püügikohas (idas) oli vesi täiesti klaar. Saakidest palju rääkida ei ole, üks mikroforell läks ujuma tagasi. Ka kaaspüüdjaid kõrvalt kiigates ei hakanud silma, et neil midagi kotti oleks läinud.

Tänasest on käsiraamatus uus artikkel, teemaks just külma veega punasepüük merest.

Edu!
Teema on lukustatud.
Info
14. detsember 2014 17.27 #5743 aquarjux
aquarjux vastas teemale Meriforell vol. 3
juminda ida kaldalt täna kaks alamöödulist. tagasi toimetama lastud. vötsid täna lillat ja sinist aapua lanti .17g. vesi oli rahulik ja klaar
Teema on lukustatud.