Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 8 months ago #5326 by Lätlane3
Replied by Lätlane3 on topic Jõeforell vol. 8
STF! Seal on suurt kala sees küll! Aga seekord oli saagiks 20 cm forelli laps ja läks tagasi!
More
9 years 8 months ago #5327 by OM
Replied by OM on topic Jõeforell vol. 8
Õhtust kõigile!

Sai siis nädala sees tehtud suuremaid plaane, et lõuna- Eesti suursündmusele Hauka laadale minna, ühtlasi tärgatas peas ka mõte, et sitta see laat, pigem käiks mõne jõe ääres ja prooviks kala kaldale meelitada. Mõeldud tehtud, olin parasjagu tellinud endale uue rulli, mida pikkisilmi posti automaadist ootasin, lõpuks rull käes, sai soetatud Okuma EPIXOR EF-20B 10 laagriga kalapüügi tippsaavutuslik leiutis, käed jubedalt sügelesid, tahtsin juba jõele. Lisaks otsustasin tellida ka uue nööri uuele rullile, läksin riski peale välja tellides nööri alles kolmapäeva õhtul, lootes asjad kätte saada reede õhtuks, kui tööl lõpetan, tundus kahtlane. Reedel hakkas tööpäev lõppema ja tuligi sõnum, et mu pakikene kohal, tundus hea algus olevat. Sai prooviks võetud power pro 0,15 moss green. Asjad käes kihutasin siis lõunasse ära, reedel ja laupäeval nautisin ikkagi laadamõnusid, külma õlut jne. Täna hommikul seadsin siis end jõele koos püügikaaslasega. Jõge oli varem juba kordi uuritud ja teadsin täpselt kust püüki tahaks alustada. Liikusime kopra tammi juurde ja alustasime püüki, ahvenad näitasin kohe agaralt huvi mõlema lantide vastu, püügikaaslane tõstis ka kaks kaldale, kuid vabastas need kiirelt sest tähelepanu keskmesse oli planeeritud teine kala. Liikusin teisele poole tammi, püügi alguses sai kokku lepitud nagu ikka, et esimene mõõdu kala=kuuspakk. Tegime mõned visked, ilus sügav lai auk oli, esimestel visetel vaikus, päike valgustas jõe keskosa väga hästi ja prillidega oli nähtavus ideaalne, kerisin lanti välja ja nägin, et keegi ajab lanti taga, tundus ilus kala olevat, kerisin aeglasemalt ja tegin ka paar pausi kerimisse, ühe pausi ajal kala rabas lanti ja otsas ta oli, võttis üsna nina eest ja suutsin ta üsna kiiresti kalda äärde meelitada ja kätte võtta, käes ta oligi, kala L41.5 ja 680 grammi. Töö tegi ära 21th PONTOON Greedy Guts, halli, musta ja rohelise tooniga. Boonuseks teenisin ka kuuspaki.



Väga hea algus püügile. Mina liikusin vaikselt natukene maad edasi sest minu jaoks oli see auk ennast ammendanud, kuid püügikaaslane tegi veel mõned visked, temaki lanti rabas kala, mis oli mõõdus, kuid kaldale see kala kahjuks ei tulnud. Liikusime edasi, tükk aega oli vaikus, kuid äkki kaugelt pika viske peale rabas püügikaaslase lanti kala, tegi ilusti sõitu ja tundus ilus kala olevat, kala väikese pingutuse peale kaldal ja ehitusmehe abimees männilaua mõõtmisel ennem saagimist- mõõdulint näitas, et L47.5, ilusa täpiga kala, mis peaks olema ka tema uus rekord, vähemalt pikkuse poolest. Kala ise selline


Töö tegi ära 21th PONTOON rohelise neoon tutiga pöörlev nr. 2, mis sai täna peale kala saamist päris palju püügiaega aga ka õigustatult :)
Püüdsime edasi, mina jäin natukene maha sassis nööri või landi vahetuse tõttu, täpselt ei mäletagi aga korraga kuulsin eestpoolt enda nime ja vaadates ette oli püügikaaslase ritv lookas ja ige täitsa paljas, nii alumine kui ülemine, väikesed käekesed rõõmsalt sahistasid shimano nexave rulli ja kala sulistas ja lõi lupsu, kala käes, L38. Toimus kiire kala valutu vabastamine, vähemalt katse, kuid täiesti uskumatu, kala valutult keritud madalamasse kohta, kiirelt kolmik vabastatud, mis ei olnud isegi väga kinni ja kohe algas kala turgutamine, kuid kala ei võtnud eluvaimu sisse, kui käest lahti lasta keeras kõhu taeva poole ja lihtsalt kala ei toibunudki, olukord muutus järjest lootusetumaks ja lõpuks läks kala kotti. Püüdsime edasi, käis otsas palju väiksemaid isendeid, peaaegu mõõdu kalu, ahvenaid, väikseid, veel väiksemaid ja täitsa pisikesi. Nägime ka ilusat kala aga suutsime need ära hirmutada. Kärbsed ja sääsed piinasid püügikaaslast, vehkis kätega ja vandus: kuradi herilased ka lisaks kärbestele. Nägi ühte herilast puu oksal ja lasi selle nipsuga vette, ja ütles, et kaladele toiduks, ütlesin vastu, et jah, las mõni forell sööb ära, saab nõelata, läheb paiste ja on kohe pool kilo raskem :woohoo:
Ühe viske ajal mu ujuv lant maandus vette, jäin kerimisega natukene toppama ja korraga nägin kuidas forellipoisi nina kerkis pinda, kuid kahjuks ta rabas vooblerist mööda ja enam teist korda ei võtnud, nägin esimest korda kuidas kala võtab seisvat vooblerit.
Püüdsime edasi, tegin pika viske kahe jõe käänaku taha, et kerida neist mõlemast oma voobler läbi, lant maandus, kerimist alustades nägin kuidas oksa alt kala välja kargas, kuid ridvaga ei tundnud midagi, kerisin natukene edasi, tegin kerimisest pausi, et kala järele oodata, korraga nägin, et nöör liigub vees kuidagi risti, alustasin koheselt kerimist ja tundsin, et sõbrake on otsas, kohe kui tema tundis, et mina olen teisel pool nööri sööstis ta allavoolu sellise jõu ja kiirusega, et seda sööstu saatis vali siduri kärin ja korraga oligi kala 10 meetrit võtukohast allavoolu risu all kinni. Mõtlesin, et nüüd on läinud kah sest nöör oli igal pool risu vahel kinni, läksin ise liiga ülesvoolu ja põhjast kerkiv mudapilv peitis kala veel rohkem ära, püügikaaslane siis lähenes vaikselt risuhunnikule ja üritas kala leida, lõpuks ta nägi kala ja kohta kus on nöör kinni, ta hakkas oksi eest ära tõstma, et ma kala sealt okste alt välja saaks tõmmata, lõpuks kala vabanes ja sain ta enda juurde juhtida, viisin ta vaikselt kaldale ja käes ta oligi. Kala L43.5 ja 740 grammi.


Töö tegi ära 21th PONTOON Crackjack. Oli veel palju kontakte kalaga ja nii mõnigi isend käis kaldal, kes kiirelt vabastati ja paljudelt kaladelt sai lant nina eest kiirelt ära keritud, et neid ilma asjata mitte vigastada. igati vägev püügipäev. Ajaliselt ja distantsiliselt mitte kõige vägevam 5h 30min ja 5km koos auto juurde liikumisega aga emotsiooni, kala, higihaisu kahlades ja kõike muud oli piisavalt.

Edu kõigile ;)
Attachments:

More
9 years 8 months ago #5329 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
scuba, ma reeglina ritva kõrgele ei tõsta. Hoian väga väikese nurga all, ei too kala kohe pinda. Kui on vaja lisaks tamiili "vetruvusele" ja venimisele ning sidurile ka ridva painet väsitamisel kasutada, hoian ritva paralleelselt veepinnaga ja tõmban kala ujumissuunast ritva eemale. Kõrvalt vaadates võib küll jäiga toki mulje jätta, aga tegelikkuses täitsa L ja tipupaindega.
More
9 years 8 months ago #5331 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8
Raiko ja Aapua, kas vikerforellil on alammõõt? Hea küll, ka mina olen väiksed tagasi lasknud. Need, kes läinud aastal landi otsa jäid, olid jõulisemad võitlejad kui sama suured jõeforellid. Ja mulle tundus, et soolatuna maitsesid vabas looduses kasvanud vikrid isegi paremini kui jõeforell. Või oli jõeforell juba igapäevaseks saanud ja vikerforell pakkus vaheldust?
More
9 years 8 months ago #5332 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Mina eelmine hooaeg tabasin L35 ja L36 vikrid....no ikka palju minuteid kulus väsitamisele. See oli kõva vaev, nad olid täiesti väsimatud...sama suurte jõekatega võrreldes olid vikrid ikka märgatavalt raskem väljakutse.
More
9 years 8 months ago #5333 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 8
Viker tõmbab väidetavalt märksa kõvemini kui jõekas jah. Endal õnnestus slovakkias 2.3kg viker lennuka otsa meelitada, isegi lõheridvaga oli tükk tegemist, et kahva saada.

Täna käik keskeestis, tundub, et rahvast käib vähe suured kalad peesitasid kenasti keset jõge nagu poleks ammu lanti näinud.
Time to create page: 0.254 seconds
Powered by Kunena Forum