Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 8 months ago - 9 years 8 months ago #5298 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 8
Munalaskme ojaga on vist kööga juba ammu. Vasalemma peaks hea tootlikusega jõgi olema, seda tasub avastada. Seal merikaoht ka :)

Kas keegi pärnu jõe ülemist otsa oskab kommenteerida, lähtest kuni jägala kraavini? On mõtet minna?
Last edit: 9 years 8 months ago by Madis.
More
9 years 8 months ago #5299 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 8
Olen käinud Korbaveskilt Roosna-Allikuni. Kalavaene. Luukarnitsad, mõni haugipulk ja Purdil tammil ka särg. Vikrit võib juhtuda avarii korral Roosna-Alliku kasvatuses.

More
9 years 8 months ago #5300 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Purdi mõisa alt sain eelmine aasta 2 vikrit....neid oli seal veelgi. See aasta tühjus. Olen püüdnud kuskil 1km Jägala kraavist ülesse...jõgi avar ja lai, kuid vool praktiliselt puudub. Mina sinna vast enam ei roni, kuid ega seda forkat ei saa ju kuskil välistada.
More
9 years 8 months ago #5301 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforell vol. 8
Niisiis 1191km ja 13h Eestist sõidetud ning jõudsime eile Muonio lähistele Rajamaa puhkekeskusesse kohale. Loodus ja jõed on ilusad ning kiirevoolulised. Kuid vääriskala tuleb vähe kuidagi. 1 harjuse olen kaldale toonud ainult ning on ka mõningad ära läinud kuna püüan lõigus kus peab ilma kidata konks olema. Üldiselt on siin nii, et 2 jõe lõiku siin kus peab ilma kidata püüdma ja ülejäänud jõgedes võib püüda kidaga. Päevas on lubatud kaasa võtta 1tk 35-45cm harjus ja 1tk lõhe mistahes mõõdus. Jõeforellid peab tagasu laskma. Täna siis lähme õhtul lõhet proovima suuremale jõele. Eks näis mis sellest ettevõtmisest saab.
Panen ka mõningad pildid:
More
9 years 8 months ago #5306 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
Üle oioi kui pika aja sain täna jõele. Nirele, täpsemalt. Sinna, kus poolteist kuud tagasi pidin ära uppuma. Nüüd olid asjad jälle normis, ehk siis allapõlve vesi. Sogane, rsk. Nii ma ei näinudki seda kala enne, kui leech oli sisuliselt juba veest väljas. Ja ikkagi rabas ta ära. Ei märatsenud, lihtsalt hästi aeglaselt ja jõuliselt rullis ennast ja vonkles küljelt küljele. Ja kui ma lõpuks tamiili pisut järgi sain anda (tegevus oli ca 1 m tamiili otsas, nire laius ka ca 2 meetrit, pigem isegi vähem), ta lahkus. Siuke poolteist, pakun. Või ok, sutike vähem. Kena kala. Ja kuidagi sama keiss, nagu Raiko siin hiljuti mainis: täiesti külmaks jättis, et kätte ei saanud. Kahju oli ainult sellest, et ei õnnestunud tõelise võitluse peale asja viia. Enivei, ühe 42-se võtsin hiljem ära ja üks pliiatsi mõõtu haug varastas mu leechi. Vot see võttis ropendama.

Nüüd ehk leitsakuga asjad ühel pool ja saab jälle normaalselt käima hakata. Jõgedel, ma mõtlen.
More
9 years 8 months ago #5307 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Hea kuulda, et aega leidsid :) Krt, on ikka meestel valulävi kui 1,5kg kala enam emotsiooni ei tekita :D
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum