Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 6 months ago #5496 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforell vol. 8
Kus on hooaja kokkuvõtted, analüütilised raportid, lessons learned?
More
9 years 6 months ago #5497 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 8
Ma lõin selle hooaja mahasõidetud kilomeetrid kokku. Peale selle numbri nägemist läks igasugune statistika isu ära :D

More
9 years 6 months ago #5501 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 8
Enda esimese hooaja statistika selline: 23 korda käidud, iga kord 3 eurot pileti peale, keskmiselt 10km võsaseid jõgesid päevas, edasi-tagasi sõidud autoga keskmiselt 180 km, keskmine kütusekulu autol 7l/100km, püügivarustuse peale: vooblerid 60€, pöörlevad 80€, ritv 30€, rull 38€, tamiili peale 18€.
Kotikalu kaasa võetud 7 tükki kogukaaluga 6,3 kg. Rekordkala 1.47 kg L50 cm.
Kui need kulud kokku liita ja jagada kalade kogukaaluga, siis tehke sellest omad järeldused :D :D. Ärge nüüd arvake, et ma panin selle siia eputamiseks, vaid karm tõde on see, et jõeforelli püük pole odav hobi neile, kes elavad headest jõgedest kaugel, aga see mind ei morjenda, sest need elamused ja kogemused, mis iga kord jõe ääres käies saad on lihtsalt seda väärt.
Õppida on muidugi veel palju ja eks järgmine aasta kindlasti saab veel võsas ragistatada, kopraauku kukkuda ja palju muud. Nii et konksud näppu.
More
9 years 6 months ago - 9 years 6 months ago #5503 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Mul kadusid kuskil poole hooaja pealt märkmed ära, seega andsin alla :D


Poolikute märkmete põhjal saan aga teha üldise kokkuvõtte.
1kg+ kalu tuli kahjuks sama hulk, mis eelminegi hooaeg.
Kuid kindlasti on suurem keskmise kala suurus :) sai ka rekordit veidikese nihutatud. Kalu, mis olid üle mõõdu oli ka rohkem.Tõenäoliselt sai kilomeetreid enam sõidetud, kuna see hooaeg sai käidud Harjumaal ja Lääne-Virus mitu korda.
Numbreid kahjuks ei hakka siia manama....vb ongi parem kuna tööluusi sai ikka asjalikult tehtud.
Kokkuvõtteks oli minule hea hooaeg - eesmärgid sai täidetud ning toimus tuntav areng :) Nüüd naudin pingevabasi päevi kui kuskile kiirustama ei pea :D

Jõeka püüki olen nädala jooksul unes näinud vaid 2 korda :p
Last edit: 9 years 6 months ago by sven862.
More
9 years 6 months ago #5504 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforell vol. 8
Mina ei hakka oma statistika üle isegi mõtlema kuna see hooaeg sai soetatud kõik varustus uus: Visioni kahlamisvarustus, prillid, kahv, ritv, Daiwa rull, tamiilid, lugematu arv peibutisi ja vest. Kusjuures peale kahlamisvarustuse soetamist vähenes suures osas peibutiste kadu. + veel kalale sõidud ja kalastuskaart. Kui veel nüüd mõelda, et pool suve jäi mul töö tõttu kalal käimata ja siis nüüd mõelda mis tuleks selle forelli kilohind :woohoo: võib öelda, et see on ikka suhteliselt kallis hobi. Vaatamata sellele jään hooajaga ülimalt rahule. Sai avastatud uusi jõgesid ja sai parandatud 3x oma isiklikku rekordit. Panen siis siia ka nende kolme forelli pildid:


L50 cm ja kaalu oli umbes 1200g


L52 cm ja kaalu 1500g. See jäi ka isiklikuks rekordiks.


L50 cm ja kaalu oli umbes 1300g. Siin oli tegemist ööpüügiga. Omaette mõnus püük, kuid kopra auke sai külastatud kõvasti rohkem kui muidu.

Käis ka hooaja jooksul otsas neid kolle kes oleksid võinuks rekordit parandada, kuid seekord oli õnne neil rohkem kui minul, ehk kohtume järgmisel hooajal.

Edu teile 1. veebruari ootamisega ja konks näppu :fish:
Attachments:
More
9 years 6 months ago #5505 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 8
Ilves, kaks esimest sama jõe kalad või kõik kolm samast jõest?
Time to create page: 0.247 seconds
Powered by Kunena Forum