Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 9 months ago #4997 by m2nnja
Replied by m2nnja on topic Jõeforell vol. 7
Aapua jutuga ka nõus, jäi lugemata alguses ;)
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #4998 by Uitaja
Replied by Uitaja on topic Jõeforell vol. 7
Mina siiski väidan, et poest ostetud näiteks vikerforelli või lõhe liha, metsiku kala lihast erineb olulisel määral. Ja seda ikka metsiku kasuks. Mulle meeldib kala süüa ja kalal käin ikka kala pärast ka. Kord nädalas punase või valge kala liha menüüs on ja enamasti oma püütud ning värske. Öko värk noh ;) Meeldiv on ühendatud kasulikuga.
Last edit: 9 years 9 months ago by Uitaja.

More
9 years 9 months ago #4999 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Aapua, mis videole sa enne viitasid?
More
9 years 9 months ago #5000 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7


See on 1. osa, kokku on vist 5 osa, mis külgribas kõik saadaval. Mina nii ei läheneks, aga äkki on hoopis minul vale käitumine.
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5001 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Kuna igaühel on omad arusaamad ja teiste "õpetamine" oma äranägemiste järgi on minu silmis taunimistväärt, siis ilma tagamõtteta küsin vaid ühe küsimuse.
Mille poolest on 35cm kala (või ka mõõdukala, millele eos C&R tahetakse teha) rihmaks väsitamine ja siis selle piimhappest kubiseva loomakese tagasilaskmine etem, kui kala kiirelt kaldale tõmbamine (loomulikult mitte nii, et lõuad pea küljest eemalduvad) ja vabastamine?
Last edit: 9 years 9 months ago by ceemic.
More
9 years 9 months ago #5002 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Õpetada ei soovi, aga õppida küll. Jätkuks vaid õpetajaid! Viidatud videot oli küll üsna kole vaadata, poisikesena sai nii jõest solgikraavi otsast viidikaid ja särgi kakutud. Väikesest forellist püüan kiiresti ja kalale liiga tegemata vabaneda, kui võimalik, siis lasen tal ridvaga järgi andes endal lahti pääseda. Vabastatava kalaga fotosessioone ei korralda. Küsimus tekkis seoses piimhappega. Kuidas mõjutab kala täielikult võhmale ja stressi ajamine kalaliha kulinaarsetele omadustele! Ceemik (keemik?) ehk oskab seletada või õpetada.
Time to create page: 0.167 seconds
Powered by Kunena Forum