Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 9 months ago #5136 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 7
selleks hooajaks olen jõekapüügi lõpetanud aga ei teagi kas on mõtet uut luba teha? jagub ikka uueks hooajaks midagi jõgedesse?
kõikidele küttidele edu
More
9 years 9 months ago #5137 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7
Pärast Makrelli postitust peaks minema puu taha ja arenema, aga mitte siin kirjutama. Otsustasin eile siiski kodukandi ojakese ääres väikse jalutuskäigu teha, ehkki suuremat kala trehvab seal harva. Viimastest käikudest jäi mulje, et kala on sealt kadunud, nüüd vihmase ilmaga oli hea võimalus asjas selgust saada. Veerand tunniga oli enam-vähem mõõdus forell kaldal, võttis 2-eurost ilma nimeta vooblerit. Üks kala käis veel kaldal punase kuusekarraliblega tuunitud väikse valge sirpsabaga, oli veel hulk togimisi, aga otsa ei jäänud keegi. Üks tegelane haaras liitsi hambusse ja tõmbas siduri pikalt sirisema, ja siis oli ta läinud. Nojah, mul oli sidur pärast liitsivahetust pingule keeramata jäänud. Kuna kott oli ikka tühi, tegin auto juurest väikse tripi ka teises suunas. Kahlasin madalas vees ja viskasin valget liitsi pikalt ülesvoolu. Ühel hetkel käitus lant justkui imelikult, nagu väike oksarisu oleks läbi vee tulnud. Haakimise mõtet igatahes ei tekkinud. Tegin veel mõne vändapöörde, kui selgus, et polnudki oks, vaid hoopis kena forell, kes elegantselt külje ette keeras ja minema ujus. Huh! See liits oli õigupoolest Türi poest ostetud 50-sendine Woolly Bugger, millele lisasin raskuseks 3-grammise libiseva tina ühes stopperiga. Kahtlustasin, et nr 8 konks jäi ehk väikseks, aga peibutist vahetama ka ei hakanud. Veidi aja pärast oli uus kala otsas, sedapuhku kindlamalt. Kui olin kala enda juurde kerinud, hakkas taskus telefon helisema. Forell sööstis edasi-tagasi, mina teise käega vaatan, ahah, naine helistab. Järgmisel hetkel olin jalgupidi sügavas augus, säärikud valgusid vett täis, jätsin stiiliraamatu kus see ja teine ning udisin kala kahva. Koll ta ei olnud, aga hommikul maitses röstsaia peal imehästi.

More
9 years 9 months ago #5138 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Kas see stiiliraamatu jutt tähendas seda,et nähvasid naisele ebaviisakalt ja tegelesid kala väsitamisega edasi :)
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5139 by -antero-
Replied by -antero- on topic Jõeforell vol. 7
Sai täna käidud üle pika aja ühel väiksel nirel forelli jahtimas. Väikest kala liikus palju ning käis ka otsas, aga midagi väga põnevat seekord ei juhtunud, v.a kopra augud rsk :angry: Lisaks oli veel mega võpsik vahepeal tekkinud ja maha langenuid puid ning auke suht võimatu märgata, enne kui sisse kukud või kuskile kinni jääd :D Igatahes ühe 800 grammise võtsin seekord kaasa kuna värske kala isu oli jube suur :unsure:

Attachments:
Last edit: 9 years 9 months ago by -antero-.
The following user(s) said Thank You: timo
More
9 years 9 months ago #5140 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 7
Eile kohe oli selline õhtu, et mõtlesin kiirvisiidi ühele pisikesele nirele teha. Seal on ca põlvini kuni munadeni vesi ja siis üksikud sügavamad kohad. Vaatan niret ja ei tunne ära: pole mina seal nii kõrget vett veel näinud. Enivei, alustasin kohast, kus normaalveega on justnimelt põlvini vesi, pigem vähemgi veel. Vesi oli väga tume nii et midagi näha polnud. Nii ma siis hoogsalt järsakust ennast sisse libistasin ja tõdesin, et lisaks kõrgele veele on vool ka põhjast lahtist savi ja liiva ära kandnud. Vesi oli täpselt kaelani. No hoobilt kahlad ääreni vett täis. Midagi, autovõtmed panin mütsi pisikesse küljetaskusse, telefon on õnneks veekindel ja rahakotis mul nagunii midagi pole. Valasin niihästi kui sain osa vett kahladest välja ja üritasin püüdma hakata. Ma pole seal kunagi kaldalt püüdnud, raske kallas on. Vähe oli loopimiskohti üldse. Mingi hauginolk ühel hetkel tuli, aga läks õnneks ise otsast. Siis ühte ilusat pinnal käimist nägin, aga ei soosinud mind kaldapealne (põõsad jäid ette) ja tegelane oli ise kah halvas kohas (põõsad jäid ette). Nii et temaga üritan kohtuda siis, kui vesi jälle 30 cm madalam on. Lõpuks ühe 45 cm kala ikka ära meelitasin. Sügavama augu äärest, kus ümber on vist miljon roigast vees. Seal tuleb muidugi sidur kinni hoida. Käega lased spinnat väiksema ja suurema pinge all kalaga kaasa ja lubad tal ainult kitsal maa-alal tiirutada. Eks ta ikka üritas, aga mina üritasin vastu. Jäin seekord peale. Homme vist jälle pikem käik ees.
More
9 years 9 months ago #5141 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Haha, päris hea...kaelani ma pole veel sees käinud :D
Time to create page: 0.157 seconds
Powered by Kunena Forum