Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 9 months ago #5095 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Keegi siinsetest ei ole Järva forellikraavi ääres Wenger Swibo fileerimisnuga kaotanud?
More
9 years 9 months ago #5096 by volx
Replied by volx on topic Jõeforell vol. 7
Nuga ilmselt proffi oma,nad kindlasti alati saavad kala ja kohe fileeks.
Ceemic-ma oma kala soomused mereinstituuti saatsin,nii võib kindel olla,et kogenud silm
asja õieti näeb.
Ise olen ka kunagi mikroskoobi all soomuseid uurinud,mikroskoop ka kuskil alles ja tolmu kogub.

More
9 years 9 months ago #5097 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7

ceemic wrote: Keegi siinsetest ei ole Järva forellikraavi ääres Wenger Swibo fileerimisnuga kaotanud?


Mina ei ole. Õigemini kaotasin eelmisel suvel, aga mingi Norra kalanoa, tupekinnitus andis järele. Loodetavasti keegi leidis ja rõõmustas. Umbes samas kandis jäi spinning auto kõrvale.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tulin just jalutuskäigult, rekordiga. Kuna juba hulk aega pole mõõdus kala trehvanud, otsustasin täna ühe kauge lõigu ette võtta, sõitsin lausa 13 km. Kohe alguses kurjustas üks suur forell Salmo särje peale, aga asi piirdus hoiatusega. Siis tuli väike haug liitsi ja sirpsaba hübriidi peale. Edasi ei juhtunud suurt midagi. Retke kõrghetk kestis kaks sekundit, kui üks forell rabas kalda lähedal väikest vähikujulist võdikut (töötab!), ja kadus siis roigaste vahele. Ühte suurt kala nägin veel. Aga rekord? Salmo särg jäi palgi taha, kolm liitsi roigastesse, kummikonn pudenes landilõksu otsast. Nii palju lante pole ma veel kunagi kaotanud. Rekord seegi.
More
9 years 9 months ago #5098 by Seanpaul
Replied by Seanpaul on topic Jõeforell vol. 7
Tere siine forelli rahvas:) jälgin seda foorumit juba kaua kuigi sōna veel vōtnud siiin ei ole siiis nagu ma ütlesin jälginud olen kaua! Püüan niii lendōnge kui ka spinniguga kuigi minu küsimus oleks pigem sellles et olen tähele pannud et siinsed proffid pigem spinnigu püügil fenwick river runnerit kasutavad äkki oskab keegi kes püüab nimelt seda tüüpi ridvaga mullle mingit soovitust anda sooooviks seda ritva ninmelt endale soetada kasvōi mingi inf oleks väga hea! Ette tänades Paul
More
9 years 9 months ago #5099 by volx
Replied by volx on topic Jõeforell vol. 7
STF-Pead püksid muretsema ja oksasaag ka hea abimees on.
Nii olen mina enamus lante kätte saanud.Asi polegi rahas niivõrd,kuivõrd selles,et kohalikest poodidest
asemele sama asi saada ei õnnestu.Koguaeg on otsas,õnneks on netipoed olemas.
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5100 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7

volx wrote: STF-Pead püksid muretsema ja oksasaag ka hea abimees on.


Tänan! Püksid mul juba on. Aga ilmselt Sa pidasid silmas kahlamispükse. Kodu lähedal niredel olen saanud pikkade kummikutega hakkama, aga eile käisin "suure" jõe peal, kus neist on vähe abi. Väike Fiskarsi saag on mul alati seljakotis, aga tänavu olen seda vaid korra kasutanud.

Kahlamispükste osas ootaks häid soovitusi: no et oleks mugavad, peaksid võsas ja mudas vastu ning ei maksaks hingehinda. Utoopia? Või peaks selle kohta tegema eraldi teema?
Last edit: 9 years 9 months ago by STF.
Time to create page: 0.190 seconds
Powered by Kunena Forum