Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #5063 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
Mepps toimib alati, õnnitlused rekordi puhul.
The following user(s) said Thank You: Zoom
More
9 years 9 months ago #5064 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforell vol. 7
scuba & ceemic... ma saan aru, et sellest kalast käib jutt...
www.kalaportaal.ee/foorum/kalapuuk/3323-...vol-6?start=175#4810

More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5065 by volx
Replied by volx on topic Jõeforell vol. 7
Lazarus jõudis ette :)
Last edit: 9 years 9 months ago by volx.
More
9 years 9 months ago #5066 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 7
Täna käisin jälle uut jõge vaatamas. Positiivne on, et ikka leiab veel kohti, kus jälgi ees ei ole. Forellidega oli vaid kaks kontakti, neist üks läks kotti. Vesi oli veidi sogane veel vihmadest ja jäi mulje, et leechi pidi ikka kalale täpselt nina alla panema, et ta seda näeks. L48 tuli sügavast august Jeekimi sini-halli leechiga. Umbes 10 viset tegin sinna, enne kui väga konreetne võtt tuli. Kala oli tükk aega põhjas ja eriti pinnale ei tahtnud tulla. Olin leechile landilõksu ette pannud, sest katsetasin erinevaid värve ja ei viitsinud nii palju sõlmida. Tundus, et mängu ega kala väsitamist see eriti ei mõjutanud, samas oli leech tugevalt suulaes kinni. Kui ta niimoodi lahtise suuga ja veidi konksus alalõuaga lõpuks pinda tuli, siis esialgu tundus palju suurem olevat.



Olen nüüd piisavalt katsetanud fluorocarboniga püüki ja mulle tundub, et tema ainukesed miinused on suur mälu, mis veidi raskendab näiteks leechi mängitamist ja veidi lühemad visked. Kõik muud näitajad on võrreldes monofiiliga oluliselt paremad. Esialgu valmistas pettumust ka sõlmetugevus, aga see lahenes, kui hakkasin palomari kasutama uni knoti asemel.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, Rainer
More
9 years 9 months ago #5067 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 7

raikoj wrote: L48 tuli sügavast august Jeekimi sini-halli leechiga. Umbes 10 viset tegin sinna, enne kui väga konkreetne võtt tuli.


Ilus kala kena nire taustal. Küsimus tuleb selline: kui kaua tasub ühte kohta pommitada, et kala võtma saada. Minu väike kogemus ütleb, et kala annab endast märku paari esimese viske peale, ja ka sel juhul on suuremat forelli raske uuesti võtma meelitada, kui ta esimesel katsel korralikult ei raba. Lootustandvate kohtade põhjalikum pommitamine pole eriti tulemust toonud. Raikoj, kas Sinu kala näitas ennast juba varem või tegid 10. viske heas usus?
More
9 years 9 months ago #5068 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Üks mees istus kunagi kaldale maha ja loopis 30 korda ühte kohta ja siis sai väga suure kala :) Ise kahjuks nii kannatlik pole.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum