Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 7

More
9 years 10 months ago #5022 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
Aapua päris hea kogus lante sul müüa :woohoo: . Ise vaadates tekkis endalegi huvi just pöörlevate osas endalegi midagi juurde võtta :cheer: , et oleks rohkem variatsioone landikarbis.
More
9 years 10 months ago #5023 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Mina jään arvamuse juurde,et 40 cm ja alla kala,olgugi et on suguküps,on ikka väike ja erilisi emotsioone ei paku.Kui selliseid massiliselt ära võetakse ,siis pole midagi kurta,et tõelisi võitlusi järjest vähemaks jääb.
Forell on ilus kala ja ka temas tehtud pildid,aga palju neid väikeste pilte ikka eksponeerima peab.Sellise suuruses kalade saamine ei ole ju kuigi raske.Mina propageerin endiselt 36 cm kalade mitte ära võtmist.
Aga nagu ütlesin,on lõhilased väga vastupidavad ja pingutavaks ujumiseks loodud.Ja surevusel pigem muud forellile mittesobivad teguri määravad.

More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #5024 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 7
Katsu palun sellest aru saada, et kõik on kunagi esimest korda kalal ja kõigil on ühtmoodi võrdne õigus oma esimesest 36cm kalast rõõmu tunda, kasvõi pildi eksponeerimise näol. Või tahad sa väita, et sinu esimene 36-39cm kala sulle mingit emotsiooni ei pakkunud?
Selles valguses sellised kommentaarid mulle äärmiselt kummalised tunduvad.
See, et sulle nüüd, kus palju suuri kalu saanud oled, enam 40cm kala emotsioone ei paku, ongi ju puhtalt sinu isiklik kogemus ja täiesti loomulik asjade käik. Selle igal sammul mainimine on see, mis vähemalt mulle tobe tundub. Ja ei mõtle sind isiklikult, vaid üritage mu eelnevat juttu üldisemas suuremas plaanis vaadata.
Rohkem tolerantsust ja vähem "õpetamist" kõigile!
Last edit: 9 years 10 months ago by ceemic.
More
9 years 10 months ago - 9 years 10 months ago #5025 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 7
Nõus ceemicu filosoofiaga. Peab püüdma nii, kuidas endal hea, mis sa muidu sinna kalale lähed. Peaasi, et kõik määrustesse mahub.

Oma esimesel forellilkägul sain 3 ülipisikest forkat....olin üliõnnelik....tegin ka pilte. Esimene mõõdukas oli napilt napilt l32.....süda pidi rõõmust seisma jääma - kõik on suhteline ja pole absoluutset tõde.
Last edit: 9 years 10 months ago by sven862.
More
9 years 10 months ago #5026 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Jõeforell vol. 7
Sellisele inimesele, kes nädalas korra või rohkemgi forellitamas ja oma suured elukad ammu kätte saanud, muutubki see nö 40cm kala emotsioonituks püügiks. Ja pildike paar kalamehe jutu juurde ei ole ju kurjast.
More
9 years 10 months ago #5027 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforell vol. 7
Ma ei olegi väitnud,et esimene,ka pisike forell,algajale rõõmu ei paku.Minul oli kõik täpselt samamoodi.Päris kõige esimene oli vist 25 cm Avijõest ja olin ülirõõmus,et nii ilusat kala,kuna sealsed forellid on väga ilusad,meil on ja ,et mina sellise kätte sain.Samuti panin üles väikeste pilte.Mul kõik galeriis üleval,midagi pole kustutanud ega varjanud.Aga ükskord ütles üks vana kala mu pildi all päris teravalt,mis küll alguses solvav tundus.See aga mõjus mulle kainestavalt ja olen tänulik.
Ma ei tea kas surun teistele oma arvamust peale,see ilmselt võimatu,sest asi ju seadusega regullitud,aga pigem avaldan oma nägemuse sellest kuidas forellipüük saaks olla pikemas perspektiivis emotsioone pakkuv.Minu arust ei peaks pisikesi ohtralt kaasa võtma,peale esimeste forelliemotsioonide rahunemist.
The following user(s) said Thank You: aapua, lazarus
Time to create page: 0.124 seconds
Powered by Kunena Forum