Foorum

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

Info
31. august 2016 09.51 #8439 Ilves
Suured tänud teile! Veetase oli tõesti väga kõrge ja seetõttu ei hakanudki lennukat lahti tegema. Enamus ajast trollisime lõhet ja käisime hoopis metsajärvedel ahvenat ja haugi püüdmas. Suurimaks lõheks jäi 7,8kg mamma.

Teise koha sai 6,2kg mamma.

Super puhkus oli!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, timo, Svennu

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
07. september 2016 22.58 #8469 Madis
Pole väga ammu siin foorumis käinud, korralik üllatus et lennukateemas 16lugemata posti. Tore kohe lugeda, et lennukamehi on vahepeal juurde tulnud :)
Käisin ka tornios, vesi nii kõrge et isegi kahekäelisega ei heitunud kalani. Aga möllu saime kõvasti, 30 minuti pikkused väsitamised ja 100+m jooksud. Kätte saime aint 4.1 ja 4.3, ülejäänud möllajad olid lihtsalt liiga suured...

Info
22. november 2016 22.51 #8600 hannes
Visioni tiim Mongoolias suuri lõhesid "lennutamas". Video on uhke, kuid iseküsimus, kas tasub C&R kalu niiviisi mööda maad lohistada?

Info
25. november 2016 23.27 - 25. november 2016 23.30 #8601 m2nnja

Jäin seda foorumi teemat üle pika aja lugema. Hea meel on ,et mitu inimest, keda tean ,on lendõngest head emotsiooni ammutanud. Timo, Elmer ning Magnus olgu tervitatud. Loodan, et see pisik vaid süveneb. Endal veel hooaeg kestab - asjad esikus ja homme jälle minek. Kuigi korraks oli isegi talvemoodi ilm, siis nüüd võib rahulikult edasi püüda. Kuigi püüan lennukaga juba mitu aastat, siis oli see hooaeg täis järjekordseid uusi avastusi ja emotsioone. Alustasin veebruaris jõekaga, nii palju kui sain, panin suvel rõhku turva püügile, proovisin päeviku ajal kena forelli tabada, sügisel olin mõtetega haugil, aga kuidagi pooleli jäi, sest kaanetas järved kinni...seejärel jäi võimalus merekala jõest proovida. Eks paistab kaua laseb püüda, eelmine aasta oli viimane püük kolmas advent. Seega püüab lennukaga pea aasta läbi kui talv pehme. Ennegi veebruaris jõe ääres küsitud, et kas olen putukaid lendamas näinud, et lennukaga. Talvel väga efektiivne putukat passiivse kala ees mängitada. Vaatame ,kas siis see aasta saab ka jõuluhane asemel jõuluhaugi :) Edu kõigile!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo, Täpik

Info
26. november 2016 18.05 #8602 m2nnja
Nüüd läks miskit nihu, eelmine postitus kadus ära, pagan. Aga nii nagu plaanisin, täna sai käia ja ühe kala nägin isegi ära. CR! Põhikohad olid hõivatud nagu pea alati, seega ujutasin putukat mööda nurgataguseid :)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ROBIN

Info
10. märts 2017 17.04 #8898 timo
Täna tunduski selline mõnusalt soe +4 ja kergelt pilvevines taevas. Asjad olid autopeal valmis ja panin linnast minema. Kohale jõudes oli õhus lausa kevadelõhna, tuulevaikus, esimesed siristajad metsatukas lasid laulu ning mina sidusin putukat liini külge.

Tuulevaikuses on lausa lust heiteid teha, püüdsin Mikult special tellimusel tehtud valge kuulpeaga wb putukaga. Jõevesi voolas laisalt ning vastuvoolu püüdes uppus see täpselt parasjagu kiiresti, et jõepõhi läbi kammida.

Ühe oksa alt tuligi üsna varsti valge kõht ja rabas putukat. Haakimine jäi mul nagu ikka - poolt tundi hiljaks, sest ei osand oodata kohe kontakti nii püügi alguses. Õnneks oli õnn täna minu poolel ja nägin, et putukas kenasti suunurgas. Kala oli mõnus väsitada ja läbi ridva tunda sööstukatseid. Lõpuks meelitasin ta kaldarohtu ja olemas oligi. L42 kena kevadine kotikala.

Tegin mõned pildid ja puhastasin seejärel kohapeal ära. Kõhusisu oli paksult täis väikeseid kirpvähke.

Meeleolu oli super. Istusin niisama kaldaäärel ja nautisin hetke. Linnulaulu vahele käis korraga eespool käänakus sulpsatus. Nägin vägevaid ringe veepinnal ja kerisin heitenööri vaikselt välja. Suutsin putuka suht samasse kohta heita kus kala end näitamas käis. Ei midagi. Tegin visked tk 15 samm sammult käänakule lähenedes kui korraga augu põhjast käis võimas võtt läbi ridva. Lennukas oli lookas. Haakimise tegin ka võtu hetkel, seekord nagu oskasin oodata :)

Sain kohe aru, et tegemist on suure kalaga. Pinda ei tulnud, tegi oma sööste sügava augu sees. Ise mõtlesin, et kas lipsusõlmed ikka peavad ja kas putukas on korralikult kinni seotud . . . Tuli ka meelde too Elmeri kena muruniitja koll, kes lõpuks pääses otsast jne. Mingi hetk tekkis juba kindlus, et vist on korralikult otsas ja kala jõud hakkas väsima. Sain ta madalamasse vette tuua. Ilus raisk - ilus. wolly putukas ei paista suust väljagi - nii isukalt võttis. Siis kuskilt aju sopist adrenaliinitulva alt tuli meelde, et üks kala on ju kotis juba olemas. Mõtlesin teda mitte väga rihmaks väsitada, kiire mõõtmine ja pilt ning siis vabastada. Kui ta nüüd kaldale ka saaks, palun tee nii et saaks :)

Läksin natuke jõkke sisse, tegin jalgadega vee mudaseks ja kala sain ka sinna tuua, muutus natuke rahulikumaks ning sain üle rohu kaldale tõmmata. Putuka konks oli kenasti keset suulage luu sees. Uhhhh, milline adrekapauk, tegingi kõik protseduurid turbokiirusega, et kala võimalikult vähe kannataks. L45,5 kaalu 1,150kg - väga heas toitumises paks kala. Peale pilti vabastasin ja kala pani oma augupoole varju.

Ma olin sõnatu. Milline vägev püügipäev. Olin lõpuks saanud selle kaua oodatud kilokala. Vaatasin kella, krt ainult 2h olen püüdnud. Emotsioonid olid nii üleval, et ma ei suutnud rohkem heiteid teha ning püügile taas keskenduda. Istusin natuke käänaku ääres ja siis võtsin suuna läbi metsa auto poole - naeratus näol. Kui mõni oleks vastu tulnud, siis arvaks, et olen kas kukkunud v millegagi vastu pead saanud. Auto juures vahetasin riided ning sõit tagasi linna. Tegin kõne Mikule ja muljetasin päevast ning tänasin teda väärt putuka eest.

Lendõnge maailm on imeline!

Väike videopilt ja pikem lugemine: minugakalale.blogspot.com.ee/
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, Jeekim, STF, Karlil, Madis, elmerike, Foreman, Täpik, ROBIN, axon

Info
18. märts 2017 08.13 - 18. märts 2017 08.15 #8910 Madis
Tore lugeda, et suurem kala tagasi lastakse kui üks tapetud kala juba olemas on :) Ise käisin ka eile uut nööri ja bambusritva testimas, kala sai nähtud, aga ei midagi mida pildistada vaja oleks, õnneks veel kaks päeva püüki ees :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo, ROBIN

Info
05. aprill 2017 12.18 #9039 Jeekim
’’...a good game fish is too valuable to be caught only once.’’ - Lee Wulff
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo

Info
25. aprill 2017 10.08 #9075 timo
Sai veteranipäeva tähistatud rajudes oludes. Siiski lennutada kannatas.

Kes viitsib pikemalt lugeda, siis: minugakalale.blogspot.com.ee/
Lisatud failid:

Info
30. mai 2017 00.16 - 30. mai 2017 00.17 #9159 Svennu
Nonii lugupeetud lennukamehed. Valmis olla, Start! Täna õhtul koduhoov paksult kubises ühepäevikutest. Ilmselt lendasid jõe pealt ära kuna seal läks tuuliseks või siis lükkas tuul nad hoovi. Igatahes hoovis ringi liikuda ei saanud, ilma, et kõik riided neid täis poleks.

Liblikavõrguga oleks vist 100kg/tunnis neid kokku kühveldanud. Sealt tekkis ka küsimus, et kas ehtsat ühepäevikut ei kannata pisema konksu külge kinnitada nii, et vibutamisel ta sealt minema ei lendaks? Läheks sel juhul isegi äkki vibutama kuhugi nire äärde põnevusest. Ühtegi tehispäevikut mul kahjuks pole ja ei viitsi ise siduma ka hakata...
Lisatud failid:

Info
30. mai 2017 00.28 #9160 scuba
Aja konksule ja siis pista mingisse superlakki.Kui ära kuivab,siis kannatab ehk veits pilduda.Kuna neid sul seal palju,siis peaks piisava varu saama.:)

Info
04. juuni 2017 10.12 - 04. juuni 2017 10.14 #9184 timo
Ehk sobib siia teemasse aga võib ka spinna teemas see post olla :)

Otsustasin impulsiivselt piiluda jõele, kas ühepäevikut juba toimetab, või on kõik Svennu hoovis. Viimastel kordadel on olnud kombeks, et ilma ei vaata. See taktika on päris häid tulemusi toonud ja ülemõtlemist vältinud. Nii ma siis tuiskasin teele, c 100km sihtkohta. Teepeal vaatasin, et puud kuidagi kahtlaselt õõtsuvad. Ehk sihtkohas metsade vahel vähe rahulikum.

Kohale jõudes painutas tuul sama mehiselt puid ja ma kratsisin kukalt, mis ma selle lennukaga peale hakkan. Vaatasin pagassis ringi ja õnneks oli fenwick ka kaasas koos rulliga. Aga ma ei olnud seda nii pikka aega kasutanud, et landikarp oli kuskil mujal. Tagasi ka ei hakka sõitma, küll hakkama saad. Sidusin siis lendõnge putuka oliivikarva wolly buggeri spinna külge, õnneks oli kotis tinakarp. Panin 1g tinakuuli putukale ette ja leech saigi valmis.

Peab kohe mainima, et visketäpsis pole ikka see, mis õige leechiga. Kui sinna nüüd tugev tuul ka juurde panna, siis oli päris huvitavaid viskeid, kus pidin kõvasti jõest mööda viskama, et putukas ikka jõkke kukuks. Kõige selle teistmoodi püügi juures süstis optimismi kohe esimene kurv, kus peale teist viset kena kala korra otsagi jäi ja siis vabanes. Kala ennast ei näinud aga tunda oli, et tugevaid võnkeid. Kohati oli isegi spinna jaoks nii vali tuul, et istusin kapuuts peas ning ootasin sobivat viskehetke + õige matemaatika, kuhu visata. Sadas vihma ja kohati ka rahet, käed isegi tiba külmetasid - ikkagi juunikuu :)

Õnneks tundus, et kaladele on selline ilm meeltmööda ja nii ma sain kokku 3h peale 8 kala kaldale, millest pooled olid mõõdus. Kuid ükski neist ei vastanud minu L40+ standardile siis läksid tagasi.
Kui olin selle lõigu lõpuni püüdnud siis näris mõttes see esimene kena tundmatu seal veeall. Otsustasin tagasi algusesse liikuda ja sidusin nüüd valge woolly külge ja lisasin uuesti tinakuuli.
Paari viset ja tugev tõmme koos sidurikärinaga. Tundus, et värvivahetusest ja aja möödumisest oli kasu. Kala ei tahtnud kuidagi pinda tulla. Lõpuks sõitis ennast taimestiku kinni ja nägin korraliku põrsast, putukas suunurgas. Kuidagi pika pusimise peale sain ta uuesti vabasse vette ja tema jätkas sööstudega. Viimase sööstuga sõitis minu suunas praktiliselt veest välja kalda muda peale, mul tamiil lõtvus, põrsas pööras end poris ühele ja teisele poole. Nägin kuidas valge putukas suunurgast lahti tuli ja kala sai suuna oma peidupaiga poole. Oli see vast vägev adrekapauk kehva ilma krooniks.

Mõtlesin, et ehk on keegi veel seal augus ennast peitmas, paar viset ja uuesti tugevad tõmbed - kuigi laisemad. Sain ta kohe ka pinda - haug. Sikutasin ta kohe kaldapoole, et teravad hambad tamiili katki ei teeks. Nagu kaldasse sain, läkski tamiil katki, hüppasin jalgadega mudasse ja sain haugi kätevahele. Valge kangelane haugi käest päästetud, lasin ka haugi peale mõõtmist tagasi L47. Ju nad saavad omavahel seal kenasti hakkama ja peidupaigad jagatud.

Autosse jõudes oli vihmahoo ajal temp +3 kraadi. Ühepäevikutest polnud märkigi vähemalt sellel jõelõigul. Päris vägev 1 juuni!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, STF, Foreman, ROBIN, LeechiMees, Morfa

Info
04. juuni 2017 14.37 #9185 STF
Ka minu kogemus kinnitab, et lendõnge putukad (vollid ja muud sarnased tuustid) sobivad koos raskustinaga väga hästi loopimiseks. Forell võtab isukalt. Sellest kinnitust saanud, meisterdasin ehtepärlitest ja muust käepärasest materjalist mitmesuguseid "nublakaid", millega saab samuti kenasti kala püüda.

Info
25. juuli 2017 19.08 - 25. juuli 2017 19.09 #9295 timo
Peab seda lendõnge teemat kuidagi elus hoidma (beer)

Sai üle pika aja taas jõel käidud. Paar aastat olen c 2 korda nädalas saanud loodusesse, kuid see aasta on eriti tempokas mitmes valdkonnas olnud ja püügikordade vahele võib lausa kalendrikuu jääda. Proovin seda viga parandada. Lisan siia pühapäevasest käigust ühe postituse koos blogi lingiga, kes pikemalt lugeda viitsib!

L41 ja nati alla kilo

minugakalale.blogspot.com.ee/2017/07/varajane-arkamine-tasub-ara.html

Edu kõigile kalavetel!
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: elmerike, wingsuit, ROBIN

Info
21. august 2017 16.39 #9357 sven862
Ehk on keegi juba sellest ülevalpool kirjutanud aga ma liiga laisk ja ei vaevu sobrama. Ühesõnaga - viibin Soomes ja siin paljud nired on ekslusiivselt ainult lennukale lubatud, oleks vaja algajale sobivat komplekti, millega algust teha. Hind kogu pulli puhul võiks olla maks 150€ (ritv, rull, liin). Putukad jne saan ise vaadata. Sobiks ka vast kasutatud kraam. Olen lugenud, et 2,7 ritv vist tehnika omandamiseks parim variant?
Kõik info on teretulnud!

Info
04. märts 2018 21.17 - 04. märts 2018 21.18 #9799 Karlil
Teema, millest väga tihti ei räägita- haugipüük lendõngega.
Sai karbis olevaid materjale sorteeritud ja otsustasin proovida, mis õnnestub haugidele kokku siduda.
Loodetavasti tunduvad haugidele isuäratavad :)
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: m2nnja, raulj