Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
7 years 7 months ago #8439 by Ilves
Suured tänud teile! Veetase oli tõesti väga kõrge ja seetõttu ei hakanudki lennukat lahti tegema. Enamus ajast trollisime lõhet ja käisime hoopis metsajärvedel ahvenat ja haugi püüdmas. Suurimaks lõheks jäi 7,8kg mamma.

Teise koha sai 6,2kg mamma.

Super puhkus oli!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, Svennu
More
7 years 7 months ago #8469 by Madis
Pole väga ammu siin foorumis käinud, korralik üllatus et lennukateemas 16lugemata posti. Tore kohe lugeda, et lennukamehi on vahepeal juurde tulnud :)
Käisin ka tornios, vesi nii kõrge et isegi kahekäelisega ei heitunud kalani. Aga möllu saime kõvasti, 30 minuti pikkused väsitamised ja 100+m jooksud. Kätte saime aint 4.1 ja 4.3, ülejäänud möllajad olid lihtsalt liiga suured...

More
7 years 5 months ago #8600 by hannes
Visioni tiim Mongoolias suuri lõhesid "lennutamas". Video on uhke, kuid iseküsimus, kas tasub C&R kalu niiviisi mööda maad lohistada?

More
7 years 4 months ago - 7 years 4 months ago #8601 by m2nnja



Jäin seda foorumi teemat üle pika aja lugema. Hea meel on ,et mitu inimest, keda tean ,on lendõngest head emotsiooni ammutanud. Timo, Elmer ning Magnus olgu tervitatud. Loodan, et see pisik vaid süveneb. Endal veel hooaeg kestab - asjad esikus ja homme jälle minek. Kuigi korraks oli isegi talvemoodi ilm, siis nüüd võib rahulikult edasi püüda. Kuigi püüan lennukaga juba mitu aastat, siis oli see hooaeg täis järjekordseid uusi avastusi ja emotsioone. Alustasin veebruaris jõekaga, nii palju kui sain, panin suvel rõhku turva püügile, proovisin päeviku ajal kena forelli tabada, sügisel olin mõtetega haugil, aga kuidagi pooleli jäi, sest kaanetas järved kinni...seejärel jäi võimalus merekala jõest proovida. Eks paistab kaua laseb püüda, eelmine aasta oli viimane püük kolmas advent. Seega püüab lennukaga pea aasta läbi kui talv pehme. Ennegi veebruaris jõe ääres küsitud, et kas olen putukaid lendamas näinud, et lennukaga. Talvel väga efektiivne putukat passiivse kala ees mängitada. Vaatame ,kas siis see aasta saab ka jõuluhane asemel jõuluhaugi :) Edu kõigile!
Attachments:
Last edit: 7 years 4 months ago by m2nnja.
The following user(s) said Thank You: timo, Täpik
More
7 years 4 months ago #8602 by m2nnja
Nüüd läks miskit nihu, eelmine postitus kadus ära, pagan. Aga nii nagu plaanisin, täna sai käia ja ühe kala nägin isegi ära. CR! Põhikohad olid hõivatud nagu pea alati, seega ujutasin putukat mööda nurgataguseid :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: ROBIN
More
7 years 1 month ago #8898 by timo
Täna tunduski selline mõnusalt soe +4 ja kergelt pilvevines taevas. Asjad olid autopeal valmis ja panin linnast minema. Kohale jõudes oli õhus lausa kevadelõhna, tuulevaikus, esimesed siristajad metsatukas lasid laulu ning mina sidusin putukat liini külge.

Tuulevaikuses on lausa lust heiteid teha, püüdsin Mikult special tellimusel tehtud valge kuulpeaga wb putukaga. Jõevesi voolas laisalt ning vastuvoolu püüdes uppus see täpselt parasjagu kiiresti, et jõepõhi läbi kammida.

Ühe oksa alt tuligi üsna varsti valge kõht ja rabas putukat. Haakimine jäi mul nagu ikka - poolt tundi hiljaks, sest ei osand oodata kohe kontakti nii püügi alguses. Õnneks oli õnn täna minu poolel ja nägin, et putukas kenasti suunurgas. Kala oli mõnus väsitada ja läbi ridva tunda sööstukatseid. Lõpuks meelitasin ta kaldarohtu ja olemas oligi. L42 kena kevadine kotikala.




Tegin mõned pildid ja puhastasin seejärel kohapeal ära. Kõhusisu oli paksult täis väikeseid kirpvähke.



Meeleolu oli super. Istusin niisama kaldaäärel ja nautisin hetke. Linnulaulu vahele käis korraga eespool käänakus sulpsatus. Nägin vägevaid ringe veepinnal ja kerisin heitenööri vaikselt välja. Suutsin putuka suht samasse kohta heita kus kala end näitamas käis. Ei midagi. Tegin visked tk 15 samm sammult käänakule lähenedes kui korraga augu põhjast käis võimas võtt läbi ridva. Lennukas oli lookas. Haakimise tegin ka võtu hetkel, seekord nagu oskasin oodata :)

Sain kohe aru, et tegemist on suure kalaga. Pinda ei tulnud, tegi oma sööste sügava augu sees. Ise mõtlesin, et kas lipsusõlmed ikka peavad ja kas putukas on korralikult kinni seotud . . . Tuli ka meelde too Elmeri kena muruniitja koll, kes lõpuks pääses otsast jne. Mingi hetk tekkis juba kindlus, et vist on korralikult otsas ja kala jõud hakkas väsima. Sain ta madalamasse vette tuua. Ilus raisk - ilus. wolly putukas ei paista suust väljagi - nii isukalt võttis. Siis kuskilt aju sopist adrenaliinitulva alt tuli meelde, et üks kala on ju kotis juba olemas. Mõtlesin teda mitte väga rihmaks väsitada, kiire mõõtmine ja pilt ning siis vabastada. Kui ta nüüd kaldale ka saaks, palun tee nii et saaks :)

Läksin natuke jõkke sisse, tegin jalgadega vee mudaseks ja kala sain ka sinna tuua, muutus natuke rahulikumaks ning sain üle rohu kaldale tõmmata. Putuka konks oli kenasti keset suulage luu sees. Uhhhh, milline adrekapauk, tegingi kõik protseduurid turbokiirusega, et kala võimalikult vähe kannataks. L45,5 kaalu 1,150kg - väga heas toitumises paks kala. Peale pilti vabastasin ja kala pani oma augupoole varju.




Ma olin sõnatu. Milline vägev püügipäev. Olin lõpuks saanud selle kaua oodatud kilokala. Vaatasin kella, krt ainult 2h olen püüdnud. Emotsioonid olid nii üleval, et ma ei suutnud rohkem heiteid teha ning püügile taas keskenduda. Istusin natuke käänaku ääres ja siis võtsin suuna läbi metsa auto poole - naeratus näol. Kui mõni oleks vastu tulnud, siis arvaks, et olen kas kukkunud v millegagi vastu pead saanud. Auto juures vahetasin riided ning sõit tagasi linna. Tegin kõne Mikule ja muljetasin päevast ning tänasin teda väärt putuka eest.

Lendõnge maailm on imeline!

Väike videopilt ja pikem lugemine: minugakalale.blogspot.com.ee/
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Jeekim, STF, Karlil, Madis, elmerike, Foreman, Täpik, ROBIN, axon
Time to create page: 0.225 seconds
Powered by Kunena Forum