Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Lendõng - kõik sellest püügiviisist!

More
8 years 10 months ago #6640 by Ilves
Räägite siin, et päevikudte aeg täies hoos jne. Aga ei ole veel mina neid massiliselt lendamas veel näinud. Pool nädalat tagasi nägin korra rohkem päevikuid aga nüüd jälle nagu kadunud. Küsimus siis, kas õige aeg alles tulemas või on juba möödas?
More
8 years 10 months ago #6641 by sven862
Jõeti vast erinev. Eelmine aasta oli ikka mingi hetk massiliselt, suu ja silmad täis, see aasta pole sellist asja kohanud, vb ongi kuidagi järguti.

More
8 years 10 months ago #6646 by Rainer
Hei!

Lennukapüüki olen sellel hooajal teinud tõsisemalt, kui varasemalt. Tegelikult püüangi lennukaga ainult ühepäeviku ajal ja pinnaputukaga. Forellijõele pole veel saanud, aga paar korda olen turba kiusamas käinud. Mõlemalt korral pole päevikuid veekohal olnud ja kala pole väga pinnas käinud, aga siiski on õnnestunud tabada üks 720g turb ja 1355g säinas. Peab ütlema, et kala lennuka otsas on ikka kõvasti etem, kui spinna otsas. Säinas oli imelikul kombel täitsa taltsas ega teinudki väga möllu kahjuks, aga siiski minu lennukarekord. Nüüd oleks vaja veel forell ka putukaga ühepäeviku ajal ära petta ja siis on see hooaeg minujoks korda läinud. Praegu on küll päevikuid kuidagi vähe näha, ei teagi kas ilmad on liiga tuulised või ei ole piisavalt soe? Olen ainult mõnda üksikut märganud veekohal lendamas. Eelmisel nädalal, kui tuul oli vaiksem, oli neid heinamaa kohal küll päris palju, aga veekohal pole veel väga märganud. Loodetavasti pole õiget hetke maha maganud. B)



Attachments:
The following user(s) said Thank You: Täpik
More
8 years 10 months ago #6647 by Madis
Kui ilm nii jätkub, ei pruugigi õiget päeviku värki tulla :( Eelmine aasta oli sama jama, tuul ja külm. Iga päev natuke midagi tilgub aga korralikke väljalende pole, üksikutel päevadel üksikutel jõgedel on natuke massilisemalt.
Aga nii kui paar päeva suuremat sooja tuleb läheb asi lahti ka. Paraku on just täna viimane puhkusepäev...teist aastat järjest pekkis puhkus :angry: :angry: :angry: :angry:
More
8 years 10 months ago #6654 by Barbatula
P-Eestis oli igatahes õhtupoolikul täitsa märgatav lend, kohati olid korralikud parved keset jõge tantsimas. Toituvat kala siiski suhteliselt vähe, kuigi üks ülbikust (napilt) mõõdukas sai ära meelitatud, toimetab edasi. Homme ilmselt tõotab tulla korralik päev ;)



Attachments:
More
8 years 10 months ago #6657 by Uitaja
Eilne käik osutus selles mõttes edukaks, et läksin kalale suuremate lootuste ja ootusteta. Jalutama pigem. Valitud jõest polnud veel forelli tabanud. Haugi, ahvenat ja viidikat aga küll. Ilm oli soe kell oli kuskil üheksa ja päevikut lendas väga hõredalt. Jões valitses üldiselt vaikus, aeg ajalt käis viidikas pinnas. Ühes kohas siis otsustasingi, et võtan igavusest viidikatki ja harjutan heitmist. Viidikas kelle sihikule võtsin oli pirtsakas, minu päevikut ta ei tahtnud, ega väikest klinkut ega muddlerit. Ja siis hakkas mulle tunduma, et see viidikas tekitab aeg ajalt kahtlaselt suuri rõngaid vee peale aga siiski käis ta pinnas üli vaikselt ja märkamatult. Valisin siis karbist teise päeviku imitatsiooni ja kolmas heide läks vist õigesse kohta. Igatahes mulks käis ja sõit võis alata. Tulemuseks L47 cm ja 1,07 kg. Suht sale tüdruk aga visa.
Meeldiva poolena veel see, et heitmine tuleb mõnusalt ja stressivabalt juba. Ikka kannatust ja kindlat meelt soovin kõigile alustavatele lennuka huvilistele.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Madis, TT, Barbatula
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum