Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 week ago #4549 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 6

sven862 wrote: No pöörleva puhul on presentatsioon kõigil sama. Minu L41 puhul jõudsin mina "augule" hiljem ja sõber oli seal juba musta pöörlevaga visked teinud. Minul oli hõbedasega kohe kala taga, kes oskavad aimata saavad aru, et pole palju jõgesi, kus saab loopida nagu järves. Esimene valik on igavesti leech, tol hetkel oli lihtsalt kokkusattumus teine.


Ei ütleks küll. Pöörlevaid on väga erinevaid ja presenteerimiseks on väga palju erinevaid võimalusi.
More
10 years 1 week ago #4551 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 6
Et huvitav teema pelgalt targutamiseks ei jääks, siis räägi neist väga paljudest erinevatest pöörleva presenteerimise võimalustest.

More
10 years 1 week ago #4555 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 6
Ka mind hakkas see küsimus huvitama. Suutsin välja mõelda sellised presenteerimise viisid:
1. Kerimine allavoolu
2. Kerimine vastuvoolu
3. Kerimine ristivoolu
4. Kerimine erineval sügavusel
5. Kerimine erineval kiirusel
6. Kerimine pausidega
7. Pöörlemine päripäeva
8. Pöörlemine vastupäeva
9. Eelnevate kombinatsioonid
10. Presenteerimine koos muude performatiivsete tegevustega (siinkohal meenub Kurt Vonneguti "Tšempionide eine")
More
10 years 1 week ago #4556 by unemati001
Replied by unemati001 on topic Jõeforell vol. 6
Tervist!
Ma hakkan alles nüüd aru saama et see mis ma siiani teinud olen jõe ääres olen teinud suht "valesti". Olen küll saanud 3 kotikala aga see on ka kõik. Ära minekuid on olnud paar mis tõstaks lati kõrgemale! Vigadest olen aru saanud et sööt peab liikuma veevooluga enamvähem samas tempos, tuleb lasta söödal käia rohkem põhja lähedal jne jne....
More
10 years 1 week ago #4557 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 6
STF ..... 11. On see kui lant üldse ei pöörle ja siis tuleb veel pöörlev tutiga mis on täitsa omaette teema :D
More
10 years 1 week ago - 10 years 1 week ago #4563 by Mazola
Replied by Mazola on topic Jõeforell vol. 6
Sai siis Preedile täna mindud ja oh imet hommikul (10:30) paiku ei olnud seal ühtegi autot... Juba lootsin, et nüüd lõpuks saab ka ühe forelli koju tuua, kuna foorumis osad on saanud ikka ilusaid kalu samalt jõelt.. Esialgu toimus püük Leechiga, aga kuna hommikul sai uus tamiil peale rullile keritud, siis suht paljud visked läksid metsa omadega. Suhteliselt kiiresti jäin esimesest leechist ilma. Aga ega siis midagi uus otsa ja edasi. Kui siis järgu märkasin vees suurt forelli parve, milles paistis ka üks mõõdus kala. Proovisin mis ma proovisin, aga kala ei võtnud, pigem proovisid leechi oma kohast ära ajada :( .







Sellel pildi proovisin teha läbi polaroid prilli.

Pildid tehtud telefoniga

Kuna selles kohas lõpuks hirmutasin kalad ära liikusin edasi. Järgmises lootusandvas kohas vise roigaste, ette ja oh imet roigaste alt tulid välja 3 suurt isendid, aga nagu ikka proovisid nad leechi oma juurest lihtsalt ära ajada. Ega siis midagi vobbler otsa ja proovisin uuest, aga ei midagi uut ujusid natuke järgi ja kõik . Liikusin siis edasi ja järsku märkasin vees kuskil 10 cm ahvenat oma imestuseks. Peale seda sai nähtud ka kahte haugi üks kuskil 15 cm ja teine kuskil 25 cm. Lisaks neile õnnestus veel näha ühte parve kelle ma kahjuks enne suutsin liikvele ajada kui lanti neile presenteerida ja peale seda õnnestus veel näha ühte päris korraliku isendit. Lisaks paari leechi kaotusele suutsin ka vetevanale jätta ka valge mepps pöörleva.
Püük lõppes siis 16:30 selle aja jooksul ei ühtegi kontakti kahjuks. Päeva päästis see, et vähemalt näga kala parve suhteliselt lähedalt.
Tundub et mul kalaõnna otsa saanud kolmel viimasel püügil ei ole õnnestunud ühtegi kontakti kalaga saavutada :(
Attachments:
Last edit: 10 years 1 week ago by Mazola. Reason: Pilt ei läinud ülesse
Time to create page: 0.121 seconds
Powered by Kunena Forum