Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 1 month ago #4398 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 5
Väga hea video ju :D järgmine ja ülejärgmine juba paremad :fish:
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4399 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 5
Päevad pole vennad. Käisin eile ja täna pärastlõunal kodu lähedal spinninguga jalutamas (kepikõnd ühe kepiga), et näha, mis pärast jääminekut on juhtunud. Vuuk oli üsna puhas, suvised rohtunud varjekohad on peaaegu täiesti kadunud, kalal peidukohti vähe. Eile säras päike ja sooja oli 7 kraadi. Sellel lõigul, kus püüdsin, kala näha polnud, aga üks kuskilt puhma tagant otsa hakkas. L 38, võttis omatehtud tuusti. Lasin ta tagasi ujuma, kodus on üks soolatud filee veel külmkapis. Ausalt öelda pole talvisel forellil seda õiget maitset. Seni püütud kaladel olid kõhus vaid pisikesed teokarbid, lausa kahju hakkas sellise lahja menüü pärast. Täna oli taevas pilves, kala liikumas nii palju, et sellist sebimist pole ma varem näinudki, aga ühegi peibutise vastu nad huvi ei tundnud. Kohast, kust olin korda kolm voobleriga üle kamminud, põgenes mitu kena kala, kui olin lähemale läinud ja nad mind ära nägid. Forellid ujusid pöörlevaga võidu, aga lanti isegi mitte ei tonksanud. Ka väikesed mitte, need, kes muidu on uudishimulikud ja aplad. Tuustigi ei tahtnud. Solunarist nad ka ei hooli, nagu teisest teemast lugesin. Tagasiteel kohtasin kohalikke jahimehi. Läksid kopralõkse panema. Need tõprad olid puid langetanud nagu harvester. Mehed on talvel ka mitu kopratammi maha lammutanud.
Last edit: 10 years 1 month ago by STF.

More
10 years 1 month ago #4400 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Käisin ka su kodu lähedal :D Hommkul oli võtt asjalik aga päeva peale jäid kalad täiesti vaikseks. L39 võtsin ära.

Minu meelest suvel ka forkadel karbikesi kõht täis.....mõnel üksikul ainult miskit muud....hiir vms....no eks mingeid satikaid ka,
More
10 years 1 month ago #4401 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforell vol. 5
Tubli video Rainer! Kui sügav see auk on seal videos? Veits raske on mastaapidest aru saada.
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
10 years 1 month ago #4405 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 5
Sügavust palju ei ole seal, kivi ümber saab ehk meetri kätte.. Ma selles osas päris pead ei julge anda ka, sest keskendusin rohkem kalade vaatamisele ja sellele, et nemad mind ei näeks. :)

Videos suuremad isendid kuskil seal 40cm kandis. Huvitav on vaadata, kuidas kalad enda kudeplatsi kaitsevad ja teisi eemale ajavad. Kui inimetel on nii, et pigem 70kg mees ei lähe 130kg kiilakat väga norima, siis väike kala läheb küll suurema kala kudeplatsi torkima. Võib-olla on olukord hoopis vastupidi ja väike kala tahab oma ala tagasi saada... ei tea täpselt. :)
More
10 years 1 month ago #4406 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 5
Lisan lingi ühele meeleolukale videole. Puhas klassika:

The following user(s) said Thank You: hannes
Time to create page: 0.123 seconds
Powered by Kunena Forum