Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 1 month ago #4354 by -antero-
Replied by -antero- on topic Jõeforell vol. 5
Küsimus leechiga püüdjatele- kas on mõtet kasutada väiksemat lõksu või tapab see mängu ja parem siduda ikkagi otse külge? Mis sõlme üldse kasutada, Rapalat?

Tänud ette :)
More
10 years 1 month ago #4355 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Julgen soovitada uni-sõlme
www.proknot.com/html/uni_knot.html
The following user(s) said Thank You: -antero-

More
10 years 1 month ago #4356 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 5
Enamjaolt soovitatakse kõik forelli peibutisi siduda otse aga lantide puhul olen ka mina laisk ja kasutan lõkse ;)
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4357 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Kasutan lõkse kõikidel lantidel ( mõned voblerid lausa streigivad ilma lõksuta). Leechi puhul ainult miski kehva trossi puhul ja pole häda miskit :) Alati tamiili kasutanud ja sõlm sarnane Jeekimi näidatule....veidi lihtsam ainult...ei vea kunagi alt :)
Last edit: 10 years 1 month ago by sven862.
More
10 years 1 month ago #4358 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Sõlm mul ikka pole päris sama. Aga oleneb tamillist, mitu keerdu pean tegema...haugi jaoks ehki kuskil 5..elussööda jaoks 4 ja forellile (0,18) ehk kuskil 8-9. Hea soovitus on sõlm enne poomist suust läbi "kasta" :D Libiseb hästi kinni ja ei söö poomise käigus liini.

Mingi hetk ostsin prooviks mingi Shimano tamiili...no kalastades tuli nutt peale, tee mis tahad. Kasvõi 12, tiiru ikka puru. Ei saa sõlme kinni...kuskil 8'st korrast 1 sõlm pidas ja ega meeldiv sellise teadmisega püüda pole. Ainus eelistus hetkel Stroft :) Minu jaoks parim ja üsna kättesaadav. Eks siin lähevad arvamused lahku.
More
10 years 1 month ago #4359 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 5
Jah :) arvamusi on alati niipalju kui on inimesi...ja suhu kastmine on kohustuslik just neile, kes nööriga püüavad, sest kuivale nöörile pidi sõlme tegemine eriti ränk olema.
Time to create page: 0.275 seconds
Powered by Kunena Forum