Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 1 month ago #4310 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 5

maatriks wrote: Tere kõigile headele tuttavatele siinses foorumis ja ilusat alanud hooaega kogu siinsele rahvale!

Teretulemast foorumisse! :fish:
More
10 years 1 month ago #4311 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 5
Kõiki neid kommentaare lugedes saan ma ikka ja jälle aru miks ma just seda foorumit eelistan kalale.ee-le. See foorum pole tõesti veel ära risustatud kõiksugu jamaga. Kui mõni algaja(nagu mina) midagi küsib v näitab siis saab ta ka enamjaolt endale rahuldava ja arusaadava vastuse mitte lehekülgede kaupa suvalist mula. Ühesõnaga AITÄH teile kõigile. :fish:
The following user(s) said Thank You: hannes, Ilves

More
10 years 1 month ago #4312 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 5
Tegin siis täna pika päeva. Varavalgest kuni viimase valguspiisani. Midagi kaasa jälle ei kannatanud võtta. Ei tea mina, kust te neid normaalses mõõdus kalu püüate. Täna oli tegelikult ikka eriti nukker see, et ainult kaks kala käiski kaldal. Üks täpselt mõõdus ja teist ei hakkanud mõõtmagi. Korra üks ujus järgi voobleril pikalt aga ei võtnud ära. Tundus ka selline väiksem. Samas kala oli palju, kõik tegid minu peale vehkat :(

Murekoht on tegelt see, et võimatu ju kitsa jõe ääres sedasi liigelda, et kalad sind ei märkaks. Võsa kasvab vette välja, lisaks jões veel igast risu. Aken kust visata on olematu ja kui saadki kuskilt jõele ligi, siis maksimum viskepikkus on 10m sest juba on mingi palk üle jõe. Üle palgi ometigi ju ei viska? Üks variant tunduks ehk kahlamine, aga ega üle nende vette kukkunud palkide seal vees ka lõbus turnida pole. Lisaks muda tundub ka põhjatu olevat kohati.

Eks tuleb järgmine kord suurem ja avaram jõgi leida, kuid seda imestama panevam on see kraavis püüdmise jutt siin osade meeste poolt. Kui laiad need kraavid teil siis on ja kas kahlate siis ikkagi neis või on lageda peal ja suht risuvabad? Muidu ma nagu ei saa küll aru, kuidas ma lähenema pean, kui saan teha enamasti 5m viske?

Aga eks harjutamine teebki meistriks!
More
10 years 1 month ago #4313 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Heh, eks algul võivad nö. rasked jõed üsna masendavad tunduda. Eks ole lihtsamaid, kus forellipüügiga algust saab teha, ka olemas. Proovi pikemat/lühemat ritva vastavalt jõele. Mina alati võimalusel kahlan ja turnin enamus risust üle, kui just mingil tobedal kõrgusel puu ette ei tule. Ega see püük polegi ringi tormamine, kannatust vaja. Igas kohas polegi võimalik visata :) 10m vise on juba päris hea (rohkem tahta oleks juba ohati patt). 5m toob vabalt kala :) On ka võtteid enda nina ette visates olnud.
Pead olukorda hindama, miks mitte üle palgi visata kui oskad ära näha, et saad pärast ka kalale ligi minna.

Esna on selline keskpärase raskusastmega jõeke, seal hea harjutada. Kui esimesed korrad Oostrikul olin käinud siis Esna tundus nagu heinamaa :D
More
10 years 1 month ago #4314 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforell vol. 5
Jutt läheb küll õigest teemast välja, aga kui küsitakse peab ju vastama.
Hea meelega muudaks kasutajanime ära "õigema" vastu, aga kunagi sai kiiruga selline suvaline tehtud ja mina välja ei nuputanud kuidas seda muuta annaks tagantjärgi.
Uut kasutajat nagu ka ei lasknud teha sama meiliadrega :(
More
10 years 1 month ago #4315 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Nooniiiii sain ka siis esimese päris käigu tehtud see hooaeg.

Jõe valikuga panin pange, kui madalam koht oli selge, siis ülejäänud lõik oli nagu porilomp. Oma valget leechi nägin ca 50cm läbi vee, puusani vees põlvi ei näinud. Enamus lõigust pidin olema kahlakatega nii palju jões, et pükste ülemisest äärest oli puudu vaid 10cm. Olukorras, kus iga vale samm võib tähendada märjaks saamist, on ikka üsna nutune liikuda kui miskit näha pole. Kuna jõgi oli tumepruun siis ebaõnnestusid ka pooled visked, hein ja rondid lihtsalt pole nähtavad heite hetkel. Kaldal ka liikuda polnud erilist mõtet kuna jõe ääres kuskil 10m laiune riba kõik selline õhuke jääkoorik, kus enam vett all pole, jäi mulje nagu kõnniks veinipokaalide peal :D

Vb oli 2 võttu, kas oli ja kes oli, seda oli võimatu näha. Päeva tipphetk oli kui kuskil L30 kala ujus veepinnale leechi järgi, hetkel kui leech välja võtsin. Nägin vähemalt forelli ära.....see tõstis tuju :)

Kogu see päevake mõjus kuidagi ärritavalt ja kui veab siis saan ehk homme kuskile selgemasse kohta mindud :)
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum