Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 8 months ago #3667 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Kell 1:20 oli äratus, kiire kohvi ja sai ning Järva poole ajama. Olin kindel, et saan oma lõigule kõnnitud kuskil 4ks ja püük võiks alata. Aga keegi oli minust usinam ja olin ööseks lõigu valvesse jäänud :D:D:D Nii siis läks käiku plaan B. Läksin kohta, kus veel ilma kalata pole jäänud ja võtsin asja pikemalt ette, pea tunnike marsimist allavoolu ja siis 5-6h püüki ülesse. Ja tulemuseks suur ümmargune NULL! Mõtlesin, et lähen siis jõele, kus varem pole käinud. Huvitav kogemus oli..2h oli kaks L39 kotis, üks kuskil L40 suutis end kõhtupidi konksu otsa ajada ja tee mis tahad, ei saa enda juurde kala....ujub ja ujub ära ei väsi...lõpuks ujus end lahti :)

Huvitav asi juhtus ka - nimelt 1 hauginolk tegi mu leechiga 1:0 nii kui vise maandus. Kirusin seda lolli haugi ja vandusin omaette...sidusin uue leechi otsa ja viskasin veits teise kohta...uuesti sama haug...vaatan, et jälle liin hammaste vahel võtsin ta õrnalt enda juurde ja tõstsin kaldade. Kala suust vaatasid vastu 2 leechi :) Õnnelik juhus :D
More
10 years 8 months ago #3668 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Noh, vahest peab ju ka joppama! (See sees varastatud leechi tagasi saamise kohta). Meenub üks juhus, kus haug röövis mult valge nr 2 meppsi. Ja jäi kaldasse madalasse passima, aegajalt pead raputades. Lasi mul endale sisuliselt kõrvale jalutade, kummardusin ja üritasin teda vees kuklast haarata, aga see oli muidugi lapsik ja naiivne üritus. Viuh! oli haug läinud. Jätkasin püüki ja ikka jupp maad eemal, vast meetrit 50 hiljem, avastasin jõepõhjas midagi helkivat. Suur oli mu imestus, kui selleks osutus minu mepps! Selgelt määrasin selle enda omaks, kuna kasutasin mitut landilõksu ahelas, nagu trossi asetäitja või nii. Aga vähemalt selle haugi jaoks jäi see "tross" lühikeseks. Samuti suht õnneliku lõpuga lugu :-)

More
10 years 8 months ago #3670 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 4

sven862 wrote: Kala suust vaatasid vastu 2 leechi :) Õnnelik juhus :D


Lahe joppamine (Y) (Y) :cheer:

Hommikune jaht: www.kalaportaal.ee/kommuun/blogid/forkajaht-7-7

Tuleb tunnistada, et siiamaani kerged süümekad, et kaks kobedat täpilist ringi ujuvad, lant moka vahel. Loodan, et neil eluvaim sisse jääb. Oli vist miskine jutt, et nad suudavad maomahla toimel konksud ära "mädandada"....
More
10 years 8 months ago #3671 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Raikoj jutt öösel näoraamatus nii ootamatult katkes, et hakkasin juba kõige hullemat oletama (kas karu rünnak või sohu uppumine või sai aku tühjaks või midagi sama jubedat). Hommikul oli siiski uus postitus laekunud, nii et inimene on siiski elus. Eks ta kribab ehk ka tulemustest paar rida...
More
10 years 8 months ago #3672 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 4
Tulemused on sellised, et kott on tühi ja see on väga ebaloogiline. Püük hakkas kodust kaugel ja uuel territooriumil. Proovisin orienteeruda vaid oma telefoni gps-i abil ja see oli suur viga. Telefon viskas pidevalt pildi taskusse ja ühe metsatee peal olin korraga auto põhjaga põlvekõrguse kivi otsas - pea tunni mässasin, et sealt minema saada. Seejärel otsustasin juba korra proovitud jõe äärde minna. Kui sinna jõudsin, siis avastasin, et suur põder oli vees, nii 25 sammu kaugusel minust. Kuna puhus tugev vastutuul ja olin suhteliselt vaikselt siis ta ei näinud mind, istus lihtsalt vee sees ja hävitas metsa. Kui lõpuks nägi, siis pööras rahulikult ringi ja astus mõõda jõge minema, rikkus mul pea kilomeetri püügimaad ära. Ma ei saa aru lihtsalt, kus on jahimehed, loomad naeravad näkku ja inimest ei karda enam - kas me sellist eestit tahtsimegi.

Eelmine kord töötas selle jõe peal sinine Mepps, seekord pöörlevatega ei tonksugi. Kontaktid olid vaid voblerite ja toruputukatega. Kott jäi tühjaks, aga kontakte oli kümnekonna suurema kalaga - üliettevaatlik oli kala. Kala lihtsalt togis või siis käis ainult korra järel ja seejärel istus augus edasi, nii et nägin teda aga midagi teha ei saanud. Ma ei suutnud midagi toimivat välja mõelda, paar korda oli kala ka konksuotsas, aga siis ujus ka nagu järgi lihtsalt, ei rabanud ja läks omateed. Kusjuures, võin pea anda, et vähemalt kaks kala olid vikrid. Frustratsioon oli tohutu, sest hakkas pimenema ja tihti enne viset nägin kala või arvasin kala asukoha ära. Imelik oli et, kuigi kahlasin vees, oli kala ainult vasakute käänakute peal. Parempoolsed käänakud, kuigi nägid samasugused välja, olid nagu kaevud.

Järgmiseks korraks peab vist ka endale leechid muretsema.
More
10 years 8 months ago #3674 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Järva jõgedel, kus kiirteed jõgede ääres olen täheldanud, et kala ongi ülimalt ettevaatlik, ei taha üldse nagu rabada. Väiksema nire ääres ikka teine lugu. Kala sööb isuga. Ei tea muidugi, kus sina käisid :)

Täna peale tööd kiire tiir sai tehtud. 1,14kg kalake tuli kotti :D
Time to create page: 0.305 seconds
Powered by Kunena Forum