Foorum

lock Jõeforell vol. 4

Info
25. august 2013 21.15 #3832 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 4
Ei kurda üldse oma hooaja üle...seda enam, et see mu esimene täis hooaeg. Aga inimene...see krt ju kisub ahneks. Omalt poolt lasen kalal hinge tõmmata nädalakese või nii ehk. Põhilise rõhu sätin hooaja viimasele nädalale :)
Teema on lukustatud.
Info
26. august 2013 10.51 #3833 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 4
Sven, ma arvan, et oled oma jõeforelli karjääri päris hiilgavalt alustanud (Y). Ma sain oma esimesel hooajal vaid mõned üksikud mõõdukalad..

Ise olen ka käesoleva hooajaga väga rahul. Pole palju käia saanud, kuid resultatiivsus on päris OK olnud. Eelmise aastaga ei anna võrreldagi..

Mul tuli üle pika aja eile hommikul nulliring. Paar kontakti oli, kuid ka mulle tundus, et kala pigem lõi lanti eemale. Tähelepanuväärne oli see, et kui hommikul kohale jõudsime, oli temperatuur 1C ! Auto näitas "Ice Warning" hoiatust, mis on augustis päris kummaline :) Õnneks võtsin dressika kaasa, siiamaani olen vaid T-särgiga hakkama saanud. Kui püügi lõpetasime, oli temperatuur juba 20 C.
Teema on lukustatud.
Info
26. august 2013 15.01 #3835 raikoj
raikoj vastas teemale Jõeforell vol. 4
Minu arust on praegu ikka parim aeg forellipüügiks. Tänagi tuli üks veidi alla 40 paks isane. Päris rahul olen endaga. Kala käis kõigepealt voblerit peletamas, võtsin ennast põlvele, tegin paar viset veel, aga ei midagi. Sidusin vaikselt leechi otsa, ootasin veidi, heitsin selle kala arvatavast asukohast paar meetrit edasi ja oligi käes.

Mulle tundub, et praegu toimub võtmine pigem forelli ründeinstinktist mitte niivõrd kõhu täitmise eesmärgil. Ja toimivad pigem sellised punased/oranžid värvid või ahvena/luukaritsa värvides voblerid - pigem. Palju lihtsalt landi minema ajamist on, aga vahel jäävad nad ka selle käigus landi külge.
Teema on lukustatud.
Info
26. august 2013 20.36 #3836 sven862
sven862 vastas teemale Jõeforell vol. 4
Ahjaaa, eile käisin ühel üsna suurel jõel ja nägin väga lahedat asja. Nimelt kahlasin ja vaatasin, et järsku käis miskit pinnas...ja nii miski 6 korda...lähemale jõudes aina sagedamini, mõtlesin, et forell tonka küljes ja läks paanikasse. Järsku vaatan, et krt haugi saba ja valet pidi ka veel voolus....siis selgus, et teine ots oli hoopis teisi haugi suus. Arvan, et ründaja võis olla selline ca 900g ja ohver siis kuskil 600-700g....oli pooleldi suus ja suurem ei suutnud väga minema minna kuna koorem nii suur :D lõpuks ujus sõbra jalgevahelt läbi ja kadus mudasse.
Olen netis klippe jne näinud aga ise nii lähedalt peale sattuda oli ikka päris vahva :D
Teema on lukustatud.
Info
27. august 2013 11.57 #3839 scuba
scuba vastas teemale Jõeforell vol. 4
Kui suuruste vahe nii väike,siis võib see ahne haug ka ära kooleda koos oma saagiga.Kaua sa ikka suu ammuli vahid,lõpuste töö häiritud jne.
Teema on lukustatud.
Info
27. august 2013 15.29 #3840 mercury
mercury vastas teemale Jõeforell vol. 4
järjekordne tõestus sellest,et haug on loll kala.
Teema on lukustatud.
Info
29. august 2013 09.59 #3843 voodoo
voodoo vastas teemale Jõeforell vol. 4

sven862 kirjutas: Ööpüük ongi tunnetuse järgi...isegi valgel ööl, vähemalt minu jaoks. Lihtsalt tunnetad viset ja loodad, et veab :D

Võtsin ette ka kolmanda jõe ülemjooksu...vett polnud, paari pisilast nägin ja siis leidsin miski 15x20m paisutatud koha, kust meelitasin välja oma 2 esimest vikerforelli. Olid L35 ja L36, olin küll kuulnud, et viker teeb kõvemat möllu kui jõekas aga tegelikkus oli ikka väga võimas. Mul pole iial olnud otsas jõekat, kellega oleks sellist pusimist nagu nende vikeritga. Väsitasin neid ikka mitmeid minuteid ja siis oli ka tunne, et ei saagi kätt külge panna. Kala jõud ei paistnudki raugevat ja hoobid oli nii krdi teravad. Ei tea, mis oleks saanud kui oleks olnud 1kg kala seal...

Ma arvan end teadvat, mis jõest jutt käib. Käisin ka oma esimesel korralikul forellitripil sellel jõel. ca 1,5kg'ne viker sai otsast ära. Selle kohaga oli veel üks niiöelda "põnev" seik, aga korraliku forellipedena häman ja päris konkreetselt ei tahaks avalikult rääkida :)
Teema on lukustatud.
Info
29. august 2013 20.46 #3844 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 4
Voodoo, ega sina juhuslikult Lääne-Viru "vikrijõest" räägi?
Sveni seiklused toimusid vist Järvas...
Teema on lukustatud.
Info
30. august 2013 09.56 #3845 voodoo
voodoo vastas teemale Jõeforell vol. 4

ceemic kirjutas: Voodoo, ega sina juhuslikult Lääne-Viru "vikrijõest" räägi?
Sveni seiklused toimusid vist Järvas...

Jah, vist on isegi Lääne-Viru :) igatahes läks silmajärgi 1,5kg'ne minema mul... esimene kord oli see mul korralikult forellijahil käia. Külastasin kolme jõge. Väga lahe on selges vees forelli ujumas näha. Olen varem käinud Tallinna lähedal olevatel jõgedel ja ojadel, seal on ikka teine asi püüda... loobid ja loodad, et tuleb, kuna vesi on nii tume :) taimestiku hulk oli ka veidi hämmastav, aga nüüd mõistan seda, kui öeldakse, et oli väike auk kuhu loopida ja sealt "ta" ka tuli. Arvasin, et ruumi loopimiseks on oluliselt rohkem. Nüüd enne keeluaega jõuab veel paar trippi ehk ära teha ning ehk esimese jõekalagi kotti panna.
Teema on lukustatud.
Info
30. august 2013 23.17 #3847 aapua
aapua vastas teemale Jõeforell vol. 4
Krt, kuu aega vist juba pole punast koju toonud. Ega muidugi pole sellisel "kindla peale" niredel ka käinud. Täna oli siis see meeldiv päev, kui kaks, aga võibolla ka kolm ülekilo kala sai tagasi lastud, kuna norm oli juba kotis. Kontakte ma ei lugenud, palju oli. Algul sisuliselt ainult mõõdukalad, hiljem hakkas ka väikseid tulema. Kala oli mõnusalt aktiivne. Loomuliku poole peale läheb miinus kolm leechi - kaks täpikutega, kelle ma lasin roigastesse ujuda ja üks koos valvehaugiga. Homme taastun ja siis taas rindele.
Teema on lukustatud.
Info
31. august 2013 09.01 #3848 ceemic
ceemic vastas teemale Jõeforell vol. 4
Aapua, kas "sinna" kollijahile ka läheme? :)
Teema on lukustatud.
Info
31. august 2013 11.28 #3849 Tanel92
Tanel92 vastas teemale Jõeforell vol. 4
Tere, kas keegi hiljuti Valgejõe peal ka käinud? Ja kui on siis millised saagid ka olnud on?
Teema on lukustatud.
Info
01. september 2013 18.51 #3850 siirdesärg
On käidud ja on saadud. Kala seal liigub, ainult püüda peab ka oskama :cheer:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Tanel92
Teema on lukustatud.
Info
01. september 2013 20.44 #3851 Seanpaul
Seanpaul vastas teemale Jõeforell vol. 4
Tere forelli rahvas,kas keegi siin foorumist täna ka lõunaeesti
kandis oli valge wolkswagen bussiga ja kuidas saak oli?
Teema on lukustatud.
Info
04. september 2013 16.57 #3858 timo
timo vastas teemale Jõeforell vol. 4
Täna hommikul sai 6-7h P-Eesti jõeääres kolatud. Paar ahnet alamõõdulist, kes kasvama läksid. Lisan ühest pildi ka!
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
05. september 2013 09.59 #3859 hannes
hannes vastas teemale Jõeforell vol. 4

Woobler kirjutas: Lisan ühest pildi ka!

Päris kenad täpid sellel tegelasel.
Teema on lukustatud.