Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
11 years 2 months ago - 11 years 1 month ago #3094 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Küünelakk on selleks üks kehvemaid. Kui värvid mustast erksamaid värve, siis kõigepealt alla valge ja sellele peale kuivamist juba soovitud värv. Nii tuleb värv palju elavam. Kui ei kasuta eriti kulumiskindlaid värve, tuleb ka lakkida mõne hästi tugeva lakiga. Isegi parketilakid on väga head, kuid ei ole mõtet mõne pea tarvis osta, sest vajad max sõrmkübaratäit. Mina lakin neid 2-komponentse polüuretaanlakiga "Teknodur 290", kuid mina valmistan ka palju.
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 2 months ago - 11 years 1 month ago #3095 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Kui ma paari üksikut tina olen värvinud, siis isegi varem lakitud pinnale jääb marker tegelikult väga hästi peale, kui tal lasta ära kuivada ja siis aerosool-lakiga üle teha. Aerosool-lakke saab igasugu kunsti, hobi ja mudelinduse poodidest.
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.

More
11 years 2 months ago - 11 years 1 month ago #3098 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Nüüdsest hingavate kahlakate omanik. Kinetic G2 Waterspeed sokkidega, alla 100 eurtsiga sain. Saapad jäid veel ostmata, sest mul oli ettekujutus, et selliseid kummitaldadega peaks alla 50ga ka saama. Olles poodides natuke nüüd ringi vaadanud, ei kujuta ette, kust mul selline arusaamine tulla sai.

On kellelgi kogemusi kahlamissaabaste asendamisega suvaliste saabaste või ma ei tea... hiina ketsidega? Või siis soovitusi kahlamissaabaste osas?
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 2 months ago - 11 years 1 month ago #3099 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Teoorias saab asendada küll. Praktikas ma seda ei teeks (olen proovinud). Põhjused:

1. kui sa jõe kaldal ringi madistad, siis peab jalanõul olema korralik tald, mis haakub pinnasega. Ketsidel on suht olematu tald, nii et sul hakkab sõna otseses mõttes "kets all ringi käima". Mudasel kaldpinnal uisutad ringi nagu liuväljal - hea kui kuivaks jääd ja oma varustust / luid katki ei kuku.

2. jõekapüügi maastik eeldab kõrgemat (ja tugevama säärisega) jalanõud, muidu võid üsna lihtsalt jala välja väänata.

Seega peaks jalas olema ikkagi saabas. Kuna neopreensoki tõttu pead kandma suurema numbriga saabast, siis ilmselt sa olemasolevaid saapaid kasutada ei saa ja pead ostma nagunii uue paari. Sel juhul ma ostaksin juba kahlamissaapa. See on tavalisest saapast natuke kergem ja kuivab ka kiiremini.

Mul on need saapad: www.taimen.com/en/ee/product/taimen-sl-p...felt_99930043/102459

Hinna poolest OK, kuid pealmine riie hakkas juba peale esimest hooaega ära kuluma. Ilmselt peavad ühe hooaja veel vastu ja siis peab uued muretsema.
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: raikoj
More
11 years 2 months ago - 11 years 1 month ago #3118 by Triiptihane
Tere,

eelmine aasta sai esimest korda proovitud jõeforelli püüki ja seda lihtsa ultralight ridva ja pöörlevatega. avastasin nüüd enda jaoks raskusujukid ja oleks küsimus, et kas on üldse mõtet raskusujuki ja mingite putukatega püüda jõeforelli ? ja veel kuna kogemus püüdub igasuguste kunstputukate osas siis milliseid putukaid soovitaksite jõe- ja meriforellipüügiks ?

ettetänades
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
More
11 years 2 months ago - 11 years 1 month ago #3119 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: Jõeforell vol. 3
Ma olen proovinud merest meriforelli püüda raskuskorgi ja putukaga, aga erilistest tulemustest rääkida ei ole. Mõeldes meie jõgede peale, siis kahtlen raskuskorgi otstarbekuses jõeforelli püügil. Arvan, et võsa vahel visata on teda pea võimatu ja allavoolu ujutamiseks pole raskuskorki vaja.
Last edit: 11 years 1 month ago by hannes.
Time to create page: 0.250 seconds
Powered by Kunena Forum