Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 3

More
10 years 9 months ago #3528 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 3
Tänud info eest Jeekim ja aapua. Endal nurgas üks carboflex 2,1m ja 7-35g. Ehk proov sellega leechi. Muidu olen siiani toimetanud Vengance ridavaga ja saab hakkama. Pelgan neid süsinikritvasi nats. Tihti peale tuleb lanti sakutades täpselt ridva pihta hullu hooga.
Muretsengi selle tehnika pärast :D mul nii raske uusi asju proovida.
More
10 years 9 months ago #3530 by Wapsik
Replied by Wapsik on topic Jõeforell vol. 3
See 7-35 hästi ei sobi vast... mul endal 5-45 on havi ja koha püügiks ja alustasin farellil käimist ka sellega aga ... see peaks olema ka suht keskpaindeline veel ka... aga proovida loomulikult võid aga leechi kaal jääb ka ikka suht kaugele selle ritva testist ise enesest...

More
10 years 9 months ago - 10 years 9 months ago #3532 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Raikoj: mis sa tühja eputad fotošopiga! Kala andmed parem ütle! Pikkus? Kaal? :D Tundub päris kenakene olevat.
Last edit: 10 years 9 months ago by aapua.
More
10 years 9 months ago #3533 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 3
Ei olnud väga suur, L40 ja 800g. Aga tundus suurem :)
More
10 years 9 months ago #3536 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 3
Taaskord 2-päevane käik seljataga. Alustuseks siis kohtumine karuga. Kohe esimese päeva varahommikul. Ületasime lagendiku ja selle järel ühe kraavi. Ja siis vaatame, kuidas räigelt suur mõmmik sellestsamast lagendikust risti üle jookseb, mitte just väga kaugel meist. Tundus tõenäoline selline variant, et ta oli selle lagendiku ääres ühes väikses kuusetukas (edasi on lihtsalt mudane jõgi. Arvasime, et üle jõe ta ei saanud tulla, kuna kasukas oli karul puhas ja kuiv - tundus vähemalt). Eks me oma jutustamisega ehmatasime ta üles ja meie möödudes ta lihtsalt põgenes. Ei tea, kuidas oleks lugu läinud, kui me oleksime tahtnud jõge ületada teises kohas. Siis oleksime pidanud minema - just läbi selle kuusetuka... Üksi käies olen just nii kusjuures toiminudki. Krt, kergelt kõhe isegi sellele mõelda.

Kaladest hommikul midagi erilist rääkida pole. Õhtupoolne osa kulus ainult uutele niredele. Fiasko suhteliselt. Kus tegime ainult paar viset, kus üritasime sadakond meetrit ka liikuda. Valed jõed. Kui silla juures veel vesi ilus ja põhi kruusane, siis edasi mudastumine ja voolu puudumine. Päris mitu uut kohta sai läbi käidud ja oma katsetusnimekirjast maha ka tõmmatud.

Teise päeva hommikul esmalt läksime ühele suurele jõele. Kah täiesti uus koht minu jaoks (loomulikult pole tuntud forellijõena). Taaskord haugikas. Isegi ei loopinud. Ligi kildi käisime läbi metsa, kuna tahtsime jõuda selle suure jõe harujõele. Ja ühel hetkel tundus see suur jõgi päris lubav. Ehkki vesi oli võrdlemisi tume ja suht sogane, õnnestus 1,33 kg täpik helehalli leechi otsa meelitada. Sõber sai lisaks päris kena ahvena, rohkem midagi ei toimunudki. Harujõgi osutus taas pettumuseks ja siis juba ühele tuttavale salanirele suundusime. Kala oli aktiivne, käis pinnas ilusti. Tore on vaadata, kuidas sellised kilosed kalad putukat jahivad nii, et seljad veest väljas... Tuleb tunnistada, et valdav enamik, keda pinnas nägime, õnnestus ka landiga ära meelitada - mina leechiga, sõber pöörlevaga. Vabastatud sai kalu päris mitu ja ei jäänud ka kott tühjaks.
More
10 years 9 months ago - 10 years 9 months ago #3537 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 3

aapua wrote: Siis oleksime pidanud minema - just läbi selle kuusetuka... Üksi käies olen just nii kusjuures toiminudki. Krt, kergelt kõhe isegi sellele mõelda.

Ma luban sulle, et järgmine kord, kui üksi läbi selle kuusetuka minema pead, on asi veel kõhedam :woohoo: Soovitan kahed aluspüksid kaasa võtta - ühed minekuks, teised tulekuks :woohoo:
Last edit: 10 years 9 months ago by hannes.
Time to create page: 0.230 seconds
Powered by Kunena Forum